Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is szörnyű amit a...

Szerintetek is szörnyű amit a HR-esek művelnek?

Figyelt kérdés
Most végeztem kommunikáció és médiatudomány szakon ráadásul az egyik legszínvonalasabb intézményben, a Debreceni Egyetemen. Általában behívnak állásinterjúkra, de volt egy ami nagyon felidegesített. Ez egy hitelvalidációs állás volt egy nagybankban, de mivel a kommunikációt nagyon hangsúlyozták így úgy gondoltam jó eséllyel bekerülhetek. Nem jeleztek, majd mikor felhívtam őket közölték, hogy nincs meg hozzá a megfelelő kvalitásom, ami nonszensz ugyanis ez az egyik fő dolog amit elvártak a jelölttel kapcsolatban. Hogy lehetne megakadájozni, hogy ilyen kis p.csa hr-esek elvegyé a munkát az oda illőktől? 24/L

2016. okt. 17. 09:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

*megakadályozni


Szokj hozzá, ilyen ez a mai világ! Felesleges ezen idegeskedni, mert akkor naponta 15-ször kapsz szívrohamot. Kezeld nyugodtan a helyzetet, jelentkezz máshová is, és -bár ezzel a diplomával nem lesz egyszerű- előbb-utóbb felvesznek valahová.


De egy jó tanács: ne hívogasd azokat a cégeket, ahová jelentkeztél, nem véletlenül nem jeleznek vissza.

2016. okt. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Te teljesen tevedesben vagy. Nem az egyszeru HR-es alakitja ki a kovetelmenyrendszert, hanem a ceg ill. az a fonok, aki alkalmazottat keres. A HR-esek ezen feltetelek alapjan csinalnak egy eloszurest, hogy a nyilvanvaloan legalmatlanabbakat kiszurjek, aztan jonnek az elso meghallgatasok, de a legtobb helyen ilyenkor mar ott van a jovendobeli fonok is, es ove a vegso szo.


Ahhoz kepest hogy mekkora arcod van, eleg keveset tudsz a vilagrol.

2016. okt. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%
A büfészak Debrecenben is büfészak. Ezt alátámasztja a helyesírásod is (8 vesszőhiányt számoltam össze a kis kommunikáció-szakos soraidban).
2016. okt. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%

1,Tanulj meg helyesen írni...

2, Most végeztél ugye? Majd hozzászoksz ehhez is. Van olyan ismerősöm aki 4 éve végzett (úgy emlékszem) és közmunkán szenved.

3, Lehet érdeklődni de nem szabad így kiakadni ill akadékoskodni stb mert akkor csak magad járatod le. (==> később lehet emlékeznek rád és azért nem vesznek fel mert olyan voltál amilyen)

2016. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%

Nos, kommunikáció szak:

- nagybankban - nagy bankban

- megakadájozni - megakadályozni

- ilyen kis p.csa - miért is pontoztad ki? azért ugye, mert Te is tudod, hogy nem használható szó a teljes mivoltában


- elvegyé a munkát az oda illőktől? Munkát attól lehet elvenni, akinek már van munkája - ha valahova nem vettek fel, akkor nem vett el Tőled semmit. Max Te gondoltad, hogy oda illő vagy.


Bocs, de ha HR-es lennék, nekem már ennyi elég is lenne ahhoz, hogy ne vegyelek fel.

Kulturálatlan szavakat használsz (ez még akkor sem megengedett, ha felidegesítenek), nem tudsz helyesen írni, stb.


Ha mindezt szerényebben, sajnálkozva adtad volna elő, hogy pedig hogy szerettél volna odakerülni, még rokonszenveznék is Veled - de a hibák akkor is hibák :-)

2016. okt. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%
Ha a legszínvonalasabb egyetem ilyeneket termel, akkor milyen lehet a többi, te jó isten...
2016. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Kommunikáció szakon elvárnám a helyesírást.
2016. okt. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%
Pályakezdő komédia szakkal hogy hihetted, hogy bankban dolgozhatsz???
2016. okt. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
65%
A kiváló kommunikációs készség nem azt jelenti, hogy kommédiával előnyöd van. A követelmények közti soft skilleket úgyis interjún mérik, hitelvalidációnál meg aligha előny a BTK. Én is bölcsészként végeztem, nem akkora munkaerőpiaci hátrány, mint sokan hiszik, viszont nem banknál kell elkezdeni egy karrier építését. Van Debrecenben pár SSC, irány valamelyikhez, 4-5 év ottani megfelelő tapasztalattal simán vannak pénzügyi pozik, amiket meg lehet fogni, de egyből nem kapsz ilyet.
2016. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
68%

Én "csak" 7 vesszőhiányt találtam, bocsi, ha lemaradt egy. :( Plusz megakadályozni, illetve elvegyék a munkát ---> ez tuti elütés, csak tudod nekem, mint egyetemet nem végzett egyénnek is eléggé szúrta a szemem, még én is odafigyelek rá, hogy amit leírok, az helyesen kerüljön ki a kezeim közül.


Ezen kívül, hogy ne csak offoljak: tuti volt valaki, aki még nálad is jobban megfelelt az állásra, ezen szerintem ne akadj fenn, mert nagyon sokszor fogsz még pofára esni sajnos. Ilyen a világ, nem tudsz vele mit kezdeni.

2016. okt. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!