Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MSc vagy nyelvtanulás? Ti...

MSc vagy nyelvtanulás? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Most fogok végezni a villamosmérnök Bsc képzéssel. Elég megeroltetonek találtam a szakot, de Valszeg felvenének Msc-re de nem tudom hogy megéri e és ha igen, akkor mennyire. A másik opció a nyelvtanulás. Jelenleg angolból és németből van középfokú nyelvvizsgam ( tudom, senkit nem érdekel, a nyelvtudás a fontos, hát akkor úgy mondom hogy B2 körüli ) és szeretném az egyik nyelvet felvinni erős C1-re ha nem mindkettőt. De az Msc-re + nyelvtanulást soknak érzem egyszerre, egyet szeretlek csak választani. Jelenleg a nyelvtanulás felé jobban hajlok mert az kb mindenhova kell és a hétköznapi életben is sokat segítene ha pl rendesen megertenem az angol nyelvű híreket. Ti mit mondtok ?
2017. okt. 1. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj el dolgozni
2017. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bsc-vel el tudsz helyezkedni, akkor keress munkát és mellette tanulj nyelvet. Ha nem lehet vele elhelyezkedni, akkor menj msc-re és aztán tanulj nyelvet. Csak nyelvtanulás, semmi tanulás és munka szerintem elég luxuskategória egy huszonévesnek
2017. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze, a nyelvtanulást úgy értettem, hogy közben dolgozok.
2017. okt. 1. 12:52
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Bsc az olyan.. "nem, én csak szétszedem a motorokat, azt nem tudom, hogy utána hogy kell őket összerakni" :P
2017. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem értem hogy miért nem kapok normális választ egy nornalisan megfogalmazott kérdésre. A kérdésem az volt hogy melyik éri meg jobban. Természetesen az lenne a legjobb ha Bsc után mindneki menne Msc-re de akkor miért nem rakják ezt a szakot is osztatlan mesterre ? És még egy kismillió másik szakot. Ha nem megyek Msc-re akkor azt kapom meg, hogy szettudod szedni a motort de összerakni nem. Ha elmegyek Msc-re és nem tanulók nyelvet akkor még azt hogy nyelvtudás nélkül semmit nem érsz mert ma már elvárt hogy folyékonyan beszélj angolul és németül is valamennyire. Nyilván nincs meg mindekinek a kedve / képessége / ideje arra hogy mindent tudjon, így most a kérdésem az volt hogy melyik éri meg jobban, te melyiket valasztanátok.
2017. okt. 1. 13:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem hogy miért nem kapok normális választ egy nornalisan megfogalmazott kérdésre."


Mert a Gyakorin vagy :D - mit vársz egy ilyen fórumtól?

A gyakori összetételéről gondolom nem kell bemutatót tartanom: egyaránt megtalálható a 8 általánost elvégezni nem tudó ember vagy a pénzügyeit képtelen kordában tartani, egyik hitelt a másikra felvevő és az egyetemet végzett is.


Arról nem beszélve, hogy mi nem tudjuk, anyagilag mit engedhetsz meg magadnak és mit nem? Megengedheted magadnak, hogy tovább tanulj és fejlődj vagy inkább dolgozni kéne, hogy eltartsd magad.


Legpiacképesebb az lenne, ha elvégeznéd az Msc-t és közben felfejlődnél felsőfokúra nyelvből - de hát azt írod, ez nem opció... akkor?

Régen nem volt kérdés, hogy Bsc vagy Msc - 4-5 év volt az egyetem/főiskola és kész.

2017. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

Menj el dolgozni plusz MSc is és esténként tanulj nyelvet olyan munkahelyet keress ahol van nyelvoktatas.

Mindet csinàld egyszerre,alvàst mérsékeld le majd hétvégén alszol,de akkor még jobban ràgyúrnék a nyelvekre meg az MSc-re.

2017. okt. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyat még nem láttam, hogy vkit felvennének egy munkára úgy, hogy nincs tapasztalata és alig ért hozzá, viszont folyékonyan beszél angolul. Fordítva már annál inkább. Oké, fontos a nyelv, de csak azért, mert beszélsz angolul még nem leszel nagyobb előnyben, pláne nem úgy, hogy C1-es nyelvvizsgád van. Ha tudod használni rendesen, akkor király, de a nyelvvizsga és a nyelv használata közel sincs egy szinten.
2017. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
persze, ez így igaz. Munkám biztos hogy lenne ilyen diplomával, nézegettem álláshírdetéseket, és elég sok olyat találtam, ahol pályakezdőket is szívesen várnak, + kapcsolat alapján - ha semmi sem jönne össze - biztos találnék munkát. Utána meg pár év munkatapasztalattal már könnyen lehet mozogni, legalábbis ahogyan én látom. Meg sokan mondják, hogy egy 2 év munkatapasztalat legtöbb helyen többet ér, mint egy lepapírozott Msc.
2017. okt. 1. 14:58
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
A villamosmérnöki BSC-t 5 év alatt végzik el átlagosan, sőt szerintem még több. Te hány év alatt végeztél, kérdező?
2017. okt. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!