Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi nettó 200ezerből Bpn,...

Havi nettó 200ezerből Bpn, albérletben tudok jövőt építeni? Vagy adjam fel a karriert? Lenn

Figyelt kérdés

Lassan 30 éves leszek, eddig egy vidéki kisvárosban éltem. Érettségi után kimentem 3 évre Ausztriába sz-t lapátolni, de kellett a pénz. Utána elvégeztem egy pénzügy-számvitel alapszakot, de már az elején rájöttem nem a világom. Most már belefognék másba, de így alakult. 25 éves lettem, mire elvégeztem, mellette dolgozgattam ezt-azt, de nemhogy releváns munka, munka se nagyon volt akkoriban. Diploma után nagy nehezen egy kisvállalkozásnál tudtam elhelyezkedni mint kereskedelmi asszisztens. Elvoltam mint a befőtt, félretenni itt sem nagyon tudtam, és karrier is 0. Ezt egy éve meguntam, elkezdtem Bpn pályázgatni, de nem nagyon tetszett senkinek, hogy még nem lakom ott ( hiába mondtam, hogy költöznék). Most végül úgy néz ki, összejött. El tudnám indítani a karrieremet, viszont amit kapok (nettó kb 200) az kb egy az egyben el is menne megélhetésre ( max ha úgy élek, mint egy indiai koldus, akkor 10-30 ezret talán félre tudok tenni). A fizetés nem változna próbaidő után sem, viszont maga a munka jó lenne, fejlődés. Igen, tudom lehetne egy kicsit jobban is keresni, sscben kb 30-cal lenne több, de abban nagy fejlődést nem látok, leszűkített részfeladatok mind egy pár forinttal többért.

Egy problémám van: a korom. Van párom ( ő is velem jönne, most nem térek ki a lehetőségeire, mert hosszúra nyúlna, a lényeg, h ő is kb úgy keresne, mint én) Szeretnénk pár év múlva babát, kettőt legalább. Az, hogy felmegyünk Bpre a fizetésünk fele lakhatásra, a másik megélhetésre megy el, nem túl nagy perspektíva. Igen, ketten már kicsivel jobban tudunk félretenni, de akárhogy is számolunk, mire itt épp gyakorlatot szerzek, mennék szülni, gyerekek mellett meg először nem tudsz dolgozni,majd ha kicsit nagyobbak, már igen, de az alatt a férjnek kellene eltartani, utána meg kisgyerekes anyukaként ki tudja hogyan találok munkát. PLusz az álmunk igazából vidéken lenne: egy kis kertes családi ház ( mindketten családiban nőttünk fel, vidéken), nyugiban, ez nem épp Bp-n kivitelezhető.

Gondolkodtunk azon, kimegyünk vissza Ausztriába, de tudom, hogy kőkemény fizikai munka,és csak akkor éri meg, ha az ott megkeresett pénzt itthon költöd el.

Lehet, hogy úgy tűnik, én sem tudom mit akarok, de igen: egy olyan munkát, amiből tisztesen félre tudok tenni, és legyen lehetőség vidéken megvalósítani a vágyunkat.

Igazából csak ötleteket, véleményeket, tapasztalatokat szeretnék: ki, hogyan látja, mit tenne a helyemben, vagy ha hasonló helyzetben volt, mit tett?

Előre is köszönöm.


2017. nov. 15. 15:05
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

2x200 nettóból azért már elég normálisan el lehet éldegélni, nem egy luxusélet de sokan 2x140ből élnek elfogadhatóan


plusz emelkednek a fizuk mert nincs munkaerő, pincérként a 300as nettó ma már nem scifi, nézelődj

2017. nov. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
49%
Olyan helyen dolgozol/laksz ahol a legtöbbet tudod félrakni amíg megvan az önerő. Utána hitelre veszel ingatlant.
2017. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
59%

Én azért nem pánikolnék ennyire, ketten 400e-t tudtok keresni. 100-120 körül már fair albérletet lehet találni. Ha nem a belvárosban dolgozol akkor mehettek külső kerületbe is, kertes részre, ott még olcsóbbak is az albik, mint a városban.


Akkor marad 280-300e forintotok megélni. Abból meg lehet BP-en is kényelmesen, sőt.

Az meg, hogy ha szülni mész csak egy kereső lesz a családban akkor is így lesz ha vidéken maradtok kevesebb pénzért...

2017. nov. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
59%

Hát ne haragudj, de ha ketten kerestek össz. 400 ezret, abból havi 100-at simán félre kellene tudni tenni- még albérlettel együtt is.

Havi 150 albérlet+rezsi, 150 ruha, kaja, közlekedés.

Ha egy vidéki kis ház a cél, akkor ennek érdekében kell spórolni és nem elverni az összes pénzt. 2 év alatt ez már 2 és fél millió, de lakáskasszával még több is lehet.

Felesleges emiatt

2017. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
59%
Pardon: szóval felesleges emiatt külföldre menni.
2017. nov. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
29%

Dettó ugyanebben a helyzetben vagyunk a férjemmel, csak én 26 vagyok, és már pesten vagyunk albiban, meg kicsit más területen dolgozom, de hasonlók a keresetek.


Tényleg nagyon nehéz. Nekem vannak plusz munkáim, a férjemnek is néha, most kezdünk majd el valahogy félretenni + fundamenta, de a spórolás is nehéz, mert akkor vagy nem csinálunk 4 évig semmit (se utazás, se barátokkal sörözés, se egy étterem), vagy nagyon lassan jönne össze az önerő a házhoz, és még csak utána jön a hitel, ugye :D


Amikor ebbe jobban belegondolok, kétségbeesek, de azzal nyugtatom magam, hogy vannak nehezebb körülmények között élők is, valahogy csak összejön majd az önerő, aztán a hitel törlesztője már csak-csak kevesebb lesz, mint havi 110 (kb ennyi az albink).


Szerintem, hozzánk hasonlóan igyekezzetek ti se túlzottan rágörcsölni, esetleg keressetek pluszmunkákat, és abból már könnyebb félretenni. Mikor már meglesz egy millió, máris könnyebb lesz, már jobban fog motiválni. Sokkal többet nem tudok tanácsolni, mert tényleg ugyanabban vagyok, mint te, és pontosan ezért értem meg 100%osan, milyen nehéz ilyenkor elindulni valamilyen irányba.


Esetleg határmenti városba érdemes még költözni. Óvár, Győr, bár ott sem olcsók már az albérletek, de akkor lehet ingázni, és sokkal több pénzetek marad. BP is akkor jó, ha van pénz szórakozni, ha spóroltok, mint az állat, nem sok értelme van. Minket már minden ideköt, rengeteg barátunk van, előrelépési lehetőségeink is csak itt. Nekem ez az ingázós ausztriázás azért nem jött be, mert főleg kulturális területen dolgozom, és egyszerűen szükségem van szellemi kihívásokra. Így viszont nyilván cs*szhetem a fenszi életet, a nagy kertesházat, menőkocsit ilyesmit, de a kettő nem megy egyszerre.


Nagyon szurkolok neked egyébként, sorstárs :) Ha van kedved írj majd egy privit a fejleményekről. Vagy ha tudok valamiben segíteni pesten, szívesen tenném.

2017. nov. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az albérletet mindenestül jó esetben kb 140ből hozzuk ki. Igazából csak az kevesrít el, hogy valaszthatok: vagy egy zsemlén is gondolkodok, és minden fillért megfogok, és úgy talán x év után lesz tisztes tartalék, de ilyen aszkéta életmód mellett besavanyodni lehet. Vagy élünk normális életet( nem luxust, csak pl havi egy mozi vagy étterem, rendszeres fodrász, néha kozmetikus, nyaranta egy olcsobb nyaralas) akkor ez mellett nem, vagy csak nagyon minimálisan leheg félretenni. Azt meg sem emlitem, ha ki akarnek tanulni még valami hozzam kozelebb allot ( gondolkodom rajta erosen) azok is kemeny penzek..
2017. nov. 15. 17:16
 8/39 A kérdező kommentje:

Páromnak még diákhitelw is van, az havi 30. Tehát: 400-140-30-20(bkv)=210

210-80(kaja)-20(egyeb, mososzer, sampon,stb=110

110 ezer marad, ha nem jon kozbe semmi,meg haza se utazunk videkre, nem kell gyogyszer, nem kell cipo, de meg egy hajcsat se, a szorakozas meg kimerul egy margit szigeti setaban, a tanulast meg sem emlitem

Nem fanyalogni akarok, tenyleg keresem a megoldast.vagy inkabb keresnem..

2017. nov. 15. 17:22
 9/39 A kérdező kommentje:
Ja, a telefonkoltseget nem szamoltam..fejenkent otos..akkor maradt 100, a tobbit lasd feljebb.
2017. nov. 15. 17:22
 10/39 anonim ***** válasza:
45%

Helooo , tegnap leírtad ugyanezt, azt mondtad nem érdekel az itteni emberek véleménye mert mindenki h*lye csak tr vagy helikopter...

Csak tegnap meg Pesten laktatok albiban, és Ausztriaba indultatok mosogatni.


Ez gyenge vót.

2017. nov. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!