Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Körülbelül hány sikertelen...

Körülbelül hány sikertelen állásinterjúja van egy átlagos magyar embernek élete során?

Figyelt kérdés

2017. okt. 8. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2017. okt. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Én inkább úgy fogalmaznám meg a kérdést, hogy kb. hány sikertelen állásinterjú van egy sikeres előtt. Szerintem nagyon nagyon sok. Legalább is ez a tapasztalatom. Sokszor hallani, hogy értelmes, diplomás emberek is évekig keresnek munkát még a nagyvárosokban is. Ezért is retteg a magyar a munkahelye elvesztésétől. Mert hiába az (állítólagos) nagy munkaerőhiány, egy hamar nem lesz állása.


Nekem van egy programtervező informatikus diplomám, és beszélek angolul és németül is. Ráadásul Budapesten lakom. Elvileg ezzel kapkodnak utánad a cégek. Na már most nekem 8 hónap intenzív álláskeresés után lett meg az állásom. Nem számoltam, de minden héten volt 2-3 interjú. Tehét nagyjából 90-100 interjú kellett ahhoz, hogy el tudjak helyezkedni. És ne gondoljunk valami menő melóra. Mai napig ott dolgozom. Kezdetben minimálbért kaptam és agyon dolgoztattak. Most már valamivel többet keresek.

És mondanom sem kell, hogy nem merem otthagyni az állást, mert utána esélyem sem lesz másikat találni. Nem véletlenül van az, hogy 30-40 évet is letöltenek a magyarok ugyanannál a cégnél. Sokszor ugyanabban a pozícióban.


Egy másik történet: Osztálytársam - aki szintén programozó, és budapesti - 1 teljes évig keresett itthon munkát, de nem talált. Elege lett, kiment Hollandiába. Egy hét(!) alatt talált számára kedves munkát, az itteni fizetés sokszorosáért.


Ennyit nyugatról meg a balkánról.

2017. okt. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
#2: Ott valami más baj is lehet, mert szoftverfejlesztőként engem (bár sok munkahelyem még nem volt), kb. 2./3. állásra amire jelentkeztem fel is vettek, Budapesten, csak angol tudással. 90-100 interjú az iszonyat sok, diplomával még nem rendelkező, angolul annyira nem tudó és szintén fejlesztő ismerősömnek is kb. 10 volt ez a szám, utána fel is vették és nem szar helyre+fizuval.
2017. okt. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Hallottam olyat amilyen a te eseted és az enyémnél rosszabbat is. Egyébként nem tudom mi lehet a gond. A legtöbb interjúm sikeres volt. Minden kérdésre tudtam válaszolni, és mindig minimálbért kértem. És nem vagyok ronda, se ápolatlan.
2017. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyébként mindegy, mert én is tervezem, hogy külföldre megyek. Valószínűleg Németország, Ausztria vagy esetleg Svájc. Kapásból a 20x szorosát keresném. Elég volt már a minimum létből. :D
2017. okt. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pont ez volt a baj, hogy csak minimálbért kértél!! Én is hülye vagyok egyesek szerint, hogy szoftvert fejlesztek kb havi 200 nettóért. De látom van nálam is rosszabb.
2017. okt. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már! Ha többet kérek, akkor még esélytelenebb.

200 meg baromi jó itthon. Ne az átlagfizetéseket nézd, mert az csalóka, hanem a mediánt. Az programozóknál kb. 140 körül lehet. Jómagam pedig 120-140 körül keresek.

2017. okt. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, az tényleg hatalmas hiba, ha ilyen masszívan alálősz a reális bérednek a bértárgyalás során, pláne szoftverfejlesztőként, így tényleg nem csoda, ha sehova nem akartak felvenni. A 200 nettó pedig elég borzalmas fizetés ezen a területen, hidd el, ennek többszörösét is megkaphatnád, mégpedig marha könnyen.
2017. okt. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7: Amikor megmondod, hogy mennyit kérsz, azzal adsz nekik egy becslést, hogy szerinted mennyit ér a munkád. Ha ilyen keveset kérsz, akkor kb. azt mondod, hogy semmit, mert egy pályakezdő is többet kér, illetve többet keres. Sőt ilyenkor a felvételiztetők látják, hogy valami nagyon nem oké, mert ennyiért senki sem dolgozik, főleg ha tapasztalata és diplomája is van. Megszólal a fejükben egy vészjelző és inkább mást vesznek fel. A jelenlegi munkáltatód meg röhög a markába, amennyiben hatékonyan végzed a munkád és tényleg annyit keresel, amennyit leírtál.
2017. okt. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bakker, nem látjátok hogy a 30%-os egy troll? Minek foglalkoztok vele?
2017. okt. 9. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!