Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire leszek hátrányban a...

Mennyire leszek hátrányban a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Kicsúszott az életem az irányításom alól és úgy fest a diplomám 26-27 évesen fogom kézhez kapni. Évvesztes voltam általánosban,majd 5 éves gimibe mentem. Érettségi után kihagytam egy évet. Egyetemen csúszok 2 évet,így jött össze a 26 év.

Jól beszélek angolul és németül is,valamint a szakmám érdekel így egész sokat tudok róla. Viszont semmi munkatapasztalatom nincs mivel nem szakmában dolgoztam vagy ha szakmában is akkor olyan feladatokat láttam el amihez semmi tudás nem szükséges. Kicsit rettegek,hogy diploma után mi fog rám várni. Szerintetek van esélyem elhelyezkedni így?


2017. szept. 28. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Függ a szakmától. Én is 26 évesen végeztem anno, kb. 0 tapasztalattal, viszont könnyen találtam munkát, informatikusként rengeteg lehetőség van.
2017. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
és mi akadályoz meg benne, hogy egyetem alatt gyakornokoskodj?
2017. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
pénzügy és számvitelt tanulok, az adózással szeretnék foglalkozni. Nincs időm az egyetem mellett dolgozni és ahogy írtam eddig csak olyan feladatokat bíztak rám diákként amit bárki el tudna végezni
2017. szept. 28. 20:10
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem a kor lesz itt a probléma, hanem a releváns munkatapasztalat hiánya.

"Nincs időm suli mellett dolgozni." Másnak akkor hogy sikerül?

2017. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha adózással akarsz foglalkozni akkor szerintem nem lesz probléma. Ugyanis az államot is kb. csak az érdekli, hogy hogyan tudna még több adót beszedni. Majd menj a NAV-hoz ha végeztél, szerintem adóellenőröket mindig keresnek.
2017. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

"énzügy és számvitelt tanulok, az adózással szeretnék foglalkozni. Nincs időm az egyetem mellett dolgozni és ahogy írtam eddig csak olyan feladatokat bíztak rám diákként amit bárki el tudna végezni"

1 pénzügyi vezető van a cégünknél

3 kontroller - ebből egy gyakornok volt a cégnél, majd felvették

3 könyvelő

2 pénzügyi gyakornok most

aki nyáron volt gyakornok, azt várják vissza jövő nyáron, amikor végez, a mostani kettőből is egynek már minimum van állása nálunk...


vond le a következtetést! ;)

2017. szept. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pedig muszaj lenne szakmai gyakorlatra menni.
2017. szept. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen én is ebben tudok reménykedni,hogy a szakmai gyakorlatot ahol végzem oda felvesznek teljes állásba. Remélem így lesz,mert most kicsit depis lettem a gondolattól,hogy ilyen idősen végzek és mi lesz,ha ezért nem fognak sehol alkalmazni.
2017. szept. 29. 08:46
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

"Nincs időm az egyetem mellett dolgozni"


Kifogás kifogás és igen megint csak kifogàs de aludni 8-10 óràt meg rengeteget partizni gondolom van idõd.

Én proginf nappali mellett mentem dolgozni 40+óràban màr a szakmàban is.

Az alvàsból mindig le tudsz csípni,én is ezt tettem meg rengeteg hallgató is plusz 3 év remete élet csak tanultam dolgoztam fejlõdtem.

Azóta napi szintem kapok àllàs megkereséseket.


A munkaadókat nem érdeklik a kifogàsaid,csak a kõkemény szàmok màrmint években mennyi tapasztalatod van milyen kiegészítõ képzésekre mentél.


A helyedbe màr most elmennék gyakornoknak én a te korodban màr 4 év teljes munkaidõs szakmai tapasztalattal rendelkeztem.

Sok sràc màr ilyenkor seniornak minõsül sõt van aki középvezetõ is.

2017. szept. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!