Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan legyek gazdag, ha most...

Hogyan legyek gazdag, ha most így állok?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, viszonylag szegény családban nöttem/növök fel , a szüleim már elég érettnek tartanak ezért megosztják velem a pénzügyi gondokat is, hallva ezeket én elhatároztam hogy nem fogok így élni. Most szakgimnáziumba járok közgazdaság szakon, májusban szakmai érettségit teszek közgázból, utána még egy évet bevállalok és pénzügyi számvitel ügyintéző vagy logisztikus szakmám lessz, még nem döntötte el az iskola hogy melyik szakmát indítja el. Utána hogyan tovább? Számviteli ügyintézővel továbbmehetnék könyvelőnek, de már tanultam könyvelést de nincs sok érzékem hozzá szoval abban nem akarol elhelyezkedni, de a közgazdaság tág fogalom, szoval az is lenne a kérdésem, hogy mit tanuljak még, milyen szakmát tegyek le, az adott szakmát mennyi ido letenni milyen nehéz stb. Valamint spórolási ötleteket is meghallgatok, a tőzsde is érdekel,mibe fektessek hogyan ,vállalkozás ha igen, milyen vállalkozás hogyan csináljam stb, illetve bármire vevő vagyok. Ne értsetek félre nem milliomos akarok lenni, csak egy kb nettó 500 forintos havi fizetést akarok elérni, amiből egy jó életszínvonalat tudok biztosítani magamnak és a jövendőbeli családomnak.
2017. nov. 9. 18:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem rosszból, de: az ilyen okj-s logisztikus, meg ilyen-olyan ügyintézői cucccal nem nagyon lehet nettó 500k-t összehozni havonta.

Ha mindenképp a közgáz vonalon maradnál, akkor már pénzügy-számvitel vagy elemző közgazdász bsc és lehetőleg minél jobb intézményben. (BCE-BME...)

Ha jó tanuló vagy kapsz egy csomó ösztöndíjat, meg olcsó kolit.

2017. nov. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok mindenképp közgáz vonalon maradni, irtam is hogy bármire vevő vagyok. De köszönöm a válaszod, utána nézek majd ezeknek a lehetőségeknek is.
2017. nov. 9. 18:59
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Gazdinfo bsc-> szoftverfejlesztő
2017. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Havi nettó 500 forintból nem nagyon fogsz dőzsölni. Ha 500 ezerre gondolsz, az viszont nem "csak", hanem baromi jó fizetés, amely kezdőként lényegében kizárt. Ha a könyvelés nem a te asztalod, akkor próbálj meg valamelyik banknál elhelyezkedni, ott viszonylag jó fizetésre számíthatsz.
2017. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Elnézést csak gyorsan írtam mert siettem, a "gazdinfo" mit takar? Bankhiz mit tanuljak és kb mennyi fizetésre számíthatok?
2017. nov. 9. 19:10
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

BCE - Gazdinfó és bankszektor. Esetleg elmész Erasmusra, szakmai gyakra külföldre és soha nem lesznek anyagi gondjaid.


Azért én a 'baromi jó' jelzőt kissé erősnek találom 500 000Ft-os fizetésre, de kinek mi.

2017. nov. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Mielőtt főiskolára mennél, esetleg kipróbálhatod a "Banki, befektetési termékértékesítő" képzést. Fél év alatt megcsinálod, és mégis van már valami a kezedben.
2017. nov. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, utána fogok nézni mindennek.
2017. nov. 9. 19:58
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

ÉN is közgáz szakközépbe jártam, csak én elmentem utána egyetemre.

Az osztálytársaim akik ott maradtak 5. éven bohóckodni semmire sem vitték. Egyikük sem.


Neked is azt javaslom, hogy menj egyetemre valami értelmes szakra (gazdinfó vagy hasonló). Törekedj arra, hogy legyen külföldi éved, ösztöndíjad.

2017. nov. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Ezekkel az OKJ-kkal az életben nem fogsz nettó 500-at megkeresni.

Kezdésnek minimum egy Corvinus diploma.

De amúgy meg legyél inkább programozó.

2017. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!