Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közvetlen főnökömnél vagy a...

A közvetlen főnökömnél vagy a munkáltatói jogkör gyakorlójánál kell jeleznem a felmondási szándékomat?

Figyelt kérdés
A felmondást úgy tudom, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlójának kell aláírnia, de első körben nem célszerűbb a főnökömnek jelezni, hogy ne érezze megkerülésnek?
2017. nov. 23. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, először a főnöködnek szólj - még az is lehet, hogy meg tudtok egyezni.
2017. nov. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem akarok megegyezni. Az új helyen január 2-án kellene legkésőbb kezdenem, addig a 30 napos felmondás simán letelik.
2017. nov. 23. 08:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Oké, Te tudod... Igen, a felmondási időre is és még egy dologra gondoltam: volt már, hogy valaki belengette a felmondását és mivel jó munkaerő volt, ezért rögtön kapott fizetésemelést :D - így aztán maradt :-)
2017. nov. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nos, ha ígérnének is, de hinném. Egyik oka, hogy másik helyet kerestem az, hogy maguktól ajánlottak fizetésemelést szeptemberben, amiből azóta se láttam semmit, csak ígérgetést. Nem maradnék ilyen helyen tovább semmi pénzért.
2017. nov. 23. 12:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A felmondást annak kell aláírnia, aki felmond. Ha te mondasz fel, akkor neked. A felmondást valóban a munkáltatói jogkör gyakorlójának kell átadni.


Egyébként valóban célszerűbb a főnöknek jelezni első körben.

2017. nov. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A felmondást úgy tudom, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlójának kell aláírnia"


Nem, hanem Neked, aki felmond. A munkáltató csak a felmondás átvételét igazolja az aláírásával...

2017. nov. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A közvetlen felettesednek illik jelezni először, hogy fel szeretnél mondani. Ha ő egyben nem a munkáltatói jogkör gyakorlója, akkor majd ő jelzi a munkáltatói jogkör gyakorlója felé a szándékod, meg nyilván mindenki más felé, akit ez érint, pl. a pénzügyesek, akiknek el kell készíteniük a kilépő papírjaidat, el kell számolniuk a szabikkal meg egyebekkel. Meg ha lesz utódod akit esetleg neked kell betanítani a felmondási idő alatt, akkor nyilván neki is szólnak.
2017. nov. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6. Köszönöm a okoskodó trollkodást, nyilván nekem eszembe sem jutott aláírni ;)


Többieknek köszönöm szépen a segítséget! Jelzem akkor a közvetlen felettesem felé első körben, csak attól tartok, hogyha mindkét példányt kiadom a kezemből, akkor esetleg "lába kél". Vagy ha esetleg nincs bent a munkáltatói jogkör gyakorlója és csak másnap tudja aláírni, akkor egy nappal később indul a felmondási idő?

2017. nov. 25. 08:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a 6-os miért trollkodó... Az 5-ös miért nem?


De én a 6-os trollkodó vagyok, és azt mondom az utolsó bejegyzésedre, hogy igen, akkor a következő nappal számít átadottnak, és a rá következő napon indul el a felmondási idő. De ezt Te valószínűleg eddig is tudtad, nem is érted, hogy miért írtam ezt most le. :)


"A felmondást úgy tudom, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlójának kell aláírnia"

Ezt írtad szó szerint. Erre két nemleges választ is kaptál. A bejegyzésed annyit sugall másoknak, hogy azt gondolod, a felmondásodhoz a munkáltatónak az aláírásával hozzá kell járulnia.

Erre kaptad azt, hogy nem, azt Te írod alá, a munkáltató pedig átveszi azt úgy, hogy dátummal és az aláírásával igazolja annak átvételét.


Bocs, hogy megsértettelek...

2017. nov. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!