Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornoki állásinterjú öltözet?

Gyakornoki állásinterjú öltözet?

Figyelt kérdés

A héten hívtak be az első állásinterjúmra és az öltözéket tekintve vannak kétségeim. Programozó gyakornoki munkáról van szó. Az öltöny a biztos vagy már csak az óriási meleg miatt is inkább kerülendő?


21/F



2016. jún. 27. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Fehér vagy világoskék ing, öltönynadrág, elegáns cipő, nyakkendő. A zakót ne vedd fel, csak vidd a kezedbe.
2016. jún. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne vidd túlzásba. Egyszerű ing, hosszú nadrág, sötét zárt cipő. Én így jártam fejlesztő gyakornoki interjúkra (3 db) pár éve, sehol nem szóltak be érte, és 2 helyre fel is vettek. Volt olyan hely, ahol az interjúztató rövid gatya + fakó Iron Maiden-es pólóban volt. A legutolsó interjúmra néhány hete (bár az már rég nem gyakornoki volt) én világos rövid nadrág + fekete galléros póló kombóban mentem. Az interjúztazó meg épp akkor ért vissza edzésről, bodyban volt, izzadt és egy fehérjeturmixot szürcsölgetett éppen. A szoftverfejlesztő nem az a szakma, ahol a külsőségekre mennek.

Bár ha egy nagy multicéghez mész, ott valószínűleg a HR-es kislány kosztümben lesz, és fekete pontot ad neked, ha te trénerben mész, de akkor is bőven elég egy ing valami kulturált hosszú nadrággal és zárt cipővel.

2016. jún. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!