Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2 éves okj logisztika vagy...

2 éves okj logisztika vagy kimenni külföldre dolgozni érettségivel?

Figyelt kérdés

az a bajom már hogy nem akarok tanulni még két évig mert értelmetlen szerintem

nincs pénzem a szüleimre nem számíthatok anyagi támogatásban



2017. okt. 7. 08:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

A logisztikával nem sokra mész.

Inkább tanulj nyelvet

2017. okt. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Az Okj semmire se jo, csak, hogy erettsegi utan meg ellebecoljon a gyerek 2 evet a szulok penzen.

Akkor errszer inkabb kulfold. En is kijottem 10 eve, igaz en elotte elvegeztem egy foiskolat.

2017. okt. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Milyen érettségi?
2017. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Van jobbfajta okj is
2017. okt. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"nincs pénzem a szüleimre nem számíthatok anyagi támogatásban"


Bocs kérdező, de akkor hogy akarsz kimenni külföldre?

BESZÉLSZ (nem tanultál-e) valamilyen nyelven?

Van annyi pénzed, hogy útiköltség + minimum 1 hónapig megélj kint?

(a szállásról már nem is beszélek, mert tegyük fel, hogy ad a munkáltató)

Ha mindkettőre nem a válasz, akkor egyenlőre felejtsd el a külföldi melót, ugorj neki itthon dolgozni, mellette tanuld a nyelvet és utána lehet elgondolkodni rajta.

2017. okt. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
közgáz érettségi
2017. okt. 7. 12:22
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Elvégeztem a logisztikai OKJ-t. Rendes leszek és hallgass a tanácsomra !


KERÜLD EL MESSZIRŐL EZT A KÉPZÉST !!!


Semmit nem ér, tömegek végzik el, tucatszak. Semmilyen specifikus tudást nem ad.


Semmire nem mentem vele, most is raktári segédmunkára megyek majd interjúra... De ezt 8 általánossal is lehetne.


Ha a logisztika érdekel, akkor vagy egyetem, vagy 2 nyelv profi beszélése és ha szerencséd van, akkor felvesznek papír nélkül is. Most őszintén, mit tud egy logiszikai ügyintéző OKJ-s, mint egy anélküli? :D


Volt kb. 40 db tétel amit be kellett magolni (mint idejét múlt szabályozások, jogrendszerek, t.ökömtudja), meg 10 db feladattípus. És ezért kaptam egy logisztikai ügyintéző OKJ papírt, ami SEMMIRE (még egyszer elmondom SEMMIRE) nem jó.


Kíméld meg magad ettől. 2 év alatt tanulj meg inkább két nyelvet középfokon, vagy egyet felsőn, vagy amennyi menne, de felejtsd el ezt az OKJ-t. Ha nem hiszel nekem, olvass utána, vagy menj fel álláskereső portálra, és nézd meg, hol keresnek frissen végzett logisztikai ügyintézőket. Csalódni fogsz.


Esetleg arra jó, hogy elmondhasd van ilyen technikumod, vagy felvesznek raktárra betanított munkásnak és mondhatod ismerősöknek, hogy te logisztikus vagy. Mert ma már mindenre ráfogják, hogy az logisztika :DD Kamu az egész...


Másra nem jó.


Minden jót!

2017. okt. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az utolsót nem értem.


Igen, rengeteg kamu és szar képzés van, egy éves gyorstalpalók, akkreditáció nélküli "oktatóközpontok" és sorolhatnám, DE!


Nálunk még annó a két éves felsőfokú képzés során úgy megszórták a népet szorgalmi és záróvizsga alatt is h. az ihaj. Aki legalább angolul nem beszél folyékonyan, az esélytelen, mivel itt nemzetközi környezetről van szó. Ha sok német partnered lesz, akkor a német is kelleni fog.


Ha ez a papír nem ér semmit, akkor te tanultál taricot? Vámjogot? CMR egyezmény? CMR kitöltése, adott esetben kárrendezés? Térképismeret? Útvonaltervezés (nem GPS)?Sofőrökre vonatkozó törvényi előírások (igen, van ilyen, nem füttyszóra indul a kamion)?


Ha csak a CMR-en elbaszol valamit, akkor a rendőr ha megállítja a sofőrt simán ezer euróra vágja és az a te sarad lesz. Nem a fuvaros fogja elvinni a balhét, nem is a céged, hanem te.


Sorolhatnám naphosszat.


Amikor látod az kamionokat, furgonokat menni, azok mögött a szállítmányok mögött akár abban az időben is komoly munka folyik.


Igen, Magyarország nagyrészén ez a végzettség haszontalan, mivel nincsenek cégek. Budapesttől nyugatra, Budapesten, Pest,KEM, Fejér, Veszprém, GYMS megyékben van vele munka. Ráadásul ha a nyugati országrészen laksz, megtanulsz középfokon németül és Bécs környékén (főleg délen és tőle keletre) elképesztő mennyiségű és minőségű cégek vannak.

2018. jan. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Igen, tanultam mindezt (nem nagy cucc, inkább vicc kategória), tudom melyik felsőfokú szakképzésről beszélsz, a kereskedelmi logisztikáról, az is egy hatalmas kamuszak.


Hatalmas telítettség van a gazdasági végzettségűekkel, ugye nem gondolja bárki is, hogy bármit is ér egy OKJ vagy egyetemi FOSZ, azon kívűl, hogy az intézmény vagy az egyetem pénzt kap a diákok után?


Fel kell menni álláskeresőkre, és megnézni, milyen igény van rájuk. Felesleges szavakkal dobálózni, a tények számítanak, és olyan embereket keresnek logisztikába, akiknek van 3-4 év tapasztalatuk, diplomájuk 2-3 nyelvtudásuk.


De ilyen OKJ-n vagy FOSZ-on szinte semmi gyakorlatra nincs lehetőség... Amúgyis mindenki szinte ezekre megy, hogyan tudna a piac ennyi embert felszívni?

2018. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
9-est csak megerősíteni tudom: a fiam is kereskedelmi OKJ-ra akart menni, körbekérdeztünk logisztikusokat és egybehangzóan az volt a vélemény: csak felsőfokú végzettséggel és magas szintű nyelvtudással (német, angol, leginkább felsőfok ) életképes a dolog.
2018. jan. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!