Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Garancia bármire is a bérpapír...

Garancia bármire is a bérpapír és a szerződés? És ha be sincs jelentve az ember de kapja a bérpapírt?

Figyelt kérdés

Biztos lehetek benne ha dolgozom egy munkahelyen és van papír szerződésem és bérpapírom minden hónapban akkor be is vagyok jelentve és fizetik a tb-t stb?



Mert most olvastam olyan munkaügyi perről hogy egy illető január óta dolgozott egy cégnél szerződéssel kapta a fizetést és a bérpapírt hónapról hónapra (pecsét aláírás stb) és most szeptemberben derült ki laza 9 hónap után hogy soha egy napra se volt bejelentve?

És ott a kezében a bérpapír az összes hónapra ott a szerződés és mégis úgy néz ki a valagát törölheti vele mert sose volt bejelentve?

Fizetést azt megkapta mindig de ez bejelentés nélkül akkor feketejövedelem?


Szóval a kérdés annyi lám itt a példa van szerződés van bérpapír és pecsét aláírás ahogy kell és kiderül egy szó se igaz az egészből?

Az egész csak kamu volt? Ilyen hogy történhet?


Azt hittem ha van szerz és bérpapír az VALAMIT GARANTÁL! Aztán kiderül hogy semmit se garantál?


2017. okt. 22. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Megnézed az ügyfélkapun a biztosítotti státuszod.
2017. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

"Megnézed az ügyfélkapun a biztosítotti státuszod."



Akkor ez válasz a kérdező azon kérdésére hogy garancia-e bármire a szerződés és bérpapír??

Mert ez engem is érdekel!



AKkor eszerint a világon semmire se garancia a havi bérpapír amin ott a btto levonások tb szja stb éas nettó?

Vagyis csak wc papír tényleg? mert lehet be sincs jelentve aki kapja a papírt? és kamu az egész?

2017. okt. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
A világon semmire nincs garancia, arra sem, hogy nem csapnak el az első utcasarkon. Lehet sírni.
2017. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
51%
Sem a szerződés, sem a bérpapír nem jelent semmi biztosat. Aláírt ugyan a munkáltató is egy szerződést, de semmi sem garantálja, hogy ő azt be is fogja tartani (szemétség level 99: le is tagadja, sőt téged gyanúsít hamisítással). Bérpapírt meg simán lehet csak úgy nyomtatni is, nem a NAV adja ki.
2017. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Igen, a papír azt garantálja, hogy amennyiben nem vagy bejelentve és kiderül, te tudod bizonyítani, hogy jóhiszeműen jártál el.

Fekete foglalkoztatás esetén ugyanis büntetik mind a munkáltatót, mind a munkavállalót - te viszont mondhatod, hogy hoppá, bocsánat, igazolni tudom, hogy engem tévedésben tartottak.

2017. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

egy ismerősömnek is nemrégiben mesélte, hogy pont ment volna nyugdíjba, közben valamiért orvosi ellátásra szorult és kiderült hogy nem rendezett a tb-je, ezért nem látták el, pedig ott dolgozott x éve, kapta mindig a bérpapírt stb. Így most aztán mégsincs még nyugdíj, hanem van még vagy 3 év munka addig.

Igen, néha ezért is érdemes ellátogatni egy-egy dokihoz, hogy ilyesmik kiderüljenek. Párom 30éves, most kértük át a kartonját máshová a jogsi meghosszabítása miatt a GYEREKORVOSTÓL!!!

Van aki sose jár dokihoz, és nem derül ki, hogy évekig feketén dolgozott.

2017. okt. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

nem rendezett a tb-je, ezért nem látták el, pedig ott dolgozott x éve, kapta mindig a bérpapírt stb. Így most aztán mégsincs még nyugdíj, hanem van még vagy 3 év munka addig


Na, ez biztosan nem így történt...

Ha nem rendezett a jogviszony, akkor is jár ellátás, csak nyilatkoztatják a beteget/sérültet, hogy a tájékoztatást megkapta.

Nyugdíj esetében pedig a levonás számít, amennyiben igazolni tudja, hogy a munkáltatója jogtalanul járt el, levonta a járulékát, de nem fizette meg, akkor pont úgy jár neki a nyugdíj, mintha megfizették volna. Amennyiben a bejelentés sem történt meg, visszamenőleg a munkáltató bejelenti a felszólításra, a dolgozó igazolja, hogy a levonás megtörtént. Ennyi.

2017. okt. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

Javítsatok ki ha tévedek. Ha nem fizetek tb (se én se a munkáltatóm ha állásba vagyok) nekem akkor is van tb fizetési kötelezettségem. és akkor a nav mondjuk naptári évben 1x megkeres hogy kedves józsi az elmúlt 1 évben egy peták tb-t nem fizettél fizess be egyben 1 évnyi tb-t.

van egy alap tb (havi 7000 vagy mennyi) amit MINDENKINEK fizetni kell ha van állása ha nincs.

Még az utcán fetrengő hajléktalan alkesznek is kell(ene) más kérdés a behajthatóság.


nem így megy?

2017. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

"Igen, néha ezért is érdemes ellátogatni egy-egy dokihoz, hogy ilyesmik kiderüljenek"



Másik kérdés: ez elég? elmegyek az SZTKba és kiderül azonnal hogy hoppá hát nincs is rendezve a TB-m?

Ez így megy?

2017. okt. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
Bocsi, nem tudom 100% a sztorit, hogy akkor most ellátták, nem látták, de igen az SZTKban derült ki, hogy nincs rendezve a tb.
2017. okt. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!