Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon a diploma...

Magyarországon a diploma inkább csak egyfajta "belépő" egy jó álláshoz, annak ellenére, hogy elvégezhető lenne akár anélkül is?

Figyelt kérdés

Ahol most én dolgozom, ide műszaki vagy gazdasági diploma volt a feltétel.Mivel, nekem műszaki menedzser diplomám van, nyert ügyem volt.

De, ehhez az álláshoz meg nagyon sok másikhoz sem lenne szükség diplomára.Ami ehhez kell, idegnyelv ismeretek, logikus gondolkodás, precizitás, ennyi.Olyan is simán elvégezné, akinek nincs felsőfokú végzettsége.

Eltudom képzelni az álláshirdetést, "diplomás kell,de ne bölcsészt vagy filozófust,hanem valami jobbat".



Nálunk az olyan humán erőforráson dolgozó "mezei ügyintézőtől" is diplomát várnak el, akinek az a dolga,hogy megrendeli a cafeteriát meg kávépénzt szed.Egy vicc.

Sőt, technikusi feladatokra is mérnököket keresnek.



Viszont, nem bántam meg,hogy egyetemre mentem.Miért?

A volt gimnáziumi osztálytársak,csoporttársak közül, akik nem mentek felsőoktatásba,rosszul jártak.Némelyik lerakott középfokú végzettséget, lett belőle excel táblázat kitöltő adminisztrátor elég kevés pénzért, akik meg még rosszabbul jártak azok szalagmunkát végeznek.

Egy diplomásnak, legalábbis nekem olyan a szalagmunka, mint egy zsidónak Auschwitz.Egy nagyon negatív gondolat, sohasem szeretnék olyan munkát végezni.


2017. dec. 5. 13:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Ilyen esetekben a diploma + protekció EGYÜTT belépő egy jó álláshoz.
2017. dec. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból belépő, hogy:

- Jogosultságot ad az adott munkakör elvégzésére adott esetben. Vagy akár jövőbeni munkakör elvégzésére, előléptetési lehetőséggel.

- Valamilyen szinten bizonyítja hogy te az adott szakterületre rálátást szereztél.

- Elég nagy rosta mert a "nem diplomások" egy nagyon tág kör amiben benne van az értelmesebb, de végzettség nélküli ember is meg az utolsó, félig értelmi fogyatékos ember is.


Persze valójában úgyis élesben derül ki hogy ki mennyire állja meg a helyét. Vannak akik nulla referenciával jönnek, mégis szorgalmasak és van bennük lehetőség. Meg vannak akik hiába a jó referencia, kiderül hogy teljesen alkalmatlanok a munkakörre.


Vagy például építőiparban dolgozom, és sokszor kerestünk építésvezetőt nagyobb építkezésekhez. Meglehetősen nagy szórás volt a jelentkezők tekintetében. Volt olyan aki teljesen képzetlen, 8 általános "brigádvezető" volt. Ami azt jelenti hogy támasztotta a lapátot míg 3 másik dolgozott. Meg jelentkezett egyetemet végzett mérnök ember is, aki adott esetben tud tervet olvasni, tudja a vonatkozó jogszabályokat, van műszaki tudása és komplex gondolkodásmódja egy nagyobb épület megvalósításához.

2017. dec. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!