Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek milyen pályát...

Szerintetek milyen pályát érdemes választania annak, akit szinte minden érdekel, és mindenhez jó képessége van?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy pályát, és nem vagyok benne biztos, hogy ez a legjobb, amit csinálhatnék. Már gyerekkorom óta rengeteg elismerés ért a tudományágak szinte minden területén, bármilyen reál vagy humán területet választanék, abban kivételesen jó lennék. Pályakezdő mérnök vagyok, de lehetnék orvos, jogász, programozó, igazából bármit el tudnék végezni. Azokkal a képességekkel, amikkel szerencsésen megáldott a sors, úgy érzem, hogy elpazarlom azzal, hogy "csak" mérnöki feladatokat végzek el. A probléma az, hogy nincsenek elég ismeretem más karrierpályákról, hogy levonhassam a következtetést. Szeretném sokra vinni a karriert, és nagyon-nagyon sok pénzt keresni, meggazdagodni, és a jelenlegi munkakörömben úgy érzem, hogy ezt elpazarlom, mert maximum annyit fogok elérni, hogy az átlagnál jobban fizetett mérnök leszek, ami egyáltalán nem jelent túl nagy extrát, persze az országos átlagfizetésnek a többszöröse, de... hiányérzetem van, hogy rengetegen vannak, akik nálam sokkal tehetségtelenebbek, mégis sokkal többet keresnek, amennyit én nem fogok, maximum ha vezető leszek. Ami egyébként szívesen lennék, mert szerintem megvan hozzá az affinitásom, és mások szerint is, de ilyen helyekre gyakran protekcióval kerülnek. Akár vállalkozást is indíthatnék egyszer.


A helyzet, hogy nincs a családomnak olyan vagyona, amivel támogatni tudnának, és nincsenek olyan ismerőseink, akik bármivel is be tudnának nekem segíteni a karrierem előrejutásában, így csak és kizárólag magamra és a saját tudásomra támaszkodhatok, nulla kezdő lendülettel. Szeretnék nagyon gazdag lenni. Vannak ötleteim, de kíváncsi lennék arra, hogy az én helyzetemben az itt olvasók a saját élettapasztalatukból merítve tudnának-e még valamilyen hasznos tanácsot adni.



2017. nov. 22. 18:03
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
#9: Én tisztában vagyok azzal most is, hogy a tudásom mennyire kevés az egyes szakmában dolgozó tapasztalt emberekéhez képest. Én csak a képességeimről beszéltem, mert azokkal is tisztában vagyok.
2017. nov. 26. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!