Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kérjek fizetésemelést,...

Hogy kérjek fizetésemelést, ha mindig akkor próbálnak cselekedni, amikor már felmondott az ember és elmegy?

Figyelt kérdés

(műszaki mérnöki pozíció)

Korábbi kollégáim jártak úgy, hogy kértek fizetésemelést, de nem kaptak, mindig csak hitegették őket, aztán hosszú idő után megelégelték, és hirtelen leléptek más munkahelyekre, ekkor hirtelen a vezetőség máris megajánlott magasabb fizetést, de már késő volt.


Most én vagyok ebben a cipőben, mert nőtt a tapasztalatom. Sima kéréssel ugyanaz lenne, mint a korábbi esetekben, tehát semmi. Meg kellene mondanom, hogy most adjon nagyobb fizetést, mert ha nem, akkor én is elmegyek, aztán már késő lesz, de a korábbi esetekkel ellentétben én előre szólok, nem pedig hirtelen adom be a felmondást, amikor már nem reagálhat rá. Ha így megadja, akkor minden oké, de most foglalkozzunk azzal, hogy mi van, ha nem. Ha nem adja meg a fizetésemelést, akkor attól félek, hogy bajba keveredhetek, hiszen megígértem, hogy ha nem adja meg, akkor lelépek. Egy hónap felmondási idő van, tehát ha akkor rögtön felmondok, csak néhány hét időm lesz arra, hogy keressek egy másik munkát, de a kiválasztási folyamatok sokáig tartanak a cégeknél. Ráadásul az nem egy jó alkupozíció egy leendő új munkahelyen, ha az ember munkanélküli, vagy már felmondási ideje alatt van. Lényegesen jobb fizetést lehet kiküzdeni egy új munkahelyen, ha úgy jön le a sztori, hogy ők megpróbálnak elcsábítani engem egy olyan helyről, ahol jól megvagyok.

A másik eset, hogy habár megígértem, hogy elmegyek, de nem rögtön mondok fel, hanem csak miután találtam másik állást. Nem tudom, hogyan működne a munka, ha a vezető tudja, hogy pár hónap múlva nem leszek itt, hiszen kimondtam, hogy el fogok menni.


De ha ezzel nem fenyítem meg, akkor 100%, hogy nem fogok tudni kiküzdeni magasabb fizetést még jó sokáig.


Ti hogy adnátok elő a főnöknek ezt a kérelmet?



2017. dec. 11. 23:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem multinacionális cégnél dolgozom, nem minden mérnöki munkahelyen emelik úgy a fizetést, ahogy a tudásuk és munkájuk értéke alapján megérdemelt lenne.
2017. dec. 11. 23:49
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha mégis sikerülne kialkudni magasabb fizetést, akkor maradnék, mert egyébként szimpatikus hely.
2017. dec. 11. 23:50
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

keresel másik munkát

a mostanin megmondod mennyi az ajánlat

megkérdezed a főnököd, ő mennyire gondolt

aztán eldöntöd maradsz-e

2017. dec. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért Balázskáznak, mert van egy munkaügyi paraszt, aki állandóan kitalált kérdésekkel fáraszt bennünket, majd ha tanácsot adunk, kötekedik.

Azt gondolták, hogy megint az kérdezett.


Tehát beszélsz a főnökkel, és nem árulod el, hogy menni készülsz, ha nem tudtok megállapodni.

Megvárod, mit ajánl. Ha semmit, akkor keresel másikat, majd felmondasz.

Nem kell a vezetőket "megfenyegetni", tárgyalni kell velük. Ha nem juttok dűlőre, akkor idővel eltolod a biciklit.

2017. dec. 12. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján a főnökeid a saját kárukon sem tanulnak. Beszélj velük, de ne fenyegetőzz. Elmondhatod, hogy szeretsz ott dolgozni, de szeretnél anyagilag előrébb lépni, erre az új év pont jó alkalom. Ha nem történik semmi januárban, akkor pedig keress és utána mondj fel. Teljesen felesleges azt gondolni, hogy egy ilyen gondolkodásmódot egymagad meg tudsz változtatni egy (üres) fenyegetéssel.
2017. dec. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is beszélnék velük első körben egy fizetésemelésről, ha nemet mondanak, akkor keresnék egy jobban fizető állást, hisz egyszer eljátszhatod, hogy kaptál egy jobb ajánlatot, ráajánlanak és maradsz, de ha megint fizetésemelést szeretnél majd mondjuk egy év múlva, akkor nem játszhatod el ezt mindig.

Én is hasonló cipőben jártam, a kollegáim felkészítettek, hogy itt nincs fizetésemelés csak egy év után, mert már többen próbálkoztak, de senkinek nem adtak, volt aki csak +10 ezret kért, de ő se kapott. Emiatt nem is próbálkoztam, végül 6 hónap után maguktól ajánlottak +20 ezer ft emelést. Felhívtam a figyelmüket, hogy ezzel a bérrel is még le vagyok maradva a kollegákétól, akik ugyanezeket a feladatokat látják el, ráadásul a kezdetek óta elég sok plusz szakadt a nyakamba, mert átvettem egy távozó munkatárs feladatait is, ezért úgy gondolom, hogy lehetne nettó 40 ezer az emelés a 20 helyett. Húzták a szájukat, hogy majd esetleg év elején, akkor úgyis egységesen fizetésemelés szokott lenni. Végül elkezdtem keresgélni, találtam egy sokkal jobban fizető állást, jeleztem is a főnöknek, hogy felmondanék. Ekkor elkezdett "licitálni", végül már a jelenlegi bruttómat ajánlotta nettóban. Minden esetre nem maradok, januártól kezdek az új helyen, mert szerintem olyan helyen nem érdemes maradni, ahol csak akkor marasztalnák az embert, mikor az végső bánatában távozna.

2017. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sorrend:

1. Munkahelyet keresel, nem sürget az idő heti 1 helyre elmész, nem tűnik fel senkinek

2. Kapsz egy jó ajánlatot

3. Beszélsz a jelenlegi főnököddel, hogy ez és ez a helyzet, és x összegért itt maradsz, egyébként nem

4. Vagy mész vagy maradsz


Tapasztalatom alapján úgy kapja az ember az ajánlatot, hogy megmondják, hogy az ajánlat meddig áll (1 hét, 2 hét ,1 hónap). Eddig kell beszélni a főnökkel. Kaptam úgy ajánlatot, hogy rögtön meg kellett mondanom, hogy elfogadom-e. Megmondtam, hogy ebben az esetben nem fogadom el köszönöm...

2017. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!