Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt már, hogy füllentettetek...

Volt már, hogy füllentettetek önéletrajzban?

Figyelt kérdés

Igazából kétféle irányban is érdekel a dolog. Szóval olyan is, hogy kihagysz egy korábbi munkahelyet, vagy akár több végzettség közül valamelyiket, például azért, hogy ne tűnj túlképzettnek egy adott munkához. Illetve ennek az ellentéte is, azaz hogy hozzáírsz valami nem létező szakmai tapasztalatot, vagy akár csak diákmunkát, gyakorlatot, hogy kezdő álláskeresőként az önéletrajz hosszabb legyen.


És persze a lényeg az, hogy bevált? Sikeresebb voltál a buherált önéletrajzzal, mint mondjuk előtte a teljesen őszintével? Nem derült ki a turpisság, pláne a hozzáírásos verziónál?


2017. okt. 5. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első egyáltalán nem hazugság, ugyanis az önéletrajz NEM élettörténet kell legyen, hanem csak az adott álláshoz releváns információkat kell tartalmaznia.

Ugye nem gondoltad, hogyha egy 30-as pályázik vezetői állásra, akkor bele kéne írnia, hogy 18 évesen dolgozott a Mekiben?


A másodikat viszont csalásnak hívják. ;)

És ha felvesznek, szinte mindig bekérik a papírjaidat és máris bukta.

2017. okt. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem alapja mindenképp kell hogy legyen azoknak amit állítasz és nem éri meg teljesen kamuzni.


Nálunk pont ezért csalódás most egy újonnan felvett srác. Azt mondták hogy tele volt jobbnál jobb dolgokkal az önéletrajza, külföldön is dolgozott, projektet vezetett egyedül. Aztán most meg teljesen beég mert alap dolgok is csak nyögvenyelősen mennek neki.

2017. okt. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Csomo diakmunkamat jelentosebbnek/hosszabb távúnak tüntettek fel mint valójában. Ez a második munka kereséskor már teljesen irreleváns lesz de valahogy meg kellett szerezni az elsőt.


Az ha valamit kihagysz, mint fentebb is írtak, nem csalás.

Ha valamit nem tartasz relevánsnak, nem írod bele az adott pozícióra..

2017. okt. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Hagytam én is már ki végzettséget is és korábbi munkahelyet is. :) Az előző munkahelyeimen végzett feladatokból meg mindig azt emeltem ki, ami a megpályázott álláshoz fontos lehet, ami kevésbé, azt nem ragoztam sose :)

Így álláskeresésénél mindig az adott céghez írtam az önéletrajzom, nem egy CV-vel turnéztam különböző helyeken. Mikor szükségem volt új állásra mindig lett 1-2 héten belül :)

2017. okt. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
33%
Füllenteni nem szabad, de a pályázati anyagot természetesen mindig az adott cégre és az adott állásra kell testreszabni.
2017. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!