Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol építsem a karrierem:...

Hol építsem a karrierem: főváros, megyeszékhely, kisváros?

Figyelt kérdés
Megyeszékhelyről jöttem a fővárosra tanulni, most vagyok utolsó éves BSc.-n. A jobb élet, jobb oktatás, és a későbbi magasabb fizetés reményében. Szeretnék még egy szakot elvégezni, ezt mindenképpen megyeszékhelyen/fővárosban tudnám csak, de levelezőn. Ilyen szempontból a kisváros is jó, mert csak pénteken és szombaton van levelezőn oktatás. Sajnos az albérletárak nagyon megugrottak Budapesten, így bár mással összeköltözve kitudnám fizetni a lakbért, de elegem van abból, hogy életem végéig másnak fizessek a lakhatásért. Megyeszékhelyen vissza tudnék menni a saját lakásunkba, de már szeretném önállóan élni az életem. Ugyanakkor ha kisvárosba költözöm, szülői támogatással ugyan, de egy kisebb lakást tudok venni. Így a sajátomban lakom, csak a rezsit kell fizetni, és később akár el is adhatom. (Hasznom nem valószínű, hogy lesz rajta, de a pénzem visszakaphatom.) Ha nem a fővárosban élek akkor viszont ingáznom kell. Mindenképpen szeretnék egy saját vállalkozásba belefogni. Esküvőszervezésre, vagy egy kis üzletre gondoltam reform élelmiszerekkel, esetleg bioboltra. Az esküvőszervezés szerintem vidéken biztos menne, ahogyan egy biobolt is. Viszont a fővárosban rengeteg az üzlet bérleti díja, valamint esküvőszervezést sem kérnek nagyon. Maximum a legfelkapottabb esküvőszervezőknek van munkájuk. Nagyon hajlok a kisvárosra anyagi szempontok miatt, ugyanakkor félek, hogy nehogy belebukjak. Mennyire nehéz kisvárosból karriert építeni munka mellett? Vagy szorítsam össze a fogam és maradjak a fővárosban? Ti mit tennétek?

2017. nov. 27. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:
En a helyedben maradnek videken, elkezdenem ott epiteni a karrierem aztan ha kesobb ugy kivanja meg a dolog, ugy lesznek lehetosegek akkor oda koltozom ahova "kell". Nekem 1,5 eve volt az eskuvom egyebkent es en pont azt vettem eszre, hogy minden es mindenki akar egy evre elore is be van telve, szoval szerintem pont, hogy pesten van nagyobb igeny eskuvoszervezesre. Videken - szerintem - kevesebb ember el aranyaiban is aki meg tudja tenni azt, hogy fizessen egy eskuvoszervezot. De gondolom Te jobban latod ezt a szakmat, en csak az en fogyasztoi oldalamrol latom a helyzetet. Nagyobb piac = tobb lehetoseg velemenyem szerint.
2017. nov. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Énsem látom a logikát abban, hogy miért van nagyobb szükség ezekre, de aki ezzel foglalkozik, vagy szeretne foglalkozni, az bizonyára jobban tudja mi a piaci igény.

Egyébként helyetted senki nem fog tudni dönteni. Oda kell menni, ahova az eszed és a szíved húz.

2017. nov. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!