Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Otthagyjam az "álombruttó"...

Otthagyjam az "álombruttó" fizumat, ha én lakáshitelre gyúrok?

Figyelt kérdés

Üdv. 7 M Ft lakáshitelt akarok felvenni nyár elején, most megkaptam egy állást ahol igencsak jó a bruttó bejelentett bér, tiszta a jövedelmem. Br. 290.

Viszont egy rakás sz.r a meló, iszonyat fárasztó (nő vagyok), részben fizikai és sokat kell állni, ráadásul nem az interjún elhangzottak érvényesülnek, sokkal többet kell dolgozni.

Egyetlen dolog tartana itt, a bér, mármint a bejelentett, mivel más helyen is megkapok a netto 192-nél nagyobb összeget, részben feketén. Szóval itt most nem az a lényeg, h mennyi pénzből gazdálkodom hónap végén, hanem hogy nem tudok egyedül megfelelő lakáshitelt felvenni, mivel ha eljövök más helyre, sokkal alacsonyabb bruttóval fognak alkalmazni, és nem lesz alkalmas a jövedelmem hitelfelvételre. Önerőm 6 M, egyébként felújítandó panelra gyúrok.


Szóval totál kétségbe vagyok esve, hogy még legalább 5-6 hónapot itt kéne töltenem csak és kizárólag azért, h fel tudjak venni hitelt (3 hó próbaidő + a lebonyolítás ideje, nem két nap lesz). Megéri?



2017. nov. 23. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Megéri. 5-6 hónap nagyon-nagyon gyorsan elmegy.

És ahhoz képest pedig semmi, hogyha ezzel tényleg meg tudod oldani hosszú-hosszú évekre a lakhatásodat.

2017. nov. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Es total idegenek honnan tudjak hogy neked mi a jo?...


Fektesd be kriptovalutaba, bitcoin es ethereum, ev vegere lesz abbol a 6 milliobol 7-7.5, azzal mar sokkal egyszerubb lesz.

2017. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

"Viszont egy rakás sz.r a meló, iszonyat fárasztó (nő vagyok), részben fizikai és sokat kell állni...

Egyetlen dolog tartana itt, a bér, mármint a bejelentett, mivel más helyen is megkapok a netto 192-nél nagyobb összeget, részben feketén.... nem tudok egyedül megfelelő lakáshitelt felvenni, mivel ha eljövök más helyre, sokkal alacsonyabb bruttóval fognak alkalmazni, és nem lesz alkalmas a jövedelmem hitelfelvételre.


Szóval totál kétségbe vagyok esve, hogy még legalább 5-6 hónapot itt kéne töltenem csak és kizárólag azért, h fel tudjak venni hitelt ..."


Akkor összegezzünk: van egy munkahelyed, ahol majd meggebedsz, annyit kell dolgozni - de jó a bruttó, alkalmas vagy hitelfelvételre. Már a gondolattól is rosszul leszel, hogy 5-6 hónapig itt kell maradni. Ha elmész, jóval kevesebb lesz a bejelentett fizetésed, kevés a hitel. Tegyük fel, hogy sikerül felvenned hitelt, megállapítják a br. 290-re (ami kb. nettó 200 ezer ft) a hiteltörlesztőt, ami kb. 60 ezer lehet, de mivel nem bírod a munkát, azonnal ott is hagyod.

Ekkor alacsonyabb lesz a fizetésed, (részben feketén kapod - már ha egyáltalán kapod) de a törlesztő ugyanúgy 60 ezer ft marad. Mi következik ebből? Nem fogod tudni fizetni a törlesztőt. Vagy a mostani melóhelyeden robbansz le a nehéz fizikai munkától, akkor is ugyanaz a helyzet.


Végkövetkeztetés: vegyél fel kevesebb hitelt, nézz kisebb lakást, de az egészségedet és a hiteltörlesztést ne kockáztasd.

2017. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy beleszolok az utolso kommentjebe, de a vegkovetkeztetes nem jo. Otthagyja ezt a melot, mert utalja, de irta, hogy mashol is megkap ennyit kezbe, csak papiron nem ennyi, mert egy resze zsebbe megy, jo magyar szokashoz hiven. Szoval ebbol nem kovetkezik az, hogy nem fogja tudni fizetni a torlesztot.

Kerdezo:

Azt kell eldontened, hogy kibirsz-e 6 honapot (3 honap probaido + 3 honap allando munkaviszony, a hitelfelvetel minimum feltetele ugye) azert, hogy megkaphasd a hitelt, vagy sem. En erre redukalnam le. Ha tenyleg ennyire utalod, akkor nem fogsz kibirni fel evet szerintem, de cafolj meg es told le. En szerintem ezt ennem, de en ferfi vagyok es nincs lelkem sem.

2017. nov. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Bocs, hogy beleszolok az utolso kommentjebe, de a vegkovetkeztetes nem jo. Otthagyja ezt a melot, mert utalja, de irta, hogy mashol is megkap ennyit kezbe, csak papiron nem ennyi, mert egy resze zsebbe megy, jo magyar szokashoz hiven. Szoval ebbol nem kovetkezik az, hogy nem fogja tudni fizetni a torlesztot. "


Tudom, mit beszélek: elvállaltam egy olyan fizikai melót, amivel jól kerestem, azért,hogy a lakáson hátralévő 900 ezer ft tartozást letudjam, ne a gyerekemre maradjon - sejtettem, hogy nem fogom bírni, de belementem, még nem tudtam teljesen összeszedni, de már lerokkantam: 3.-ik hónapja betegállományban vagyok ( a megerőltetéstől megpattant valami a tüdőmben, vért köhögtem - a kórházban tudtam meg, hogy tüdőgyulladásom is van/volt).


Ha máshol csak feketén kapja meg ugyanazt a pénzt, akkor bármikor bebukhat - nem biztonságos.

2017. nov. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Közben én is átértékeltem a helyzetet.

Csak egy-két apróság megjegyzésként: ezen a területen dívik a szürke jövedelem, ez az általános sajnos, akárhogy nézzük. Benne vagyok 8 éve. Ahol most dolgozom, az az egyedi eset, h teljesen tiszta a jövedelem, és mivel multi háttere van, biztosítóval, nem is tehetné meg a zsebbe pénzosztást.


Valóban felmerülhet, h oké, a hitel után elmegyek kisebb jöv.ért dolgozni, és akkor miből tartom fenn magam, és nem garancia a fekete jövedelem. Ez is tény. Viszont most is kifizetek 100 ezret lakhatásra, a hiteltörl.+rezsi pedig ennél a tervezett szerint kisebb összeg lesz (50-60 ezres törlesztőt fogok tudni bevállalni, futamidőnek megfelelően). Nyilván ezt sem kell magyarázni.


Pestről beszélünk, ahol egy sz.r felújítandó panel is 14-15 milla. Másfél szobásakat nézek, ennél már csak a garzon a kisebb, ez még eladható kategória is, ha később lépnék. Mégis mekkora a "kisebb" lakás? Pongrácz lakótelepen van 12-ért is, igaz...

2017. nov. 27. 11:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Na latod kerdezo, ha hallgatsz ram csutortokon es befekteted azt a 6 milliot bitcoinba, most 7.3 milliod lenne adozas utan :)
2017. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a 6 milliót befekteted bitcoinba amikor mondtam, most 10 milliód lenne.. remélem megérte lepontozni :)
2017. dec. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Hagyjad már ezt a bitcoint. Ennyi erővel azt is írhatnád, hogy ruletten tegye a pirosra. Ha szerencséje van azzal duplázni tudott volna..
2017. dec. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kivéve hogy a bitcoinnak valós alapja van, és nem szerencsejáték.
2017. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!