Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy munkahelyen nem kötelező...

Egy munkahelyen nem kötelező alapvető felszereltséget tartani mint hűtő mikró stb?

Figyelt kérdés
Ez egy telephely ahol fix 5 ember dolgozik. Ételt tárolni, melegíteni lehetetlen így.
2017. szept. 6. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nem az.
2017. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Semmilyen kötelezettsége nincsen a munkáltatónak ilyen eszközök biztosítására.
2017. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
De van kötelezettsége x fő felett (fejből nem tudom), de öt főre kb. csak az ívóvíz és megadott helyszükséglet létezik.
2017. szept. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Azt reméltem, hogy már 5 főnél hátha előírás.
2017. szept. 6. 17:37
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem kötelező, de ritka szar hely lehet, ahol ez nem adott, ott kell őket hagyni a francba.
2017. szept. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
#3 ez hol van leírva?
2017. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

3/2002. (II. 8.) SzCsM-EüM együttes rendelet

a munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről


Pihenőhelyek

16. § (1)4 A munkavállalók részére tiszta levegőjű, kellő megvilágítású, szükség esetén fűthető, továbbá könnyen - meleg munkahelyek esetén zárt folyosón keresztül - elérhető pihenőhelyiséget kell biztosítani, ha 10 főnél több munkavállalót alkalmaznak vagy a végzett tevékenység jellege (veszélyes anyag felhasználása, hideg vagy meleg klíma hatásának érvényesülése) ezt szükségessé teszi. Ezt az előírást nem kell alkalmazni akkor, amikor a munkavállalókat irodákban vagy azokhoz hasonló olyan munkahelyeken alkalmazzák, ahol a szünetek alatt ezzel egyenértékű pihenési lehetőség biztosítható.

(2) A pihenőhelyiség alapterületének legalább 6 m2-nek kell lennie, egyébként az alapterületet úgy kell meghatározni, hogy a várhatóan egyidejűleg ott tartózkodó több személy esetén is legalább 1 m2/fő álljon rendelkezésre.

(3) A pihenőhelyiséget - figyelemmel a várhatóan egyidejűleg ott tartózkodó személyek számára - könnyen tisztítható asztallal, háttámlával ellátott székekkel, ruhafogassal, szeméttartóval, továbbá igény szerint az ételek felmelegítésére, tárolására alkalmas berendezéssel kell ellátni. Biztosítani kell az étkezés előtti hideg-meleg vizes kézmosás és kézszárítás lehetőségét.

(4) Ha ez a munkavállalók biztonsága és egészsége szempontjából szükséges, továbbá a munkatevékenységet rendszeresen és gyakran félbe kell szakítani és nincs kialakított pihenőhelyiség, akkor e feltételeket kielégítő olyan helyiséget kell biztosítani, amelyben a munkaszünetekben a munkavállalók tartózkodhatnak.

2017. szept. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt én is láttam. Nem látom hogy explicit kötelezné a munkáltatót hűtő illetve mikrohullámú sütő beszerzésére még az említett létszám felett sem.
2017. szept. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"továbbá igény szerint az ételek felmelegítésére, tárolására alkalmas berendezéssel kell ellátni."


Pedig itt van. Bár "igény szerint".

Egyébként ha ennyire gáz a cég, akkor dobjatok össze egy használtra.

2017. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pontosan. Emellé még ott az 1. pont:

"Ezt az előírást nem kell alkalmazni akkor, amikor a munkavállalókat irodákban vagy azokhoz hasonló olyan munkahelyeken alkalmazzák, ahol a szünetek alatt ezzel egyenértékű pihenési lehetőség biztosítható."

Márpedig legtöbbünk ilyen helyen dolgozik.

A helyet, ahol étel melegítésére alkalmas berendezés van elhelyezve, és ezt a berendezést külön személyzet nem működteti, a törvényekben úgy hívják "teakonyha".

Én nem emlékszem olyan jogszabályra amely teakonyha létrehozására kötelezne munkáltatót.

2017. szept. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!