Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni, ha nem a...

Mit lehet tenni, ha nem a várt fizetésemelést kaptam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azzal kezdeném, hogy Angliában élet. Ez azért fontos, mert an angolok nagyon hadilábon állnak a pénzügyi beszélgetésekkel, nem igazán illik szóba hozni.


Egy gyárban dolgozom (eddig irodai munkáim voltak, de hát a szükség nagy úr), ahol 1 éves operátori munka után végre irodába kerültem egy határozott idejű szerződéssel. Függetlenül attól, hogy több órát dolgoztam és iszonyat nagy volt a felelősségem, a fizetésemet nem emelték. Ez akkor még annyira nem zavart, gondoltam, ha látják, hogy jól dolgozom, megkapom a munkát állandóra és emelni is fognak a béremen.


Azóta eltelt az egy év, lejárt a határozott idejű szerződésem is, és mivel nagyon meg voltak velem elégedve (ezt többször is elmondták nekem az év során, hogy milyen jól dolgozom) fel is ajánlották az állandó állást.


Emeltek is valamennyit a fizetésemen, ám amikor ma megkaptam a fizetés papírjaimat, nagyon elszomorodtam. Havi 1,220. fontot kerestem ezelőtt, a mostani pedig csak 1,300. font lett. Tehát mindössze 80 fontot kaptam pluszba. (Éves szinten 16,500-ról emeltek 19,000-re, amit el is visz az adó.)


Ez az én munkakörömben nagyon alacsonynak számít (minimum 22-25,000 font szokott lenni). Mindamellett mivel irodában dolgozom, elvárják a kosztümöt és sok egyéb extra kiadásom is van, ami eddig nem volt.


Most ott tartok, hogy anyagilag jobban jártam volna, ha operátor maradok. Az ottani fizetések 2-3 év után 22,000 fontra emelkednek meg.


Tanácstalan vagyok. Szeretem a munkámat és a kollégámat, nem szívesen hagynám itt a helyemet, de ez a fizetés nem elég arra, hogy egyről a kettőre jussak.

A kollégáim angolok mind, a főnököm angol. Nem tudom, hogyan hozzam fel neki azt a problémámat. Érdemes egyáltalán?

Mit lehet egy ilyen helyzetben tenni?



2017. nov. 24. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kinyitni a szád. Diplomatikusan elmondani a fentieket. A kollégáid szeretéséből sajnos nem lesz több pénzed.
2017. nov. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérj időpontot a főnöktől egy beszélgetésre és ott hozd fel a témát privátban. Elmondod a problémádat és vagy megadja az emelést, vagy nem. Ha nem, akkor én lépnék a helyedben, ne nézzen hülyének.
2017. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az sokat elárul a helyzetről, ha csak a fizetéskor tudtad meg, mennyit emeltek. Őszintén el kellene mondani a főnöknek az érzéseidet. A feladata kvázi minél alacsonyabban tartani a bérköltséget, magától nem fog emelni. Amíg a piacitól elmaradó bérért elvégzik a munkát, addig is csak nyernek rajta(d). Ha a munkakörödben 22-25ezer a minimum, akkor érdemes másik munkahely felé nézni. Ha felmondasz, mert nem rendezik a béredet a piaci viszonyokhoz, ez azt jelenti, hogy ők is csak 22-25ezer fölötti bérrel tudnak felvenni mást.

Persze nem vagyok naív, simán lehet hogy hagynak elmenni, és az újnak (az adott vállalatnál nulla tapasztalattal) mégis többet fognak fizetni. A felsővezetést nem szokta érdekelni, a középvezető oldja meg úgy, ahogy akarja. Piaci törvények és a tulajdonosi elvárások szerint minden költséget alacsonyan akarnak tartani, mégis számtalan esetet láttam a jelenlegi munkahelyemen, amikor hagytak elmenni az adott főnök által is elismerten jó munkaerőt, aki fejlődőképes volt, és jelentősen magasabb bérrel vettek fel mást. Ez van.

2017. nov. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!