Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2 órás bejelentés esetén...

2 órás bejelentés esetén munkaszerződés milyen fizetést tartalmazzon? Többi lent.

Figyelt kérdés
Egy cég 2 órára jelent be, a munkaszerződésben ettől függetlenül nem az a bér szerepel amire be vagyok jelentve hanem ami a valós,amit ténylegesen kézbe kapok, jól gondolom? Mondjuk ők a 2 órás minimálbérre jelentenek be, de a szereződésbe a tényleges munkabért kellene feltüntetni jól gondolom? Bruttó bért kell feltüntetni a szerződésben vagy nettót?

2017. nov. 14. 23:17
1 2
 1/18 Carragher_x ***** válasza:
76%
Hogy mi? Most tényleg az a kérdés, hogy adót csaltok, de a szerződésbe te azt az összeget szeretnéd beleírni, amit elloptok?
2017. nov. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mások tapasztalata érdekelne hogy ilyenkor hogy szokták. Én a munkavállaló vagyok nem a munkáltató. Nyilván a valós összeget szeretném a szerződésbe, amit kézbe kapok. Hogy ha esetleg nem kapnám meg legyen papíron nyoma. Mások tapasztalata érdekelne hogy ilyen esetben hogy szokták, a bejelentett pénz vagy a tényleges fizetés szerepel a szerződésben.
2017. nov. 14. 23:28
 3/18 anonim ***** válasza:
44%
Bruttó bér szerepel a munkaszerződésen. Napi 2 órában leszel bejelentve? Mert az havi szinten kb. br. 30.000Ft
2017. nov. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És ha 2 órában leszek bejelentve akkor muszáj a bejelentett bért feltüntetni a szerződésben? A valós fizetés mondjuk 100.000 nettó de csak két órára jelentenek be és nem annyira, hanem a minimálbérre, akkor a szerződésbe csak a nav felé bejelentett bért lehet csak beleírni? Akkor így hogy tudom elkerülni hogy fizetéskor ne érjen meglepetés? Mondjuk nem kapom meg a fizetésem, vagy nem annyit kapok amennyit kellene?
2017. nov. 14. 23:40
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
A munkaszerződésben szerepelnie kell a munkabérnek. Az, hogy a cég adót csal (a tudtoddal), az nagy baj.
2017. nov. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor ha ők mondjuk 2 órára jelentenek be a 2 órás minimálbérre(mondjuk bruttó 30.000 Ft) Attól még a szerződésbe bele lehet írni a mondjuk bruttó 150.000 Ft-ot (nettó 99.750) vagy a bruttó 30 ezret fogják? Mert ha a bruttó 30 ezret akkor úgy nem vállalom el mert ha nem kapok fizetést nem lesz semmi nyoma hogy miben állapodtam meg velük a munkabérrel kapcsolatban. Ez lenne a kérdésem hogy ilyen esetben melyik bér kerül a munkaszerződésbe, amire bejelentenek vagy ami a tényleges fizetés, amit kézbe is kapok. Köszönöm!
2017. nov. 14. 23:48
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha baj ha nem ez van. Sok cég csinálja ezt. Elég nagy cégek is. Tudok nem is egyről. Ha én nem vállalom akkor más elvállalja.
2017. nov. 14. 23:50
 8/18 Carragher_x ***** válasza:
74%

Akkor kezdjük az alapoktól:

1) Nem a cég csal adót, hanem mindketten. Ha a cégnek van mondjuk 110 ezer forintja a te munkádra, és ezt úgy fizeti ki, hogy bejelent téged 2 órára, aminek kb egy 20-as a járulékvonzata, a maradék 90-et pedig odaadja neked zsebbe, akkor kölcsönösen loptok. Ugyanis a munkáltatódnak teljesen mindegy, hogy ezt így fizeti ki vagy úgy, hogy bejelent bruttó 90-re, amivel ugyanúgy 110-be kerülsz neki, csak te abból 60-at kapsz nettóban.

2) Szerinted, ha megállapodtok, hogy lopni fogtok, akkor készíteni fogtok egy olyan dokumentumot, ami leleplezi a közös adócsalásotokat?

2017. nov. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A munkaszerződés szerintem nem a navnak készül hanem a munkavállalónak és a munkaadónak. Olyan esetben akkor mi van amikor van munkaszerződés és nem jelentették be a munkavállalót? Mert halottam már ilyet is. Engem az érdekel hogy a munkaszerződés tartalmazza azt a bért amiben megegyeztünk, az hogy ő mennyire jelent be az engem már nem érdekel. De akkor majd megkérdezem a munkaadótól hogy mi lesz a szerződésben, mert ha 30 ezer körüli összeg akkor nem vállalom el mert nem ha nem kapom meg még egy szerződésem sincs róla hogy mennyi bérben állapodtunk meg.
2017. nov. 15. 00:32
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Te tényleg ilyen hülye vagy? Ami a szerződésben van az a hivatalos. Ha többet kapsz annál és nem fizeted be a közterhet akkor te is adót csalsz.
2017. nov. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!