Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan legyek gazdag, ha most...

Hogyan legyek gazdag, ha most így állok?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, viszonylag szegény családban nöttem/növök fel , a szüleim már elég érettnek tartanak ezért megosztják velem a pénzügyi gondokat is, hallva ezeket én elhatároztam hogy nem fogok így élni. Most szakgimnáziumba járok közgazdaság szakon, májusban szakmai érettségit teszek közgázból, utána még egy évet bevállalok és pénzügyi számvitel ügyintéző vagy logisztikus szakmám lessz, még nem döntötte el az iskola hogy melyik szakmát indítja el. Utána hogyan tovább? Számviteli ügyintézővel továbbmehetnék könyvelőnek, de már tanultam könyvelést de nincs sok érzékem hozzá szoval abban nem akarol elhelyezkedni, de a közgazdaság tág fogalom, szoval az is lenne a kérdésem, hogy mit tanuljak még, milyen szakmát tegyek le, az adott szakmát mennyi ido letenni milyen nehéz stb. Valamint spórolási ötleteket is meghallgatok, a tőzsde is érdekel,mibe fektessek hogyan ,vállalkozás ha igen, milyen vállalkozás hogyan csináljam stb, illetve bármire vevő vagyok. Ne értsetek félre nem milliomos akarok lenni, csak egy kb nettó 500 forintos havi fizetést akarok elérni, amiből egy jó életszínvonalat tudok biztosítani magamnak és a jövendőbeli családomnak.
2017. nov. 9. 18:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

En a helyedben mas szemszogbol kozelitenem meg a dolgot. Miben vagy jo? Mit szeretsz csinalni? Oke, ha ezek megvannak, akkor mibol tudnal penzt csinalni? Vagy mashogy kerdezem: ezekbol lehet egyaltalan penzt csinalni?

Ha nemleges valaszod van ezekre, akkor tovabb kell keresned, hogy mihez ertesz igazan. Ki kell probalni minel tobb dolgot, hogy rajojj, hogy a szamokhoz ertesz-e, vagy jo-e a logikai keszseged, esetleg inkabb az emberekhez ertesz es szeretsz is veluk foglalkozni.

Ez mind-mind kulcskerdes, 30 ev tapasztalataval visszanezve.

Hasonlo helyzetben voltam, mint Te, pont a Te korodban. Nekem a szuleim munkanelkuliek lettek, nem is igazan akartak dolgozni, cigire persze mindig volt penz, meg ha kajara nem is, legfeljebb tesztara, krumplira meg kenyerre.

Heteken, honapokon at voltak almatlan ejszakaim, hogy mit tudnek tenni, nem akarok igy elni. Rengeteget veszekedtem a szuleimmel, de mindig le lettem csititva, hogy majd en jobban csinalom ha tudom.

Leerettsegiztem szin jelesre, felveteliztem muszaki menedzser szakra, mert igazabol nem tudtam tovabbra sem, hogy mit akarok csinalni, miben vagyok jo. Ott viszont sok mindenbe bele tudtam kostolni, muszaki, gazdasgai jellegu dolgokba, de igazabol egyik sem tetszett. Persze ugy alltam akkor meg az egeszhez, hogy tok mindegy mit csinalok, ha keresek annyit, hogy jol eljek, akkor barmit elvegzek.

Folyamatosan kerestem ekozben is, hogy miben vagyok jo, mit szeretek csinalni. Ott volt a foci, de megye 3-ban jatszottam, nem igazan volt perspektiva benne szamomra. Szerettem a filmeket. Na de filmkritikus vagy ujsagiro megsem akarok lenni, nem arrol hiresek ezek a szakmak, hogy hulyere keresik magukat az emberek.

Ott volt a szamitogep amin szerettem jatszani. Ebben is lett volna lehetoseg nyilvan (szponzoraciok, stb), de sokkal jobbnak kellett volna lennem ahhoz, hogy ennek legyen realitasa. Ezen kivul volt meg egy hobbim, a zeneszerkesztes. Zenet hallgatni mindig is szerettem. Sokszor merultem bele annyira 1-1 dalba, hogy fejben teljesen szetszedtem az adott zenet es azt erezten, hogy "heee, ezt en is meg tudnam csinalni". Autodidakta modon + nemi barati segitseggel elkezdtem sajat szorakoztatasomra zeneket irni. Ezek kozul 1-2 dalt kiraktam forumokra es meglepoen jo visszajelzesek jottek. Elkezdtek megkeresni az emberek, hogy remixeljem a dalaikat. Eloszor persze ingyen, mivel nem volt nevem. Az elso 3 evem igy is telt, kapcsolatokat epitettem a presztizs melok altal, de egy forintot nem kerestem. Majd egyre komolyabb felkeresek jottek. Vegul dontenem kellett, hogy befejezem-e a sulit, vagy felteszek mindent egy lapra. Utobbi mellett dontottem, 5 felev utan abbahagytam az iskolat es az eddigi allaspont szerint jol dontottem. Ennek mar 5 eve.

Remelem nem untattalak nagyon a tortenetemmel, csak szerettem volna megmutatni, hogy nem egyszeru megtalalni azt, hogy miben vagy jo, sokaknak egy eleten at nem is sikerul.

Jelenleg most a programozasban van a jovo (java, C, C#), minden iparag a robotika es az automatizalas fele halad, ebben van most nagy lehetoseg es nagyon jo penz. Ha van erzeked hozza akkor en ezt javasolnam. Kitartast es sok szerencset az elethez!

2017. nov. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
37%
#11 most akkor keresel netto 500-at vagy nem?
2017. nov. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
Tobbet, de nem ez a sztorim lenyege.
2017. nov. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13 de ez volt a kérdés, a lényeget pedig megtudtam mikor elolvastam, nyilván arra kérdezek ra,ami ezek után sem ismert...
2017. nov. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Pedig nem ez a lenyeg. Ez az en utam. Nekem igy sikerult elerni (eddig) a celjaim. Hitelesebb vagyok ettol, hogy mennyit kerese? Aligha. Neki is ezt kene csinalnia? Kicsi ra az esely, hogy pont ebben van az o kiugrasi lehetosege is (persze nincs kizarva). Szerintem ha IGAZAN jo vagy BARMIBEN, akkor nem csak a havi 500k lehet meg, hanem sokkal tobb is. Ezert tartom fontosnak, hogy megtalalja, hogy mihez ert. De nem ragozom tovabb.
2017. nov. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Gazdag nem egy végzettségtől vagy diplomától leszel, hanem a gondolkodásmódodtól.

Ismerek "nagyon jó" diplomákkal rendelkező embereket, akik hónapról hónapra élnek. Jól élnek, minden nap étteremben esznek, buliznak, drága ruhákban járnak, de minden pénzüket felélik és évek óta albérletben laknak.


És ismerek olyat is, aki piacképes végzettség nélkül már multimilliomos vállalkozó, csupán azért mert más volt a gondolkodásmódja.


Nem szeretnélek elkeseríteni, de gy havi nettó 500e Ft-os jövedelem még nagyon messze van a gazdagságtól.

2017. nov. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!