Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munka mellett hogyan tudnék...

Munka mellett hogyan tudnék eljárni állásinterjúkra?

Figyelt kérdés

Nem vagyok elégedett a jelenlegi munkahelyemmel, ezért váltani szeretnék. Elkezdtem nézelődni, az elmúlt hetekben megpályáztam 4 állást. Egy állásinterjún voltam 3 hete, 5 órára mentem, így pontban 16:30-kor el is jöttem a munkahelyemről, hogy odaérjek. Rögtön érdeklődtek a kollégák, hogy milyen csinos vagyok, pontban félkor elmegyek, hova megyek. Ide sajnos nem vettek fel. A múlt héten egy másik helyen voltam csak szakmai tesztíráson, hiába mentem reggel 8-ra, 1,5 órás volt a teszt, így 10-re értem be a munkahelyemre, azt mondtam, hogy a gázszerelőt ki kellett hívnunk, mert nem volt fűtés. Ha sikerült a teszt még itt is lenne egy interjú, illetve tegnap kerestek egy harmadik helyről, hogy behívnának állásinterjúra, holnap visszahívnak időpont egyeztetés miatt.

Hogyan lehet megoldani az interjúra járást munka mellett? Mégse mondhatom mindig, hogy kijött a gázszerelő, villanyszerelő, orvoshoz megyek, stb. Mások hogyan csinálják?


2017. nov. 1. 11:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%

Remek kérdező, akkor "csak" hazudsz a főnöködnek mindenféle gázszerelőkről. EZ így mindjárt rendben van.


Miért nem lehet korrekt módon kivenni egy szabadnapot, amire összeszervezel 3-4 interjút? Ja, értem én, hazudni egyszerűbb...

2017. nov. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Drága! Fent leírtam, hogy kb. egy hét elteltével hívnak interjúra, szerinted mondjam azt a HR-esnek, hogy "bocs, majd visszahívlak 3 hét múlva, ha tudok menni interjúra, mert addigra gyűlik össze annyi interjú ajánlat, amire érdemes kivenni már egy nap szabit" :D Jól pofán röhögne és rám tenné, valószínűleg annyi idő alatt be is töltik.

Így van, csak hazudok. Szerinted ők nem hazudnak? Ne legyél naiv, kérlek. Van egy ismerősöm, akit úgy rúgtak ki, hogy már megvolt az utódja, amikor biztossá vált bemutatták őket egymásnak, hogy "Gyurikám, holnaptól nem kell jönnöd, mert Pistike veszi át a munkaköröd". Itt a gyakorin is megannyi hasonló esetről hallani. De ha már a hazugságoknál tartunk, remélem benned is felmerült, hogy nem puszta jó kedvemben, unalmamban, jobb dolgom híján keresek mást: mikor felvettek a betanulást követően ígértek előrelépési lehetőséget, majd a sok munkára hivatkozva betöltötték azt a pozíciót mással. Ez nem volt hazugság? 2 hónapja MAGUKTÓL fizetésemelést ígértek, amiből azóta sem lett semmi, illetve mióta ott dolgozom 8 hónap alatt -1 dioptriát romlott a szemem, a szemorvos 99%-ra mondta, hogy a 8 órás monitorbámulástól, hiába van törvénybe foglalva, hogy a szemüveg egy részét térítenie kell a munkaadónak, ők azt mondták, hogy náluk nincs ilyen, ergo: rájuk nem vonatoznak a törvények.

Most kérlek, ne gyere azzal, hogy akkor miért nem mondok fel, mert ha fizeted az alapvető kiadásaimat, akkor akár holnap megteszem.

2017. nov. 1. 16:00
 13/15 anonim ***** válasza:
23%

Hát nekem a kérdező inkább tűnik unatkozó iskolásnak mint munkakeresőnek.


A fene nagy szabadság féltést sem értem, úgyis el akarsz onnan menni akkor nem mindegy?

2017. nov. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szabadságot vettem ki, pont azért, hogy ne kelljen magyarázkodnom.

Mondjuk én egy konkrét helyre pályáztam, ahová fel is vettek, így könnyebb szívvel áldoztam rá egy napot.

Szerintem az is korrekt, ha az interjúztató cégnél mondod meg, hogy mi lenne az az időpont az interjúra, ami nem feltűnő. Mondjuk ha ezután minden nap bemész 8-ra és ha nincs semmi extra, akkor fél ötkor elmész, akkor az 5 órát már bátran javasolhatod, mint interjú időpontot. És a kollégák sem fogják észrevenni, hisz szinte minden nap elmész akkor. Az interjúztató cégnél pedig meg kell, hogy értsék, hogy nem akarod számolatlanul kivenni a szabadnapokat (az se biztos, hogy elengednének), de elárulni sem akarod, hogy állásinterjúra mész.

2017. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
vegyél ki szabit és arra az egy/több napra próbálj besűríteni több állásinterjút.. és senki sem érzi magát átverve.
2017. nov. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!