Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt jár a táppénz,...

Próbaidő alatt jár a táppénz, és ilyen esetben is járna?

Figyelt kérdés

1 hete vagyok a cégnél és érdekelne, hogy jár-e a táppénz ilyen esetben. Bemegyek dolgozni 38 fokos lázzal is mert azonnal kirúgnának csak ha nem bírom hazakéredzkednék, úgy talán nem vágnak ki...


Persze le is mondanék róla, hogy ne érezzék úgy, hogy csak le akarom húzni őket, csak érdekelne hogy jár-e köszönöm a választ.

Meg megírhatnátok ti mit csinálnátok


2017. dec. 17. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
persze, hogy jár
2017. dec. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először betegszabadság, utána meg táppénz.


Én sem biztos, hogy elmennék betegszabadságra/táppénzre próbaidő alatt. Helytől függ, szarabb helyeken emiatt simán repítenek, de normális helyeken nem.

2017. dec. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jár, igen. Az első 15 nap (évi, nem munkahelyenként) a betegszabadság, a fizud 70%-a. Ha "csak" lázad van, akkor úgy csinálnám, hogy írod, bemennék, és ha látják, hogy szarul vagyok, hazamennék. Ha mindenem fáj, plusz másfél óra az út oda, meg ugyanennyi vissza, akkor be se mennék.
2017. dec. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Betegszabadság jár, ha 15 napot idén már voltál betegszabadságon, akkor táppénz.

Ha emiatt kirúgnak egy munkahelyen, szerencsés vagy ha már az elején kiderül, gondold el, milyen munkakörnyezet és főnök várna a jövőben...

De ne ítéljünk elhamarkodottan. Beszélj a főnököddel. Nekik sem érdekük új embert keresni.

Ha fertőző beteg vagy, nem lenne jó másokat megfertőzni.

Te érzed, mennyire vagy rosszul, és neked sem jó, ha olyan betegséged van ami esetleg szövődményekkel járhat. Ha úgy döntesz, bemész, akkor is megbeszélhető főnökkel, és személyesen még látszódhat is hogy mennyire rosszul vagy.

Ha orvoshoz kell menned (reggel, vagy délután), mindenképpen hiányoznál.


Nem tudjuk, milyen munkakör, de ha pl. buszvezető vagy, akkor én bizony nem szeretnék sem a buszodon utazni, sem a buszoddal találkozni, miközben beájulsz a volán mögött. Normális munkahely ezt megérti.

2017. dec. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom más világ, de nálunk kifejezetten utálták, ha valaki bejön, mert megfertőzhet másokat, és az nagy kiesés a cégnek. Miből gondolod, hogy kirúgnának, milyen hely ez?
2017. dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha amiatt kirúgnak, mert lebetegedsz próbaidő alatt, akkor jobb is, hogy nem annál a cégnél folytatod a pályafutásodat. Én próbaidő alatt nyaralni is elmentem 2 hétre, mert be volt már fizetve rég. Megértették. Egy korrekt cég ilyeneken nem akad fenn.
2017. dec. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pontosan. egy komoly cégnél ez nem akadály. A nejem is nemrég kezdett a cégnél, ahol dolgozik, de előre szólt, hogy neki 2 hét szabi kell nyáron a suliszünet miatt. Semmi gondot nem okozott nekik, pedig próbaidős volt.
2017. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!