Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi nettó 200ezerből Bpn,...

Havi nettó 200ezerből Bpn, albérletben tudok jövőt építeni? Vagy adjam fel a karriert? Lenn

Figyelt kérdés

Lassan 30 éves leszek, eddig egy vidéki kisvárosban éltem. Érettségi után kimentem 3 évre Ausztriába sz-t lapátolni, de kellett a pénz. Utána elvégeztem egy pénzügy-számvitel alapszakot, de már az elején rájöttem nem a világom. Most már belefognék másba, de így alakult. 25 éves lettem, mire elvégeztem, mellette dolgozgattam ezt-azt, de nemhogy releváns munka, munka se nagyon volt akkoriban. Diploma után nagy nehezen egy kisvállalkozásnál tudtam elhelyezkedni mint kereskedelmi asszisztens. Elvoltam mint a befőtt, félretenni itt sem nagyon tudtam, és karrier is 0. Ezt egy éve meguntam, elkezdtem Bpn pályázgatni, de nem nagyon tetszett senkinek, hogy még nem lakom ott ( hiába mondtam, hogy költöznék). Most végül úgy néz ki, összejött. El tudnám indítani a karrieremet, viszont amit kapok (nettó kb 200) az kb egy az egyben el is menne megélhetésre ( max ha úgy élek, mint egy indiai koldus, akkor 10-30 ezret talán félre tudok tenni). A fizetés nem változna próbaidő után sem, viszont maga a munka jó lenne, fejlődés. Igen, tudom lehetne egy kicsit jobban is keresni, sscben kb 30-cal lenne több, de abban nagy fejlődést nem látok, leszűkített részfeladatok mind egy pár forinttal többért.

Egy problémám van: a korom. Van párom ( ő is velem jönne, most nem térek ki a lehetőségeire, mert hosszúra nyúlna, a lényeg, h ő is kb úgy keresne, mint én) Szeretnénk pár év múlva babát, kettőt legalább. Az, hogy felmegyünk Bpre a fizetésünk fele lakhatásra, a másik megélhetésre megy el, nem túl nagy perspektíva. Igen, ketten már kicsivel jobban tudunk félretenni, de akárhogy is számolunk, mire itt épp gyakorlatot szerzek, mennék szülni, gyerekek mellett meg először nem tudsz dolgozni,majd ha kicsit nagyobbak, már igen, de az alatt a férjnek kellene eltartani, utána meg kisgyerekes anyukaként ki tudja hogyan találok munkát. PLusz az álmunk igazából vidéken lenne: egy kis kertes családi ház ( mindketten családiban nőttünk fel, vidéken), nyugiban, ez nem épp Bp-n kivitelezhető.

Gondolkodtunk azon, kimegyünk vissza Ausztriába, de tudom, hogy kőkemény fizikai munka,és csak akkor éri meg, ha az ott megkeresett pénzt itthon költöd el.

Lehet, hogy úgy tűnik, én sem tudom mit akarok, de igen: egy olyan munkát, amiből tisztesen félre tudok tenni, és legyen lehetőség vidéken megvalósítani a vágyunkat.

Igazából csak ötleteket, véleményeket, tapasztalatokat szeretnék: ki, hogyan látja, mit tenne a helyemben, vagy ha hasonló helyzetben volt, mit tett?

Előre is köszönöm.


2017. nov. 15. 15:05
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
35%
Tegnap óta letelt a havi 50 ezres hitel is, amit anyukád miatt fizetsz?
2017. nov. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
73%

Akkor jól számoltam :-) (4-es)

"abból havi 100-at simán félre kellene tudni tenni-"


De ne haragudj, az azért erős túlzás, hogy ebből a pénzből egy zsömlén is gondolkodni kell...

2017. nov. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

????

Nem irtam en ki semmit..de nem.lepodnek meh, ha valami hasonlot linkelnel be, "bizonyitaskeppen". Gondolom, nem egyedi a problemam. De mar csak azert is belinkelhetned, mert elolvasnam a hozzaszolasokat, hatha talalok benne ertelmeset.

2017. nov. 15. 17:34
 14/39 A kérdező kommentje:
Ne a zsomlen akadj fenn...na mindegy..
2017. nov. 15. 17:35
 15/39 anonim ***** válasza:
2017. nov. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Uhh, en ezt most vegig nem olvasom 5 oldal kommenteles. Tenyleg hasonlo, de nem en vagyok, de nem erdekel elhiszed e vagy sem, nekem.mindegy.

Hogy elejet vegyem, most viszont valoban irtam ki egy kerdest megint:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Talan azon kerdes megvalaszolasa jobban segit a problemamon.

2017. nov. 15. 17:49
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

ehhez a zsömléhez egy gondolat

én jóval többet keresek, mint amit írtál, mindenem megvan, mondjuk öregebb is vagyok, de még így is meggondolom mit veszek meg és mit nem, pl. igyekszem csak leértékeléskor vásárolni bizonyos termékeket, mert kb akkor kerülnek annyiba a tescoban, mint bármikor ausztriában (pl. riomare tonhal, finish mosogatógép tabletta, stb.), ilyenkor veszek inkább belőle többet

2017. nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
En is ugy szoktam, akciosan, ha nagyon megeri, bespajzolok. Ez tenyleg tok jo es hasznos, de nem ez a valasz a kerdesre. Csepp a tengerben. Sok sok kis csepp mar kiad valami megtakaritasfelet, de az mar lasd elozo hozzaszolasaim. Azert dolgozz, hogy evente egy nyaralas vagy havonta egy mozi luxus legyen? Vagy ha jon egy varatlan nagyobb kieses a munkabol, msris huss, elszallt a kemeny lemondasokkal osszekuporgatott par szazezer.Tudom, mert mikor ausztriabol hazajottem, alberletbe (mashova nem tudtam), fel ev alatt egy komoly resze felemesztodott a tartalekomnak, mert nem talaltam normalis.munkat, csak ehbereset, abbol meg nem tudtam fedezni magam. Mikor vegre lett "normalis" akkor is hozza-hozza kellett nyulni a tartalekhoz, mert a 130 netto, ami videken jonak szamit, nem eleg semmire (80 ment el az alberletre rezsivel egyutt, es en meg olcsobban laktam, mint az atlag)
2017. nov. 15. 18:37
 19/39 Carragher_x ***** válasza:

"akkor maradt 100"

Tehát 100ezerből kell szórakozni és félre rakni. Ez azért nem egy lehetetlen küldetés, ehhez nem kell aszkéta életmód.:)

Másrészt ezt a saját lakás fétist egyelőre lehetséges, hogy érdemes lenne jegelni. Ahhoz ugyanis tényleg többet kéne keresni, ha közben gyereket is szeretnétek vállalni és úgy vettem ki, hogy elsődlegesen most a családalapítás a cél és a szakmai fejlődés (ami később nagyobb jövedelemmel kecsegtet). Szóval sztem mindent a maga idejében. 100ezer azért elégséges szórakozni és vmennyit félretenni. Egy-két évig gyűjtsetek tartalékot, aztán biztonsággal bele tudtok vágni a gyerekvállalásba. Gyerekkel sem kell 3 évig otthon lenni (sőt, általában nem is szerencsés), szóval annyira a szakmai ambícióidat sem feltétlen vágja keresztbe + a gondolom a párodban is van motiváció, szóval ő se szeretné magát nettó 200ra konzerválni élete végéig. Ergo miután újra munkába állsz, ráállhattok a következő célra, a saját ingatlanra.

2017. nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Igen, ez jo otlet, hogy a sajat ingatlan majd kesobbi projekt legyen. De nekem mindig akkora felelmem ez az alberletbol kirakas, hogy hihetetlen. Nem egyszer volt ra pelda, es nem azert, mert nem fizettem, hanem mert hirtelen eladta es koltozzek ki, kell a lanyanak, koltozzek ki, vagy egyszeruen csak szol, hogy koltozzek ki, mert visszakoltozne. Jo, van egy honap, de hihetetlen macera az egesz, ha kisgyerek lesz, akkor meg plane.
2017. nov. 15. 19:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!