Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletben, havi nettó...

Albérletben, havi nettó 100ezer Ft-ból meglehet élni Budapesten?

Figyelt kérdés

Már böngésztem és találtam szépszámmal 30-35ezer + rezsi ért hirdetet, Budapesti albérleteket. De bizonytalan vagyok abban, hogy megtudnák-e élni.

Egyedül vagyok, és férfi. Cigarettára és hasonlókra nem költök, ahogy kábel tévé és hasonlokra sincs igényem.

Sajnos, a munka miatt, úgy néz ki, hogy fel kell költöznöm.

Nem a külvárosi részen szeretnék letelepedni.


2010. okt. 15. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ha tenyleg nincs semmi extra kiadasod, mint a cigi meg hasonlok es egyedul vagy, akkor meg tudsz elni ennyibol. Csak az mas kerdes, hogy ez igy megeri-e, mert nem sokat fogsz tudni felre rakni, meg ha nagyon takarekoskodsz, akkor sem.
2010. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Annyiból megéri, hogy el tudom magamat tartani, és van hol laknom. Mert nálam, most a megélhetés és lakhatás biztosítassa az elsődleges szempont.

Persze, könnyebb lenne, ha lenne egy párom és ketten viselnénk a költségeket, de ez a lehetőség most nincs.

Az albérlet költségei mellet ki kell tudom gazdálkodni az ételre valót + a munkahelyre utazás költségei, és a havi Internet díját, mert az hűség idős. De, valóban, nem iszom, nem cigizem, telefonálni is max havi 500ft-ot szoktam.

Nem egy hű de szuper élet, és éltem jobban is, de most ez van és a kérdésemben leírt összegből kel tudnom megélni, télen, nyáron.

2010. okt. 15. 13:12
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
és ha esetleg keresnél egy lakótársat? vagy olyan hirdetéseket, ahol lakótársat keresnek, akkor már mindjárt jobban jössz ki. Csak kérdés, hogy tudnál e együtt élni egy idegennel.. mert igazából így nincs értelme, egyedül, albérletre elmegy kb 60ezer forint vagy 70, és a maradékból hónap végére kb semmi nem maradna, szerintem így nem sok értelme van. írtad az utazást, felnőtt bérlet 10ezer forint, a jegy 320, jegytömb (10db) 2800ft. ezeket is számold hozzá.
2010. okt. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
77%

Szia


Én is albérletnézőben vagyok, és arra jutottam, h kedvezőbb, ha 1 vagy 2 emberrel együtt veszel ki egy nagyobb lakást. 1 + 2 fél szobás lakások vannak kb 60tól az ha ketten vagytok és van nappalitok (ami talán már luxusnak nevezhető) 30/fő a 3 szobások közül már lehet találni 80ért ami kicsivel megint olcsóbb. Ezeknek ált már élhető méretű a fürdője és konyhája is.

Az étel-ital, ha nem extra kajákat eszel akkor kb 1000/nap, sőt én magamnak kihoznám akár 500ból is, de te ugye férfi vagy többet eszel, hús stb.

A rezsit 40-60ezerre saccolnám, ez sokmindentől függ. Ezt is osztd le 2-3 fővel.

Uh sztem ha okosan élsz még marad is egy kevés pénzed.

Sok sikert!

2010. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
meg lehet. nem túl fényesen, de ha ügyes vagy, félrerakni is tudsz. persze ez még függ pár tényezőtől: mennyi lesz a rezsi költséged? kapsz-e bérletet, vagy azt is magadnak kell a 100.000-ből megvenni? (az is egy 10-es) szoktál-e járni szórakozóhelyekre? van-e valamilyen költséges hobbid? stb.., stb. de szerény igények között biztos ki lehet jönni.
2010. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szóval szerintetek ki lehet jönni. ez jó.


Lakótársat nem tudok elképzelni magam mellé, magam szeretnék lakni és élni.

13:25ös. Nem, nincsen költséges hobbym, bulizni sem járok, már nem az a korosztály vagyok.

Ha igazán közel találnék albérletet a munkahelyemhez (ami Budaörsön van), akkor a bejárással sem lenne gond, mert a Budaörsi busz bérlet olcsóbb, ill van egy remek kerékpárom.

2010. okt. 15. 13:36
 7/9 A kérdező kommentje:
HOPPÁ! Most látom, hogy elírtam az utolsó sort. Jól írva: A külvárosi részen szeretnék albérletezni, és NEM a Belvárosban.
2010. okt. 15. 13:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Lakótárs vagy szobatárs nélkül szeretnél lakni?100e-ből biztos hogy ki lehet jönni hogyha többen laktok 1 lakásban külön szobákban.Garzont nagyon drágán adnak ki és a rezsi is sok.Én laktam Bp-n (III. kerület) 40e volt a lakbér,(diák)bérlet 4e + kaja havi 30-40e.A 100ból fennmaradó összeg meg elmegy mondjuk szórakozásra hazaútra stb.De ki lehet jönni.
2010. okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én mindenképp ajánlom, hogy többen vegyetek ki egy lakást. Vannak szuper elrendezésűek, ahol havi 25 körül kell fizetni és alig látod a lakótársad. Éltem olyannal együtt, akivel volt, hogy egy hétig se találkoztunk, mert teljesen más volt az időbeosztásunk.

25 rezsi, 10 bérlet, 35 kaja, plusz valamennyi internet. Emellett 10-15 ezer marad havonta egyebekre, ami simán el is megy. Pl. ha télen kabátot kell venned vagy ha valakinek születésnapja van, vagy karácsony. Vagy félre tudod tenni.

Ma nagyon fontos, hogy legyen az embernek félretett pénze, szerintem érdemes ezt a kis nkényelmetlenséget bevállalni.

2010. okt. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!