Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres átlagosan egy...

Mennyit keres átlagosan egy pályakezdő gépészmérnök?

Figyelt kérdés
Budapesten. Gyártástechnológia Bsc.-vel. Multinál.
2017. okt. 20. 17:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Embere válogatja, én biztos nem költöznék el budapestiként vidékre csak azért, mert olcsóbb az albérlet. Nem csak a pénz számít, szórakozási, kikapcsolódási, vásárlási, sportolási lehetőségek terén összehasonlíthatatlanul többet nyújt a főváros akármelyik vidéki nagyvárosnál. Nekem szinte minden mérnök kollégám, ismerősöm vidékről költözött Budapestre és nem fordítva. Ha annyira jó lenne Győrben, Miskolcon, Kecskeméten, biztos nem ez lenne a tendencia. Arról nem beszélve, hogy ez a költözősdi csak akkor játszik, ha nincs se kutyád, se macskád. Ha már van egy párod mondjuk, aki esetleg szintén rendelkezik egy jó állással Pesten, az adja fel? Vagy otthagyod emiatt? Vagy a barátaidat, családodat akik szintén itt élnek? Nem olyan egyszerű ez.


De a kiinduló kérdéshez visszatérve, azért azt se felejtsük el, hogy pályakezdőként ha nincs komoly, több éves, nívós területen és neves cégnél eltöltött gyakornoki tapasztalatod, akkor igencsak fontos a munkaadónak a végzettséged, hiszen egy nehéz, sok éves egyetem elvégzése már elárul valamit a várható munkamorálodról, kitartásodról, alázatodról és feltételezhetően kapsz egy erős mérnöki szemléletmódot is ez által. Nem mindegy, hogy egy gödöllői BSc vagy egy BME MSc szerepel az önéletrajzban. Műegyetemi 5 éves diplomával pályakezdőként is többet kerestem mint a 3 éve ott dolgozó Bsc-s bánkis kollégáim. Tetszik nem tetszik, ez van.

2017. okt. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! BME-s vagyok egyébként. Sajnos kellene legalább 280-300 nettó. Rengeteg a kiadásom. De eddig mindkét nyaram mióta ide járok gyárakban töltöttem! Rengeteget tanultam. 1 hónap alatt többet mint 1 év alatt az egyetem alatt. Sokat számít a szakmai tapasztalat ezt tudom jól.
2017. okt. 23. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!