Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyi a reális...

Szerintetek mennyi a reális kezdő bérigény egy frissen végzett MSc, de cégnél 2 éves tapasztalattal bíró programozónak? (Python, MATLAB, gépi látás, képfeldolgozás matekos háttértudással)

Figyelt kérdés

Nettó 200e Ft alapfizetést ajánlottak, úgy hogy alapvetően a másik kollégát 1.5 évbe került megtalálni erre a speciális területre, óriási erőforráshiánnyal küzdenek.


Azt mondták 200-250 nettó reális egy frissdiplomásnak. (Cafeteria, nuku, esetleg némi túlóradíj)



2017. okt. 2. 23:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

#20: Akkor gondolom tudod, hogy az egészségbiztosítási járulék 7%, a nyugdíjjárulék pedig 10%, ami szintén csak "töredéke" az egésznek, és nem sokkal nagyobb az előbbinél. A hozzájuk képest jelentősen magasabb 15% SZJA pedig a központi költségvetésbe megy, ahonnan akár kórházak építését is finanszírozhatná a kormány, ha úgy döntene.


A gyógyszercégeknek gyógyszerfogyasztók nélkül pont úgy nem lenne bevétele, ahogy az alkalmazottai nélkül, egyik sem fontosabb a másiknál ebből a szempontból. De ha már kiemeljük a vevőket, ajánlom végiggondolni, hogy végeredményben ki veszi Magyarországon a legtöbb gyógyszert, és ennek a rétegnek miből van pénze. :)

2017. okt. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
91%
Budapesten egy kezdő programozó 300 nettóért is talál magának állást. Ennek fényében gondold át a te béredet.
2017. okt. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
8 - Nem értem miért kellene neki szerényebben? Van egy biztos, keresett tudása, ami piacképes. Miért ne kérhetne akár 3-400 ezret vagy akár többet is, ha megadják neki? Az, hogy az orvosok, nővérek stb.. fizetése milyen az az ország szégyene (ezt ne felejtsd el, amikor a szavazófülkében állsz majd...) azért se megy semmire Magyarország, mert mindenki irigykedik + már évtizedek óta csak két párt létezik az emberek szemében (MSZP vagy Fidesz) meg se akarják még csak ismerni se mondjuk egy LMP, Jobbik vagy Momentum programját.. De változást azt nagyon akarnak. Mellesleg a fenti munkakörök sehol a világon sincsenek hülyére fizetve (legalább is nem annyira, mint amennyit valóban érnének, hisz életeket mentenek.) Egy focista labdarugdosása vagy celeb seggén pezsgősüveggel egyensúlyozó képe többet ér manapság. Na ez pedig a társadalom szégyene.
2017. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Valószínűleg az lesz a megoldás, hogy félállásban fogok programozni, a többi meg egy sokkal könnyebb "játszós" munkakör. Az inkább hobbi. Így már szerintem egy 250-270 nettó reális lenne... első körben ennyi jött ki, de még lesz egy másik kör.


Sajnos ennél a cégnél eléggé alulfizetettek a fejlesztők, még a seniorok is.

2017. okt. 3. 22:25
 25/31 anonim ***** válasza:
49%
Ember, ha az első 20 komment után nem jött volna át: ...itt úgy adják a szádba, hogy a tarkódon csattan. Legalább a többi IT-s kollégát ne csúfold meg azzal, hogy házhoz mész a dákóért.
2017. okt. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

250-270 + project szintű juttatás lesz kb a vége, és ezért csak 80 órát kell kódolnom.


A két ismerősöm a Boschnál, és a Medisonál is 1500-1800 nettóért van frissdiplomásként. Gépi látás és GPU fejlesztés de elég száraz meló. Nokiánál se fizetik túl az embereket az fix.


Nyilván felrakom a CV-t Profession-re..., de azt tudni kell, hogy itt kezdtem 1.5 éve gyakornokként egész jó órabérrel és azért egy munkahelyet nem szívesen ad fel az ember, ahol jófejek a kollégák, a munka pedig érdekes.


Ha 300 nettóért találnék biztosan valami olyan melót, telekomban, bankszektorban vagy egyéb IT-s területen... csak ez nem érdekel.

2017. okt. 3. 23:17
 27/31 A kérdező kommentje:

Szóval a lényeg, ti otthagynátok egy munkát ami baromira leköt, érdekes, szakmailag tudsz fejlődni, lényegében szabad kezet adnak bármilyen R&D ötletre, mint a Bell laboratories-ban hi-tech cuccokkal játszhatsz kb, rakás barátod van a R&D csapatból akivel rendszeresen együtt söröztök...


Szóval ezt megéri otthagyni +30-40 nettóért? Az a baj fogalmam sincs milyen ehhez a startup közeghez képest dolgozni egy multinál vagy egy kommersz IT mammutcégnél.

2017. okt. 3. 23:32
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Így már kicsit más. Ha te valóban nagyon szereted, valóban nagyon jó fejek a kollégák is, jó bejárni, jól érzed magad és nincs meg az a "mókuskerék" érzés plusz te személy szerint még ki is jössz a jelenlegi fizetésedből, akkor ne, ne hagyd ott. Legalább is ne most. Még 1-3 évet akkor várjál. Bár valami mégis lehet ami nem kerek és feltetted a kérdést. Jobb fizetést is kaphatnál simán.. de valóban, az lehet dög unalmas lenne, lehet a kollégák lennének csicskák vagy a főnököd / főnökeid. A pénz valóban nem minden. Ha a fenti dolgok alapján te istenkirálynak érzed magad és szereted, akkor még egy évet minimum azért várjál.
2017. okt. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nincs tapasztalatom a bértárgyalásban, mert soha egy interjún nem voltam... még egyetem alatt eljöttem ide, és egyből felvettek... de a tegnapi 200-ról már feltornáztam (250-270-re + projectpénz) a mai tárgyaláskor, szóval szerintem alakul ez még.


Köszi a tippeket...


Azt megtanultam, hogy nincs olyan főnök aki csak jótéteményből megadná a pénzt, ha nem kéred és nem tárgyalsz keményen érvelve.

2017. okt. 3. 23:47
 30/31 anonim ***** válasza:
Azért azt ne hagyd figyelmen kívül, hogy programozói munkakör és programozói munkakör között is van különbség. A nagyon rövid leírásod alapján a te munkád inkább mérnöki típusú kódolásnak tűnik, mint komoly fejlesztésnek, a kétfajta munkakör (fizetése) nem összemérhető. Persze csak te tudhatod pontosan, mit csinálsz. Mindenesetre tapasztalattal (ráadásul a konkrét helyen) + speciális munkakör esetén mindenképp kevés, amit írtál. Heti 40 órára ajánlották azt? Akkor tartanám reaálisnak a 200-250k nettót, ha teljesen kezdő lennél, vagy <40 szólna az ajánlat.
2017. okt. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!