Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A gazdasági diploma gyakorlati...

A gazdasági diploma gyakorlatilag egy belépő a jobb pozíciókhoz, olyanokhoz is, ahol nem indokolt a diploma?

Figyelt kérdés

Nekem is gazdasági diplomám van és úgy vettem észre, hogy a magyar munkaerőpiacon az ilyen diploma egyfajta "belépő", olyan állásoknál is előírják, ahol semmi sem indokolja.


Én dolgoztam logisztikai fejlesztőként,beszerzőként, most stratégiai beszerzőként dolgozom.


De, bevallom őszintén, az egyetemen megszerzett tudást nem nagyon használtam.Ezek csak jó pozíciók, nem is lenne szükség hozzá diplomára.Mi kell ezekhez a munkákhoz?Idegennyelv(ek) ismerete, talpraesettség, logikus gondolkodás.

Simán betölthetőek lennének diploma nélkül is.


Szerintem, egyedül a kontrolling, pénzügyi területeken lehetne elvárni a diplomát.

Na, de hogy egy sima HR-estől is gazdasági diplomát várnak el a cégek, az egy vicc.


2017. nov. 25. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
A HR-es diploma is gazdasági diploma, az alapozó tárgyak az összes gazdasági szakon ugyan azok.
2017. nov. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Én azt olvastam erről, hogy azért kérik a diplomát, mert az feltételezi olyan tulajdonságok meglétét, amit máshol nem lehet megtanulni, csak az egyetemen.

Illetve ez egy előszűrű, ha csak középfokú végzettséget kérnének, akkor minden állásra kb. 3-4-szer több jelentkezést kapnának.

Na meg a presztízs, hogy a "munkavállalóink X % diplomás"...

2017. nov. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Második hozzászólóval tökéletesen egyetértek. Azt viszont túlzásnak tartom, hogy sokszor sima adminisztratív munkához, amit egy OKJ-s végzettséggel is meg lehetne oldani diplomát kérnek, a fizetés viszont a pozíciónak megfelelő. Természetesen, amíg van rá diplomás jelentkező, addig megtehetik és meg is teszik.
2017. nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
39%

hát pl ha mérlegképes könyvelő vagy, akkor ha elrontod a főmérleget akkor téged lecsuknak, ha csak simán egy érettségis mancika akkor meg a főnöködet (az tök mindegy ki csinálta)


szóval ez szerintem leginkább csak a felelősségi köröktől függ

2017. nov. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!