Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes maradni felmondás...

Érdemes maradni felmondás után, ha magasabb fizetést ajánlanak?

Figyelt kérdés
Felmondtam a munkahelyemen, de elég rosszul fogadták. Megkérdezték, hogy mennyiért maradnék, mondtam egy összeget, amit gondoltam, hogy úgysem adnak meg, rá is vágták, hogy ennyit sajnos nem tudnak adni. Ez idő alatt felhívtam a leendő munkahelyemet és mondta, hogy akkor biztosan tudom vállalni az állást. Rá két napra, ma behívott a HR-es és a főnököm, hogy szeretnék, ha maradnék és átgondolták, mégis adnak annyit, amennyit kértem. Ez nettó 40 ezerrel több, mint amit az új helyen ajánlottak, de feltehetően ez a 40 ezer vagy akár nagyobb része is feketén, borítékban kerülne hozzám, a másik helyen viszont ugyan kevesebb, de tiszta lenne, ami későbbi hitel, gyermekvállalás esetén fontos lehet. Ezen kívül, ami még ellenük szól, egy részt, hogy a másik helyen már igent mondtam, itt pedig felmondtam, így a leendő helyen is kellemetlen lenne ezek után visszamondani, a mostani helyen pedig kellemetlen lenne ennek tudatában maradni. Másrészt pedig úgy gondolom, hogy nem akkor kellene felülajánlani a másik céget, mikor a dolgozó felmond, hanem nekik is érzékelniük kellene, ha valaki keveset keres - most konkrétan a jelenlegi fizetésemhez képest nettó 100 ezerrel többet adnának, hitelen. Kérték, hogy gondoljam át, ti mit tennétek?
2017. nov. 29. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Új hely, egyértelmű. 2 hónap múlva meg mégsem kapod a borítékot, akkor meg bukta van.


Egyébként meg úgy is kezelik már az ilyen embereket, tudják hogy aki 1x már máshova akart menni az előbb utóbb úgyis lép onnan.

2017. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is felmondtam, celom nem volt hova megyek, ugy gondoltam hogy az idei evet vegigdokgozom aztan januarban pihenes februarban majd valahol. gondoltam egy osszegre, amiert maradok. amit mondtak az az alatt volt, nem sokkal, en meg poenbol mondtam az altalam gondolt osszeg plusz 20ezret,rohogve mondtam ki. erre mi volt a valasz. megegyeztunk. ugyhogy kesobb jon el a valtas. 140erzet dobtam a fizetesemen, egy felmondok, januarban mar nem vissza mondattal
2017. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
éN IS A váltás mellett voksolnék. Persze függ ,hogy mennyi az alap fizetésed. 100 nettónál jól jön az a plusz 40K hisz az 40% bér emelés 250 nettónál már kevésbé ilyen jó de egyet értek az előttem szólóval éld úgy az életed ,hogy csak azt a fizetést fogod megkapni ami a szerződésedben van.
2017. nov. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha feketén fizetnének, akkor egyértelmű, hogy az új hely. Ha elég pofátlan vagy, és keresett a szakmád, az új helyen megemlítheted, hogy mennyit ajánlottak a mostanin, hátha ők is emelnek az ajánlaton.
2017. nov. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

NEM!

Ellenajánlatot nem fogadunk el. A két nap gondolkodási idő alatt a főnök és a HR kidolgozott egy "vészhelyzeti stratégiát", amelynek része, hogy téged átmenetileg megemelt bérrel foglalkoztatnak, amíg a pótlásodat meg nem oldják. Ne aggódj, már elindították a keresést a pozíciódra, mihelyst megvan az új ember, te repülsz.

Nem a tiéd az első ilyen eset a történelemben.

2017. nov. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést mindenkinek!

Na igen, utolsó, nekem is ez volt a második gondolatom.

2017. nov. 30. 08:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-össel értek egyet, szerintem is csak addig akartak alkalmazni magasabb bérrel, amíg gyorsan be nem tanul valaki helyetted...

Mindenképpen váltanék a helyedben!

2017. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!