Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek milyen pályát...

Szerintetek milyen pályát érdemes választania annak, akit szinte minden érdekel, és mindenhez jó képessége van?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy pályát, és nem vagyok benne biztos, hogy ez a legjobb, amit csinálhatnék. Már gyerekkorom óta rengeteg elismerés ért a tudományágak szinte minden területén, bármilyen reál vagy humán területet választanék, abban kivételesen jó lennék. Pályakezdő mérnök vagyok, de lehetnék orvos, jogász, programozó, igazából bármit el tudnék végezni. Azokkal a képességekkel, amikkel szerencsésen megáldott a sors, úgy érzem, hogy elpazarlom azzal, hogy "csak" mérnöki feladatokat végzek el. A probléma az, hogy nincsenek elég ismeretem más karrierpályákról, hogy levonhassam a következtetést. Szeretném sokra vinni a karriert, és nagyon-nagyon sok pénzt keresni, meggazdagodni, és a jelenlegi munkakörömben úgy érzem, hogy ezt elpazarlom, mert maximum annyit fogok elérni, hogy az átlagnál jobban fizetett mérnök leszek, ami egyáltalán nem jelent túl nagy extrát, persze az országos átlagfizetésnek a többszöröse, de... hiányérzetem van, hogy rengetegen vannak, akik nálam sokkal tehetségtelenebbek, mégis sokkal többet keresnek, amennyit én nem fogok, maximum ha vezető leszek. Ami egyébként szívesen lennék, mert szerintem megvan hozzá az affinitásom, és mások szerint is, de ilyen helyekre gyakran protekcióval kerülnek. Akár vállalkozást is indíthatnék egyszer.


A helyzet, hogy nincs a családomnak olyan vagyona, amivel támogatni tudnának, és nincsenek olyan ismerőseink, akik bármivel is be tudnának nekem segíteni a karrierem előrejutásában, így csak és kizárólag magamra és a saját tudásomra támaszkodhatok, nulla kezdő lendülettel. Szeretnék nagyon gazdag lenni. Vannak ötleteim, de kíváncsi lennék arra, hogy az én helyzetemben az itt olvasók a saját élettapasztalatukból merítve tudnának-e még valamilyen hasznos tanácsot adni.



2017. nov. 22. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

"Vannak ötleteim, de kíváncsi lennék arra, hogy az én helyzetemben az itt olvasók a saját élettapasztalatukból merítve tudnának-e még valamilyen hasznos tanácsot adni."


Igen, bár nem fog tetszeni: legyél egy kicsit szerényebb :-)


Olyan nincs, hogy valaki mindenben kivételesen jó.

Pl. mindjárt nyelvtanból sem:

"A probléma az, hogy nincsenek elég ismeretem más karrierpályákról, "

Nem szokás ilyen szóösszetételben használni, nem magyaros. Nyilván arra gondoltál, hogy nem tudod, hol milyen pályát futhatnál be, nincs rálátásod a dolgokra, hol milyen karriert lehetne befutni?


"hiányérzetem van, hogy rengetegen vannak, akik nálam sokkal tehetségtelenebbek, mégis sokkal többet keresnek, amennyit én nem fogok"


Ez sem jó megfogalmazás: nem hiányérzet, hanem egyszerű irigység... azt meg honnan tudod, hogy nem fogsz?

ha annyira jó képességeid vannak, akkor találd ki, mivel kereshetnél Te is olyan sok pénzt?

"Szeretnék nagyon gazdag lenni."


Úgy látom, a végére már nem is a karrier érdekel, hanem a gazdagság, a pénz. A kettő nem mindig jár együtt, egyébként.


Olvasd el pl. Conrad Hilton történetét - Őt sem támogatták anyagilag:

[link]

2017. nov. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1 "ha annyira jó képességeid vannak, akkor találd ki, mivel kereshetnél Te is olyan sok pénzt? "


Éreztem, hogy valaki ezt fogja reagálni, pedig próbáltam úgy fogalmazni, hogy ez elkerülendő legyen... A képesség egy dolog, a tudás pedig egy másik. Attól, hogy bizonyos dolgok megtanulásához jó képességeim vannak, még nem jelenti azt, hogy annyi tudás/ismeret/tapasztalat birtokában vagyok, hogy jól döntsek.

2017. nov. 22. 18:25
 3/11 A kérdező kommentje:

Még kiegészítésképpen hozzáteszem, hogy énekelni nem tudok, sportolói karrier lehetősége már gyerekkor óta elszalasztva, hangszeren játszani megtanulhatnék, de az kockázatos, mert amit az én érzelmi világom diktál, az másoknak nem biztos, hogy úgy jönne le, mint nekem, és még ha jó dalt is sikerülne írnom, akkor sincs semmi garancia arra, hogy nagy sikerre vinném, mert a zenében a népszerűség és a zene minősége között nincs túl sok összefüggés...

Vannak még, amikhez nincs tehetségem, tehát nyilvánvalóan túloztam azzal, hogy mindenhez jó képességem lenne, de nem ilyen részletkérdések firtatásáért írtam ide.

2017. nov. 22. 18:41
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Én ismerek olyant, aki többféle diplomával rendelkezik - Te is kipróbálhatod.

Nem igazán világos számomra, hogy mit is szeretnél: sok pénzt vagy hogy valaki megmondja, merre menj vagy nem tudom...

2017. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Kezdjük ott, hogy mihez lenne kedved,motivációd? Hogy ami jó, mert el tudnád képzelni, hogy akár 40, vagy szóval hosszabb ideig, több évig is szívesen foglalkoznál vele, vagy mi az, amit így elsőre, legelőször kipróbálnál, ahova odahúz a szíved
2017. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
*huzamosabb,hosszabb időre tervezz,légy előrelátó
2017. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Legyél kormányközeli nagyvállalkozó. Még tanulni se kell hozzá.
2017. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező ugye te vagy az a nagy tudású srác aki a 140 pontos IQ tesztet a saját véleménye szerint 186-ra töltötte ki, majd miután többen is leoltottak, szó nélkül leléceltél az oldalról???
2017. nov. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért az évek majd csiszolnak a rálátásodon, értem úgy hogy minél tapasztaltabb vagy, annál jobban tudod, menyire keveset tudsz... :)

A vállalkozói lét jó lehet neked, az álland kihívásokkal van tele, és több dologban kipróbálhatod magad. Addig meg érdemes mentort fogadni, esetleg lifecoachot hogy a céljaid kissé realizálódjanak, mert most ez az Y/Z generációs "nem tudom mi akarok lenni, de azt sok pénzért és mindenki más lüke" mizéria érződik. Célok nélkül ne fog a sok pénz boldogítani, hidd el.

2017. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kenyer79 ***** válasza:

Ha valóban jó érzékkel rendelkezel szinte mindenhez, de a konkrét tudás nincs meg mindenhez, akkor neked egy vállalkozás lenne a legmegfelelőbb, egy olyan környezetben, ahol otthonosan mozogsz.

Ehhez leginkább kommunikáció kell, és háttér tudás.

Kicsiben indítani, de erős motivációval, és a hozzá társuló kitartással, borítékolható a siker.

2017. nov. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!