Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetnék ilyen helyzetben?

Mit tehetnék ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
30 éves mozgássérült nő vagyok. Diplomám és 2 nyelvvizsgám van, de sajnos nem tudok eljárni dolgozni. Jelentkezek álláshirdetésekre de nem igazán hívnak be állás interjúra, ha meg be is hívnak és meglátják hogy mozgássérült vagyok, már nem hívnak el második fordulóra. Van egy barátom, neki van munkája és azt mondta hogy eltart engem, nekem csak vezetnem kell a háztartást. Ebbe én beleegyezek, de úgy érzem hogy nem tudom megélni önmagamat, nem tudom feltárni a képességeimet, pénzt keresni, mivel nem vesznek fel dolgozni egy munkahelyre sem, hiába van diplomám és beszélek két nyelven. Próbálok otthoni munkát keresni, de nem nagyon van. Elmenni meg segítség nélkül nem tudok, de nincs segítségem.

2017. nov. 23. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Fiatal vagy és ez a lényeg.

Szerezz jogosítványt, vegyél egy anyagi helyzetednek megfelelő kis autót és kitágul a világ!

Ha helyben nem találsz rehabilitációs munkahelyet, akkor keress távolabb, kocsival ez nem akadály.

Lehet kérni a helyi munkaügyi központ segítségét is.

Van valami szakmád? Értesz valamihez?

Ha semmihez, akkor tanulj!

Én 30 felett érettségiztem és végeztem el a számviteli főiskolát.

Mozgáskorlátozottként otthonról könyvelek, de autóm is van, amivel közlekedem és megyek emberek közé.

Egy biztos, otthon bezárva lenni, bármit ügyködsz a háztartásban, haszontalan és kiszolgáltatott érzés, ami egyenes út a depresszióhoz.

2017. nov. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Bocsánat, felületesen olvastalak, diplomás vagy 2 nyelvvizsgával, akkor mi a baj?

Nem tudom milyen diplomád van, de hasznosítsd, a nyelvvizsgákkal együtt.

Legyél vállalkozó, tényleg kérd a munkaügyi központ segítségét!

2017. nov. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%
Például fordító munkát otthon is lehet vállalni...
2017. nov. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!