Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Bosch-nál mennyit keres egy...

A Bosch-nál mennyit keres egy gyakornok vagy kezdő programozó órabérben és mit kell aláírni, van-e plusz juttatás?

Figyelt kérdés

2017. nov. 19. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ismerősöm kb. 2 éve kezdett a Bosch-nál gyakornokként bruttó 800 forintos órabérrel. Nekem már akkor is kevésnek tűnt ez, de hát a gyakornokokat nem szokták túlfizetni.


Ugyanaz az ismerősöm kb. 1,5 éve került át állandósként a Bosch-hoz, elmondása szerint bruttó 425 ezer forintos havi bérrel. (Ezt viszont csak felsőfokú végzettségűeknek ad a Bosch, mert nekik számít a papír.) Azóta már némileg többet keres.


Számomra érdekes volt még, hogy ott jellemzően 3 hónapos felmondási idővel alkalmazzák az embereket. Kafetéria van, mint minden cégnél, de pontos számokat nem tudok.

2017. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
50%

Én dolgoztam a Boschban gyakornokként, kb 1000 ft/óra nettóban, tehát napi 8000 ft-ot lehet keresni nagyjából.


Létezik olyan, hogy prémium gyakornokság, ami azt jelenti, hogy elmész egy haszontalan vizsgára, betanulsz valami szöveget angolul, előadod, és onnantól nagy valószínűséggel te prémium gyakornok vagy és többet keresel.

Ezt szánalmasnak tartom, mert csak az mehet erre, akinek a vezetője ezt megengedi és onnantól többet keres mint a többi gyakornok társa, de mégis ugyan azt a munkát végzi, amit előtte is. Ergo semmivel nem tudsz többet, semmivel nem dolgozol többet, mint a többi gyakornok, de mégis kiváltságosabb leszel. Ez a többi gyakornok számára megalázó szerintem. Ez egy eljárás arra, ha valakit főállásúvá akarnak tenni. (Seggnyalók előnyben)

Nálunk egy inkompetens, viszont remek nyelvmunkával ellátott gyakornokot küldtek erre, és lám, 2-3 hónap és máris főállású lett. Én középfokú nyelvvizsgával, programozói tudással nem lettem átvéve főállású dolgozóvá, mert fiú vagyok, és nem nyaltam ki senkinek a seggét.

A lány munkatársam, akinek sem nyelvvizsgája nem volt, sem szakmai tudással nem rendelkezett, át lett véve, mert lány, és 1-2 dolgozóval jóban volt.


Egy szó mint száz, a tudás nem számít (feltételezem, ez máshol is így van), a lényeg, hogy legyél jóban pár főállású dolgozóval, és akkor te leszel a nyerő.

2019. jan. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző, nem tudom te hol dolgoztál gyakornokként, boschban minimálbért fizetnek+ kb 10 ezer cafeteria amit a kantinban tudsz elkölteni kajára, és utazási támogatás

Olyan meg hogy "prémium gyakornok" nincsen:DD

Superior gyakornoknak hívják, fél-1 év után lehetsz az ha elégedettek veled, kb 15 ezerrel keresnek többet mint egy sima gyakornok

Sok ismerősöm megbánta amúgy hogy oda ment, a legtöbb osztályon a sziszifuszi hülyeségeket kell a gyakornokoknak csinálni, nem igazán vonják be őket semmi értelmes dologba, nem arra mennek hogy mérnököt faragjanak belőled

Szóval ha miskolcon vagytok, sokkal inkább ajánlanám a jabilt, egyrészt a fizu is egész jó ahhoz képest hogy gyakornok vagy, és ott tényleg az a céljuk hogy a mérnök utánpótlást biztosítsák

2019. febr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!