Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keresnek az átlag...

Mennyit keresnek az átlag emberek valójában?!

Figyelt kérdés

Egyszerűen érdekelne hogy ki mennyit és hogyan is keres...

Sokakat látok olyan BMW-vel ami legalább 7-8 millós és még ha lízinget számolok sem tudnám megfizetni.

Jómagam betanított gépkezelőként keresek változóan 170-230 e ft között. Nettó. Ebbe nem tartozik bele cafeteria, meleg étkeztetés stb. Azért ekkora a rés mert függ hogy hogyan jön ki a munka beosztás. Hogy van-e túlóra. Stb.

De egy átlag 180 körül kijön a fizetésem ami netto kp.Az ország északi részén dolgozom. MArha szerencsés vagyok mert a munkakörhöz érettségi kellene ami nekem nem befejezett. 1 tantárgy hiányzik belőle... Szóval valójában ez érettségis meló lenne.

És egyszerűen semmire sem elég. És hallom hogy mások kevesebből is meg élnek...

Nah m1 lehetne ezt vesézni. Csak érdekel hogy ki mennyit keres. Ország melyik részén. Mivel. Milyen iskolával.


2017. dec. 23. 15:24
1 2
 1/16 sanyinak ***** válasza:
88%

A BMW-t látod, de azt nem látod, amikor valakinek még autója sincs.

És persze az átlag úgy jön ki, hogy a szűkebb magas keresetű réteg kiemelkedő fizetése felhúzza sok szegény ember bérét.

2017. dec. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha betanított munkásként nettó 200 körül keresel, nincs okod panaszra. Egy kezdő tanár egyetemi végzettséggel nettó 130 körül kap. Egyéb juttatás nincs.
2017. dec. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
4-500-ból már kényelmesen fent lehet tartani egy ilyen autót. Itthon sokan megkeresnek annyit még ha elsőre hihetetlen, akkor is.
2017. dec. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
ki az a sokan? a lakosság 75%-a vagy kb a 8%-a?
2017. dec. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Átlagosan 120-150.000.- körül. Se nagyon sokan csak 100.00.-at találnak.
2017. dec. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Az átlag már évekkel ezelőtt is 150 felett volt. Most már 200 nettó az átlag.
2017. dec. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Keveset, de úgy látszik a többség megelégszik ezzel.


Országos átlagot nézve, ha jól emlékszem a nettó valahol 180 ezer Ft körül volt. Viszont szerintem érdemesebb régiós szinten nézni, mert hatalmas eltérések lehetnek, illetve Budapestet érdemes külön kezelni.


Én érettségivel, betanított munkásként 210-220 ezer Ft-ot keresek, ez mellé jön cafeteria és egyéb juttatások éves szinten (pl. 13 havi). Budapest agglomerációjában egy gyárban dolgozom. Ha albérletet kellene fenntartanom akkor meglennék lőve, de mivel szüleinél lakom így próbálok annyit félretenni amennyit tudok. 2019-ben pedig szeretnék továbbtanulni, addig pedig ezerrel nyelvtanulás és spórolás.

2017. dec. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

@6

És akkor már megint ott tartunk, hogy nem az átlaggal kellene foglalkozni, hanem módusszal, mediánnal és szórással. Több mint valószínű, hogy ha kivennénk a cégvezetőket, a politikusokat és a programozókat a számításból, tehát azokat, akik mindenki más fizetésének két-háromszorosát (többszörösét?) kapják, az a ~180 ezres átlag bizony jócskán leesne. Mondjuk a "politikus-politikus, darab-darab" sem feltétlenül jó megközelítés, amikor falvak polgármesterei is ritkán látnak 250 ezresnél nagyobb utalást (most a juttatásokat hagyjuk figyelmen kívül).


Annak tudatában persze, hogy itt a GYK-n mindenki programozó, hihetetlen, de valóban van nettó 300 alatt is élet. Ettől függetlenül el lehet hinni, hogy főleg Keleten nem divat a szakmunkás minimálbérnél és nem túlzásba vitt juttatásoknál sokkal többet fizetni a már említett IT-tól, illetve az eütől és a hivatásos járművezetéstől eltekintve.

2017. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Miért kell kivenni a programozókat? Én is az vagyok és csak nettó 230-at kapok. Szerintem ez nem olyan sok.
2017. dec. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hidd el nekem kerdezo, senki nem fogja elarulni hogy hogyan szed ossze annyi penzt.

De ha adhatok egy otletet, proffession is mar hirdet netto 1-millios havi fizetesert pl. Fejlesztoknek allast.

Havi netto 1-milliobol ha csak 500 ezret raksz felre egy ev alatt megvan egy komolyabb kocsi arara 6 millio.

Tehat nem lehetetlen.

2017. dec. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!