Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen fizetésnek számít?...

Milyen fizetésnek számít? Átlagos, jó, vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gyár, 3 műszak, folyamatos 6+2 munkarend, 125-130 nettó havonta. Szerintetek?

2017. nov. 8. 21:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mi is hasonlóan keresünk a párommal, de azért nem fizetnék kiröhögve ilyen bérleti díjat. Inkább elbőgném magam minden hónapban, hogy mennyi pénzt tolok a kukába. Mi ezért is vettünk lakást többek között.

És egyébként valóban könnyebb ketten!

2017. nov. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ketten sokkal könnyebb. Persze a legismertebb a bérlés vagy a hitel részletek, de ezen kívül is van. Nekünk sajnos rengeteg megy fűtésre, nagyon rossz a szigetelés. Ezt egyedül nehéz lenne fizetni. Vagy pl olyan apróságok, mint villany, víz, gáz alapdij, internet mind-mind olyan ami két főre is ugyanannyi. De még a kaja is olcsóbb két főre. Pl egy rántott húshoz nem kell lényegesen kevesebb olaj csak mert egy főre csinálod. Vagy pl egy fej karfiolbol tepsi rakott karfiol kettőnknek két napra tökéletes. Egyedül nem fogom 4 napig enni, fél karfiolt pedig nem árulnak és a sütő se fogyaszt kevesebbet. De rengeteg ilyet írhatnék még.

Nagyon sok minden olcsóbb ha ketten fizetjük.

2017. nov. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Engem is idegesít, hogy ennyi pénzt lapátolunk más zsebébe havonta, de annyi önerőnk sajnos nincs, hogy egy ilyen lakást meg tudjunk venni. Sokan vannak ezzel így.
2017. nov. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Mióta egyedül élek azóta látom igazán, hogy hány olyan tétel van, ami két főre sokkal olcsóbb, mint egyre.


- Rezsi (villany, gáz, közös költség). Alig kerül többe 2 emberre a plusz meleg víz vagy a plusz olvasólámpa miatt, mint 1 emberre. A plusz meleg víz kb havi 2000HUF-ot jelent, az évi 24k. Egyetlen keményebb téli hónap fűtése 40k, amit nem mindegy, hogy egyedül vagy ketten álltok. A mosógép, a mosogatás, mind alig kerül többe attól, hogy 2 ember ruháját/edényét mosod annál, hogy egyet.


- Kaja: maga az elfogyasztott étel természetesen duplázódik, de a főzés költségei már nem. Majdnem mindegy, hogy 25dkg vagy 50dkg-ot főzöl/sütsz meg, a fazekat a végén ugyanúgy el kell mosogatni, olajat ugyanúgy használsz, tehát még ez is olcsóbb ketten.


- Közlekedés: a tömegközlekedés valóban egyforma árban van, de ha néha autóztok, akkor már nem mindegy, hogy hányan ültök bent.


- Internet, TV, biztosítás, stb: mindegyik ugyanannyiba kerül attól, hogy egyedül vagy ketten használjátok. Nem kellett 2x akkora csomagot vennem azért, mert a párom is böngészett néha.


Szóval igen, az nagyon is számít, hogy a költségeket hányan fizetitek, mert nem lineárisa nőnek attól, hogy 1-2-x ember használja, fajlagosan az első ember költségei a legdrágábbak, mert akkor teremted meg a képességet (pl veszel egy hűtőt, felmelegíted a sütőt), utána a többi használó már sokkal kisebb részt ad hozzá azzal, hogy berakja az ételét, és így többet fogyaszt a hűtő, vagy ha már felmelegítetted a sütőt akkor fél kilót vagy egy kilót sütsz meg.

2017. nov. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én laktam egyedül is abban az albérletben, amiben most ketten. Kb. 5 ezer forint difi volt, ami jelentkezett azzal a rezsiben, hogy a párom ideköltözött. Ez is a vízben és a villanyban többnyire, mivel ő sokat dolgozik itthonról, ez is többlet. Ahogy más is írta, a gáz átalány, a szemét, a közös ktg., a net+tv, a fűtés ígyis ugyanannyiba kerül, mintha egyedül lennék és nem mindegy, hogy egyedül fizetek ki 90 ezret, vagy ketten fejenként fizetünk 45-öt. Ami egyébként Budapesten önmagában is ajándék már sajnos.

Illetve fűteni talán még kevesebbet is fűtünk, mivel ketten leheljük be a lakást, illetve míg egyedül 5-ösre csavarva a radiátort is fáztam két takaró alatt, a párom mellett 3-assal, hálóingben is elvagyok. Úgyhogy ezen inkább megspóroltunk éves szinten néhány ezret.

A főzés szintén nem számottevő, csak az alapanyag mennyiségben, az viszont fontos, hogy azóta abszolút nincs kaja kidobás amióta a párom velem van, mindent kieszik a hűtőből mielőtt megromlana. Egyedül azért előfordult pazarlás pont a fent valaki által említett adagolási problémák miatt. Egyszerűen nem esett jól negyedszer is ugyanazt enni.

Minden más költség persze megmarad fejenként, de így sokkal sokkal könnyebb. Egy 300 ezres fizuból is jobban esik 45-öt lakhatásra költeni, mint 90-et, arról nem is beszélve, hogy volt két hónap, amíg párhuzamosan fizettük a bérleti díjat és a hiteltörlesztőt. Az azért egyedül nehezen ment volna.

2017. nov. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is laktam egyedül, albérletben, a fizetésem kevesebb volt, mint ma. Viszont nagyon sok ment el kajára, mert egyedül magamnak nem álltam neki főzni, egyszerűe nem érte volna meg kis mennyiséget előállítani, nagyot meg nem tudok megenni egyedül, mielőtt megromlana.

Ezért sokat rendeltem pizzát, gyrost, sokat jártam gyorsétterembe, büfékbe, ami azon kívül, hogy egészségtelen, még drága is.

Akkor 180e körül kerestem, kerek 100 volt a lakás mindennel együtt, és 80 ból kellett ennem, ruházkodnom, tankolnom, nyaralásra félretennem. Ment. Nem azt mondom, hogy nem kellett ezen-azon spórolni, de mindig kiadta.

Két ember 260-ból szerintem meg tud élni, gyerekkel már nem annyira.

2017. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!