Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahely és fizetés utalással...

Munkahely és fizetés utalással: kié lehet a számlaszám amire a fizetést kapom?

Figyelt kérdés

Valaki javítson ki ha tévednék. Az Mt-ben az van hogy a munkáltató a munkavállaló kérése és rendelkezésre szerint köteles a fizetést eszközölni (vagy kp vagy utalás), és ha utalás, akkor az a munkavállaló által megjelölt bankszámlaszámra köteles utalni.

Ez olvasható az Mt-ben és sehol egy szó sincs arról hogy kié legyen az a számlaszám. A munkavállaló által megjelölt számlaszám, ami akárkié lehet és nem számonkérhető kié is az a szám. Vagyis ha én megbolondulok és úgy döntök hogy a teljes fizetésem a Jehova tanúinak megy és az ő számlaszámukat adom meg, az én dolgom, a munkáltatónak meg a dolga hoyg oda utaljon. Kérdése nem lehet (ill lehet csak köze nincs hozzá.)

Rosszul vagy jól tudom?


A cég azon kötözködik velem hogy engem így hívnak ahogy és miért egy tök más nevű illető számlájára utaltatnám a pénzt. Én meg nem fejtem ki mert közük nincs hozzá hogy ez a feleségem apja és hogy miért oda utalom ez egy családi ügy közük hozzá semmi nem is fejtem ki, megkértem oda utalják ők meg kötözködnek hogy miért oda.

De van joguk egyáltalán megkérdezni? És visszautasítani a kérésem adott esetben? Hát ha én az ő számláját jelölöm meg akkor mi van?


2017. szept. 25. 16:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem unod még? 101. Kamukerdesed....
2017. szept. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
Amiatt félhet esetleg a munkáltató, hogy ugye nem neked megy a pénz, így egy idő után mondhatod, hogy te nem is kaptál tőlük fizetést... és ebben így igazad is lesz, neked nem utaltak. Viszont ezt a cég kivédheti azzal, hogy te ÍRÁSBAN nyilatkozol arról, hogy te az XY nevén lévő 1-2-3 számú bankszámlára kéred utalni a fizetésed.
2017. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%

Normális helyen kizárólag a saját számládra utalnak, mert azzal, amit te leírsz, sokan leginkább az inkasszót akarják kijátszani.

Plusz ha te bármi vitás ügybe keveredsz azzal, akihez megy a pénzed, simán elfelejtheted a lóvéd. Szóval nyitsz egy számlát a nevedre, onnan meg utalod oda tovább, ahova akarod.

2017. szept. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Hát bocsánat de ha én leadok egy nyilatkozatot arról hogy "nyilatkozom arról hogy fizetésemet a mai naptól az alábbi szlaszámra kérem utalni" akkor ez hogy nem elég?


bónusz kérdések

- inkasszót akarom elkerülni? Hát és ? Nincs így de ha így lenne ehhez köze bárkinek?


- másik munkahelyemen ugyanez volt ott egy szót se szóétak oda kértem a fizum ahova akartam ők meg teljesítték szó nélkül

2017. szept. 25. 19:24
 5/26 A kérdező kommentje:

"Plusz ha te bármi vitás ügybe keveredsz azzal, akihez megy a pénzed, simán elfelejtheted a lóvéd."


Ez így van!

de javíts ki ha tévedek ehhez a munkáltatónak van a világon bármi köze is? ez majd an én meccsem lenne azzal aki kapja a pénzt.

a világon köze hozzá senkinek semmi

2017. szept. 25. 19:26
 6/26 anonim ***** válasza:
Ne erőlködjetek, ez a munkaügyes troll, a teljes történet kitaláció ő meg csak provokál.
2017. szept. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ohh. Visszasírom néha az 50+ interjús jogászlányt...
2017. szept. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Inkasszónál is az van, hogy mennek tovább, és már a cégnek

adják ki a végzést, a munkabérből letiltásra. Azt pedig a

cég köteles betartani.

2017. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"Inkasszónál is az van, hogy mennek tovább, és már a cégnek

adják ki a végzést, a munkabérből letiltásra. "


így van. de ennek mi köze az egészhez? ház ha hatósági bírósági letiltásom lenne (de nincs) akkor eleve tök8 hova küldeném a fizetést.

a cég leveszi a hatósági tiltást ami meg marad azt meg küldi tovább.

2017. szept. 26. 07:55
 10/26 anonim ***** válasza:
Bármilyen számlaszámot beírhatsz, nem szokták ellenőrizni, én sem a saját számlámra kérem a fizetést.
2017. szept. 28. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!