Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyi a reális...

Szerintetek mennyi a reális kezdő bérigény egy frissen végzett MSc, de cégnél 2 éves tapasztalattal bíró programozónak? (Python, MATLAB, gépi látás, képfeldolgozás matekos háttértudással)

Figyelt kérdés

Nettó 200e Ft alapfizetést ajánlottak, úgy hogy alapvetően a másik kollégát 1.5 évbe került megtalálni erre a speciális területre, óriási erőforráshiánnyal küzdenek.


Azt mondták 200-250 nettó reális egy frissdiplomásnak. (Cafeteria, nuku, esetleg némi túlóradíj)



2017. okt. 2. 23:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy BSc diplomás SSC-s bére. Junior programozó, főleg MSc-vel, képfeldolgozós tudással 300e nettótól indul + cafetéria.


(#10: nagyon sajnálatos, hogy az egészségügy ilyen állapotban van, ettől még egészen biztosan *NEM* szabad szerénykedni, ha megteheti, mert az orvos bére is az ő adójából van.)

2017. okt. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%

2 éves tapasztalattal nem vagy kezdő! Én gyakornok voltam 200 nettóért és ott tényleg full kezdő voltam, nemhogy MSc, még BSc sem volt nekem.


300 nettó alatt biztos ne vállald.

2017. okt. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
83%
Robot vagy ha nettó 300 alatt elvállalod.
2017. okt. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
20%

11: Ebbe szerintem ne menjünk bele, hogy kinek a bére, kinek az adójából van, mert ennél demagógabb duma nem nagyon van! Mondom ezt úgy, hogy vállalkozó vagyok!!


És nem telhetetlenkedni, meg nagyképűsködni kell, hanem összetenni a kis kezeidet, és örülni, hogy még így is jóval többet kapsz olyanoknál, aki a tiédnél sokkal-sokkal felelősségteljesebb, komolyabb és elismerésre méltóbb munkát végez.

Maradjunk ennyiben!!

2017. okt. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
89%
14, ja te vagy, aki nem szereted az alkalmazottaidat rendesen megfizetni?
2017. okt. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
90%

#14: nem, ne maradjunk ennyiben. Az orvos, és minden közfoglalkoztatott bére az adónkból van. Ez nem vélemény kérdése, ez nem demagóg, ez egy tény. Minél több adót fizetnek a versenyszférából élők, annál több lehetősége van a kormánynak pl. az orvosok bérét emelni. Ez attól függetlenül igaz, hogy adott esetben ezzel a lehetőséggel nem élnek, hanem helyette stadiont építenek, vagy horvátországi nyaralót vesznek maguknak belőle.


Szóval ahelyett, hogy a helyzet igazságtalansága miatt "telhetetlennek", meg "nagyképűnek" nevezed azt, aki a lehető legnagyobb bért szeretné kapni a piacképes tudásáért, inkább te örülj neki, hogy még létezik az országban egy GDP-t termelő réteg, aki egyáltalán lehetővé teszi, hogy a közegészségügy mint olyan létezzen. Egyszerűbben szólva: az én tiszteletre nem méltó munkám teszi lehetővé, hogy a nálam "sokkal-sokkal felelősségteljesebb, komolyabb és elismerésre méltóbb" orvos egyáltalán dolgozhasson.

2017. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
7%
15: Nem, én az vagyok aki mindjárt belép a szobádba és nyakonvág, ha nem hagyod abba a rejszolást a tanítónéni fényképére.
2017. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

16: Tényleg ne menjünk bele, mert közgazdasági alapvetésekkel akarsz vitatkozni, nulla háttérismeret nélkül.

A te járulékbefizetéseidből (ami a bruttó jövedelmednek a jelentős részét teszi ki), a jelenlegi nyugdíjrendszer finanszírozása történik, magyarul a nyugdíjasok "kapják belőle" a nyugdíjukat.

Az egészségügyi rendszer finanszírozása a gyógyszergyártó cégek által befizetett évi többszáz milliárd Ft adóból, illetve jövedékiadó befizetésekből történik nagyrészt.


De javaslom, hogy ezt egy olyan orvosnak próbáld inkább majd elmagyarázni, aki a rákos édesanyádat szeretné meggyógyítani.

2017. okt. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

#18: (Elegánsan túllépve azon, hogy botrányosan nagy paraszt vagy.)


A számos adó, járulék és hozzájárulás közül az egyik, amit a bruttó béremből levonnak az ún. "egészségbiztosítási járulék". Egyszer nézz utána, hogy mennyi mindent kell befizetni egy munkavállaló teljes bérköltségéből, mire az nettó fizetésként megjelenik a számláján, szerintem érdekes lehetne neked is.


A gyógyszercégeknél meg ki teszi lehetővé, hogy termeljenek, növekedjenek és végül ebből adót fizessenek? Hát mi, a bérből és fizetésből élő programozók, kutatók, biológusok, vegyészek, matetmatikusok, a piacképes tudással nagy hozzáadott értékű munkát végző "telhetetlenek", akik ezért cserébe korrekt kompenzációt várunk el. Ha szerinted ez baj, nagyon nagy gondok vannak az értékrendeddel.


Ezt nyugodtan elmondanám bármelyik orvosnak is, de ők valószínűleg tisztában vannak vele anélkül is, hogy el kéne nekik magyarázni. És ha esetleg nem jött volna át, én maximálisan támogatom az orvosok bérének növelését, minden stadion árát az egészségügybe pumpálnám, ha rajtam múlna.

2017. okt. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

19: Képzeld, tudom miből áll össze egy unkavállalói járulék, mivel magam is munkáltató vagyok.

Az egészségügyi hozzájárulás az össz járuléknak csak egy ki töredékét teszi ki, a legnagyobb rész nyugdíjjárulékba, meg szocho-ba megy.

Tehát ha mindenképpen azzal szeretnéd verni a melled, hogy ki kapja a te "adódból" a pénzét, akkor maximum a saját nagyszüleidre meg a közmunkásokra tudsz mutogatni.

A gyógyszercégek meg elsősorban a gyógyszerfogyasztók által megvásárolt gyógyszereken keresett profitból tudnak növekedni, és nem nem a programozóktól, maradjunk ennyiben.

2017. okt. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!