Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahely és fizetés utalással...

Munkahely és fizetés utalással: kié lehet a számlaszám amire a fizetést kapom?

Figyelt kérdés

Valaki javítson ki ha tévednék. Az Mt-ben az van hogy a munkáltató a munkavállaló kérése és rendelkezésre szerint köteles a fizetést eszközölni (vagy kp vagy utalás), és ha utalás, akkor az a munkavállaló által megjelölt bankszámlaszámra köteles utalni.

Ez olvasható az Mt-ben és sehol egy szó sincs arról hogy kié legyen az a számlaszám. A munkavállaló által megjelölt számlaszám, ami akárkié lehet és nem számonkérhető kié is az a szám. Vagyis ha én megbolondulok és úgy döntök hogy a teljes fizetésem a Jehova tanúinak megy és az ő számlaszámukat adom meg, az én dolgom, a munkáltatónak meg a dolga hoyg oda utaljon. Kérdése nem lehet (ill lehet csak köze nincs hozzá.)

Rosszul vagy jól tudom?


A cég azon kötözködik velem hogy engem így hívnak ahogy és miért egy tök más nevű illető számlájára utaltatnám a pénzt. Én meg nem fejtem ki mert közük nincs hozzá hogy ez a feleségem apja és hogy miért oda utalom ez egy családi ügy közük hozzá semmi nem is fejtem ki, megkértem oda utalják ők meg kötözködnek hogy miért oda.

De van joguk egyáltalán megkérdezni? És visszautasítani a kérésem adott esetben? Hát ha én az ő számláját jelölöm meg akkor mi van?


2017. szept. 25. 16:13
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

"Bármilyen számlaszámot beírhatsz, nem szokták ellenőrizni, én sem a saját számlámra kérem a fizetést."


Elvolvastad egyáltakán amit írtam? Nem szokták ellenőrizni? Hát máshol tán nem itt itt bizony igen.

2017. szept. 28. 08:08
 12/26 anonim ***** válasza:
Munkaügyes troll újra akcióban. Szerintem ő a gyk embere, hogy egy kis látogatószámot növeljen.
2017. szept. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
jaja ezen már én is gondolkodtam, hogy balázska meg ez a lökött is valójában dolgozó a cégnél :D
2017. szept. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

" balázska meg ez a lökött is"



LOL LOL



mi az eljutottunk oda hogy Balázska MEG.....

szóval már nem én vagyok a Balázska? Hanem egy külön személy?

Legutóbb még én voltam....


hogy is van ez akkor?....



LOL LOL

2017. szept. 28. 10:56
 15/26 anonim ***** válasza:
Honnan tudják, hogy nem tiéd a számla? Én voltam már multinál, magyar vállalkozásnál, állami cégnél, és mindenhol csak a bankszámlaszámot kell leírni, nevet sehol sem kértek hozzá. Ha te magad hangoztattad, hogy ez nem a te számlád, akkor érthető, hogy kötekednek, én ezt nem szoktam elmondani, ők utalásnál meg nem látják ki a számlatulajdonos (szerintem), max ha te utalnál nekik akkor látnák.
2017. szept. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

#15:

Kötelező utalási mezők: összeg, bankszámlaszám, számlatulajdonos neve. A megjegyzés opcionális.

Számos bank visszafordítja az utalást, ha nem egyezik

a számlaszámhoz tartozó név és a megadott név.

Másrészt a logika azt diktálja, hogy saját számlára

kéri a fizetését, nyilván a munkaszerződésen rajta van

a munkavállaló neve, ebből kikövetkeztetik. Ha nem stim-

mel a név, lehet az első munkabér visszafordul, és jöhet

a többletadminisztráció.

2017. szept. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

" ők utalásnál meg nem látják ki a számlatulajdonos (szerintem), "


Anyám.... uramisten..... ezt a sötétséget.... nem, nem látják, nem.... még véletlenül se látják.


uramisten ezt a barmot....

2017. szept. 28. 17:01
 18/26 A kérdező kommentje:
Ha én elutalok egy összeget kovács pistának de a számla kovács laci nevén van a bank dobja is vissza az utalást.
2017. szept. 28. 17:02
 19/26 anonim ***** válasza:
Hiába barmozol, a munkáltató nem látja, ő csak utal. Te látod a számlatulajdonos nevét, ha utalsz valakinek? Naugye. Megadsz valamit, de hogy az egyezik-e a valósággal, azt max a bank ellenőrizheti, ha akarja. Nekem ebből sosem volt gondom sok éve, több munkáltatónál sem, ezek szerint az én bankom nem nézi a név egyezőséget, vagy leszarja.
2017. szept. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem egy Raiffeisen bankos ismerősömet, aki a Késmárk utcai központban dolgozik, tehát nem holmi fiókos dilettáns. Azt mondta tök mindegy mit írsz be névnek, nem ellenőrzik, ő is poénból mindenféle neveket be szokott írni ha utal. Szóval akkor nem én vagyok mégsem a különös kivétel, akinél még nem volt ebből gond.
2017. szept. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!