Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy álláskeresési interjúnál...

Egy álláskeresési interjúnál mikor megkérdezik, hogy mi a gyengeségem, akkor miről kéne beszélnem? Mivel nem értem a kérdést.

Figyelt kérdés
2017. szept. 23. 17:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Most én annyit tudnék mondani, hogy min. 2 óránként ki kell mennem WC-re, meg kell innom. Vagy most ez a "gyengeség" mire vonatkozik?
2017. szept. 23. 17:52
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Az nem gyengeség. Az egyik gyengeséged például az, hogy nem ismered a gyengeségeidet :)

Ilyesmi lehet, hogy álmodozó vagy, nem tudsz egyszerre csak egy dologgal foglalkozni, javíthatatlanul optimista vagy, szkeptikus vagy a legtöbb dologgal, stb. Nem árt ha ismered magad valójában, tényleg magadról beszélsz ilyenkor is és nem valami kitalált/betanult szöveget adsz elő. És pl a "rossz" tulajdonságot, gyengeséget is pozitívként tálalod. Pl: túl hamar beleélem magam egy felmerülő ötletbe, túlságosan optimistán állok hozzá, így előfordul, hogy csalódnom kell.

2017. szept. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl. ha valaki egy pörgős helyre jelentkezik, akkor negatívum lehet az, ha az illető lassú, de alapos munkát végez és nem képes felpörögni.

Vagy ha valaki rendetlen, szétszórja a dolgait, akkor egy irodában nem túl jó, ha az iratokat sem tartja rendben, nem találja meg, amikor kell, stb.

Ilyenekre értik...


De ilyenkor meg kell próbálni valahogy úgy fűzni a dolgot, hogy ne gyere ki belőle nagyon negatívan.

2017. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb ezt kérdezik tőlem, akkor az lesz a vàlasz, hogy csokoládé
2017. szept. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4-es: :D


Csak mondjuk nem úgy szokták kérdezni, hogy mik a gyengeségei, hanem sorolja fel a negatív tulajdonságait. Vagy mik a negatív tulajdonságai?

2017. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
most adtam be pár felsővezetői állásra a pályázatom, ha megkérdezik, hogy mik a negatív tulajdonságaim, szerintem, nem túl finoman elküldöm őket a 3,14csába, mert rabolják az időm...szóval a csokoládéval még kegyes is lennék #4 voltam
2017. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Negatív tulajdonság?

Nem tehetek róla, de tökéletes vagyok!

2017. szept. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Szval nem értem, ez is annyira magánügy, személyes, kinek mi a f a sz köze van ahhoz, hogy nekem mik a gyengéim ? Gyengeelméjű vagyok :D
2017. szept. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
,,Tulsagosan öszinte vagyok,te f**z".:D
2017. szept. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"kinek mi a f a sz köze van ahhoz, hogy nekem mik a gyengéim"


Mondjuk a leendő munkáltatódnak van hozzá köze.


És itt nem a magánügyekről van szó, hanem arról, hogy vannak szakmák, amik összetett tudást igényelnek. Több szakmára kell például rálátnod, irányítanod.


Például építőiparban generálkivitelezés arról szól hogy minden szakmát össze kell fognod. És egy projektvezető nem árt ha mindegyiket átlátja, tudja hogy működnek. Vagy a költségek szempontjából tudja mi az amin lehet faragni, mi az ami reális, stb. Vagy épületek szempontjából is vannak teljesen eltérőek. Nem mindegy hogy belső kialakítás, acél szerkezet építés vagy hagyományos beton, vasbeton, tégla épület. Nem mindegy hogy te azonnal tudod hogy adott típushoz kiket kell keresni, milyen anyagokat kell keresni, vagy hiába a tapasztalat életedben először kerülsz vele szembe.

2017. szept. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!