Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hallani a budapesti...

Miért hallani a budapesti egyetemistákat ennyit hallani panaszkodni a fizetések miatt?

Figyelt kérdés
Ha valaki vidéken hasonlóan szürkén látja a jövedelmi lehetőségeit, azt még megértem, de a fővárosban? Közgazdászokról beszélek elsősorban, elég sokat ismerek a Bce-ről és a Bme-ről is. A legtöbb mesterdiplomás ismerősöm diplomázás után elment nagy könyvvizsgáló cégekhez(Big4) vagy tanácsadó cégekhez, ezeken a helyeken a kezdő fizetésük már simán 300-350k forint volt. Pár év munkatapasztalattal 6-700 ezret megkeresnek már, szamárlétra megmászása és esetleges továbbképés esetén már millió felett járnak a fizetések és határ a csillagos ég. Ráadásul ezek az ismerőseim nem valami kapcsolatokon keresztül jutottek el eddig, hanem becsületesen tanultak és végigcsinálták, ez nem csupán egy naiv képzelgés.
2017. szept. 25. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Mert olyan szakon tanul ember fia akkor jogosan tartja a markàt ha odatette magát a melóban.
2017. szept. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszem, hogy az panaszkodik, aki nettó 300at vagy többet visz haza.
2017. szept. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ember természetéből fakad. Van, aki havi nettó

100 esetén boldog, van, aki nettó 500 esetén hisztizik.

Van, akinek jó egy Trabant, van, akinek egy Ferrari sem

jó. Teljesen beállítottság kérdése. Viszont az okos

ember nem hisztizik, hanem lehetőséget keres - és több-

nyire talál is :)

2017. szept. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Nettó 500e sem sok pénz, nem hogy 300. Persze, ha az országos átlaghoz hasonlítod, meg az Aldi eladóhoz, akkor soknak hangzik, de gondolj bele. Egy egyetemet végzett mérnök joggal várhatja el, hogy középosztálybeli életszínvonalon éljen, nem? Normális lakás, autó alap kéne, hogy legyen. Ehhez képest egy újépítésű lakás Budapesten 30M Ft-tól indul, inkább 35 körül van ma már, ha 3 szobásat akarsz venni, hogy gyerek is jöhessen. 35M Ft 300e-ből mennyi idő alatt jön össze? A 9M Ft önerő is két és fél évi jövedelem, és utána 20 évig fizetheti a 150e Ft-os törlesztőt, és akkor még nem is fix kamatozással számoltam. És még hol a kocsi? Hol van a nyaralás? Hol van a gyerek?


Persze, lehet erre mondani, hogy elkényeztetett kölykök, le kell szállni a földre, ez a valóság és kész, stb. Csak az ezzel a baj, hogy secpec elhúz Nyugatra, akinek piacképes tudása van, és itthon nem kapja meg vele a fenti alapvető dolgokat. Ha azt akarjuk, hogy legyen Magyarország 20 év múlva is, akkor nem lehet az a válasz erre, hogy szállj le a földre.


Szerencsére azért sok szakma van, amivel Pesten kényelmesen megkereshető a 600-700e, és így van még egy réteg, aki nem húz el a fenébe innen, de ne csodálkozzunk ha van, aki olyan fizetésre is húzza a száját, ami a vidéki árufelöltőnek csak messzi álom. Inkább örüljünk neki, de nagyon, hogy még valaki termeli itthon is a GDP-t.

2017. szept. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott hogy nem minden egyetemistából lesz jól kereső. És még csak nem is büfé szakokról beszélek.


Építész évfolyamtársaim kezdőben 130-160 ezreket kerestek. Akinek jobban fizetnek az is max 200-250-et kap. Cserébe elvárják a hétvégi munkát, elvárják hogy 8-ig bent maradj mert a határidő az határidő. Elvárják hogy felelősségteljesen végezd a munkád. Aztán hónap végén kiszúrják a szemed aprópénzzel. És ezért tanulsz legalább 5-6 évet.


De olyat is láttam már, hogy a "nagy pénzeket" hozó munkát az irodavezető írta alá, bezzeg ha valami simlis munkája volt akkor simán odatette az alkalmazottainak, hogy írják ők alá, vigyék el ők az esetleges balhét.


Ráadásul a "szamárlétra" sem úgy van, hogy ma ennyit kapsz, X év múlva meg annyit. Lehet hogy X év múlva is ugyanott leszel papíron. Persze a feletteseid minden munkát rád fognak sózni.


Az sem mindegy hogy van egy munkaköröm, és annak a feladatait végzem, vagy még 2 másik ember munkája is rám hárul.

2017. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem sok pénz 300-500 ezer forint, de kezdőfizetésnek nem rossz, főleg, hogy látod, hogy a felettesed az Ernst&Youngnál ugyanígy kezdte 5-10 éve, most meg már simán hazavisz 5-6 milliót egy hónapban.
2017. szept. 25. 13:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"hazavisz 5-6 milliót egy hónapban."


max az egész iroda hazai vezetője...

2017. szept. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ernst&Youngnál"


Tegyük hozzá hogy az egyetemistáknak csak kis százaléka kerül valamilyen nagyobb nevű céghez.

2017. szept. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem tudtam még igazán "szamárlétra mászással" előbbre jutni. Ha volt is valami előrelépési lehetőség amit felkínáltak, az is amolyan kiscserkész pozíció volt - nesze semmi fogd meg jól minimálisan több pénzzel és hatáskörrel, inkább csak több szívással. Értsd: ha arról van szó, hogy valaki elcseszett valamit és ki ezért a felelős, akkor én vagyok a főnök, ha meg kéne beszélni a hely jövőjét, esetleg főnöki kategóriákról van szó (vezetői továbbképzés, premizálás stb.) akkor dehogy vagyok én főnök, hát ez csak amolyan cím...

Aztán meg lesnek ha dobbantok más helyre 2x annyi pénzért, ahol ez általában kezdődik elölről ;)

2017. szept. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!