Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi nettó 200ezerből Bpn,...

Havi nettó 200ezerből Bpn, albérletben tudok jövőt építeni? Vagy adjam fel a karriert? Lenn

Figyelt kérdés

Lassan 30 éves leszek, eddig egy vidéki kisvárosban éltem. Érettségi után kimentem 3 évre Ausztriába sz-t lapátolni, de kellett a pénz. Utána elvégeztem egy pénzügy-számvitel alapszakot, de már az elején rájöttem nem a világom. Most már belefognék másba, de így alakult. 25 éves lettem, mire elvégeztem, mellette dolgozgattam ezt-azt, de nemhogy releváns munka, munka se nagyon volt akkoriban. Diploma után nagy nehezen egy kisvállalkozásnál tudtam elhelyezkedni mint kereskedelmi asszisztens. Elvoltam mint a befőtt, félretenni itt sem nagyon tudtam, és karrier is 0. Ezt egy éve meguntam, elkezdtem Bpn pályázgatni, de nem nagyon tetszett senkinek, hogy még nem lakom ott ( hiába mondtam, hogy költöznék). Most végül úgy néz ki, összejött. El tudnám indítani a karrieremet, viszont amit kapok (nettó kb 200) az kb egy az egyben el is menne megélhetésre ( max ha úgy élek, mint egy indiai koldus, akkor 10-30 ezret talán félre tudok tenni). A fizetés nem változna próbaidő után sem, viszont maga a munka jó lenne, fejlődés. Igen, tudom lehetne egy kicsit jobban is keresni, sscben kb 30-cal lenne több, de abban nagy fejlődést nem látok, leszűkített részfeladatok mind egy pár forinttal többért.

Egy problémám van: a korom. Van párom ( ő is velem jönne, most nem térek ki a lehetőségeire, mert hosszúra nyúlna, a lényeg, h ő is kb úgy keresne, mint én) Szeretnénk pár év múlva babát, kettőt legalább. Az, hogy felmegyünk Bpre a fizetésünk fele lakhatásra, a másik megélhetésre megy el, nem túl nagy perspektíva. Igen, ketten már kicsivel jobban tudunk félretenni, de akárhogy is számolunk, mire itt épp gyakorlatot szerzek, mennék szülni, gyerekek mellett meg először nem tudsz dolgozni,majd ha kicsit nagyobbak, már igen, de az alatt a férjnek kellene eltartani, utána meg kisgyerekes anyukaként ki tudja hogyan találok munkát. PLusz az álmunk igazából vidéken lenne: egy kis kertes családi ház ( mindketten családiban nőttünk fel, vidéken), nyugiban, ez nem épp Bp-n kivitelezhető.

Gondolkodtunk azon, kimegyünk vissza Ausztriába, de tudom, hogy kőkemény fizikai munka,és csak akkor éri meg, ha az ott megkeresett pénzt itthon költöd el.

Lehet, hogy úgy tűnik, én sem tudom mit akarok, de igen: egy olyan munkát, amiből tisztesen félre tudok tenni, és legyen lehetőség vidéken megvalósítani a vágyunkat.

Igazából csak ötleteket, véleményeket, tapasztalatokat szeretnék: ki, hogyan látja, mit tenne a helyemben, vagy ha hasonló helyzetben volt, mit tett?

Előre is köszönöm.


2017. nov. 15. 15:05
1 2 3 4
 21/39 Carragher_x ***** válasza:
29%
Hát ne egy hónap legyen! A szerződés kétoldalú, vetess bele pl 90 napos felmondási időt meg kötbérezést X idő előtti felmondásra.
2017. nov. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
53%

"Ez tenyleg tok jo es hasznos, de nem ez a valasz a kerdesre. Csepp a tengerben. Sok sok kis csepp mar kiad valami megtakaritasfelet, de az mar lasd elozo hozzaszolasaim"


na álljunk meg egy pillanatra

te most mit vársz igazából? hogy legyen egy válasz amitől a 2x200ezer forintod HIPPHOPP mindenre elég? merci, maldív, mellműtét?

a probléma egyszerű: az igényeidhez képest nem keresel eleget, ezen csak te tudsz változtatni

2017. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Merci, maldiv, mellmutet???? Te jo eg, hol irtam ilyet?? ( amugy tok jo lenne, az elso legalabbis, a masodik- hmm, inkabb egy volvo, honda vagy audi, az utolsora szerencsere nincs szukseg)

Na de komolyra forditva a szot, hasznalhato otleteket, amilyenek pl Carragher x valaszai..

Az igenyem meg szerintem nem nagyok. Idezz olyat, ami huuuu de nagy lenne, es nem egy normalis elet alapjahoz jarulna hozza.

2017. nov. 15. 19:20
 24/39 A kérdező kommentje:

Egyebkent ez vicces: off: egyik baratnom 3 eve ment ki Ausztriaba eloszor szobalany lett, ma mar pincerno. Tavaly csinaltatta meg a melleit, iden karacsonykor thaifoldon fog telelni, nyaron pedig vett maganak egy vadiuj vw tuareget.

Nem irigylem, nincs jovokepe, csam az azert elgondolkodtato, hogy mennyivel jobb eletszinvonalat lehetne feremteni kulfoldi berbol (nem ugy eltapsolni, mint o, hanem normalisan elve) persze szallasa, kajaja van, de akkor is.

2017. nov. 15. 19:55
 25/39 A kérdező kommentje:
En azert erre (sz*lapatolas) nem mennek vissza, nekem eleg volt anno az a par ev, de ilyenkor azert elgondolkodok, hogy megis.. :D
2017. nov. 15. 19:57
 26/39 Carragher_x ***** válasza:

"Tavaly csinaltatta meg a melleit, iden karacsonykor thaifoldon fog telelni, nyaron pedig vett maganak egy vadiuj vw tuareget."

Utóbbit gondolom hitelre, mivel egy új Toureg 20 milla körül van.:) Ha meg a másik kettőt összeadjuk az kb egy millió Ft, annyit ti is könnyűszerrel összespóroltok két év alatt itthon a jelen felállásban.

2017. nov. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
A kocsit mondjuk hitelre vette ( egy kb 15 millios kocsirol van szo) ez tenyleg hatalmas penzszoras, viszont siman vehetett volna zsebbol egy hasznalt, jo autot ehelyett.
2017. nov. 15. 20:02
 28/39 A kérdező kommentje:
Na, egyszerre írtuk :)
2017. nov. 15. 20:03
 29/39 anonim ***** válasza:
59%

"Tudom, mert mikor ausztriabol hazajottem, alberletbe (mashova nem tudtam), fel ev alatt egy komoly resze felemesztodott a tartalekomnak, mert nem talaltam normalis.munkat, csak ehbereset, abbol meg nem tudtam fedezni magam. Mikor vegre lett "normalis" akkor is hozza-hozza kellett nyulni a tartalekhoz, mert a 130 netto, ami videken jonak szamit, nem eleg semmire (80 ment el az alberletre rezsivel egyutt, es en meg olcsobban laktam, mint az atlag)"


Már bocs, de akkor mi értelme volt a kinti gürizésnek, ha utána elment az összespórolt pénzed?

2017. nov. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Hat, semmi, nem szamoltam erre..azt hittem lesz hova hazamenni, ha megjovok, de tevedtem de ez egy madik tortenet es nem is akarok rola beszelni, nem ide tartozik.

De nem volt ertelmetlen, maradt azert felretett, a sulit is felig abbol csinaltam meg, illetve mev most is can annyi, hogy a Bpre koltozes nem jelent gondot.

2017. nov. 15. 20:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!