Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy manapság már...

Igaz, hogy manapság már szinte mindenhova inkább a nőket veszik fel dolgozni, részesítik előnyben? Többi lent.

Figyelt kérdés

Úgy értem jobban mutatnak mindenhol, csinosabbak, jobban szeretnek velük dolgozni az emberek.

Ráadásul manapság már nem is szülnek, attól sem kell félni a cégeknek.

Mi a véleményetek?



2017. dec. 24. 14:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%
Ez már megint Balázs lesz, akinek nincs se munkája, se nője, és most megtalálta, hogy utálhatja a kettőt egyszerre :D Nem, csak az állami irodai aljamunkáknál van több esélye a nőknek, egy vállalkozó már inkább férfit fog felvenni.
2017. dec. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
35%

bizonyos területeken igen: pl. irodai, eladói munkák, ügyintézői, könnyű fizikai munkák.


a mai agyonfeminizált, PC világban nem szabad kimondani, de mondjuk az irodai, vagy könyvtáros nők munkáját a legtöbb férfi sokkal jobban el tud látni hasonló végzettséggel itt Mo-on.


nekem legalábbis nagyon rossz a tapasztalatom pl. a női ügyintézőkkel, sokszor egy email értelmezése is komoly gondot okoz neki, ergo nyilván nem észbeli képességeik miatt kerültek oda.

2017. dec. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
#12: és ez szerinted csak manapság történik meg, hogy ilyen helyekre több nőt vesznek fel és eddig ezeken a helyeken több férfi volt alkalmazva?
2017. dec. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Aki meg a #9-es válaszomat lepontozta, az valószínűleg sosem járt még postán, nem intézett ügyet és a céges ügyintézőit sem ismeri.
2017. dec. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#9es válaszoló arról beszél, hogy az elmúlt x évben mennyi nővel találkozott. (Miért pont X? Római tíz? Vagy éppen nem képes pontos számot mondani, mert csak tippel?) Nem arról beszél, hogy új munkaerők eloszlása az elmúlt 2 emberöltőben hogyan alakul azokon a munkahelyeken. Csak egy személyes élménye van, hogy vannak olyan helyek, ahol nőket lát ő azt veszi észre, hogy nekik kényelmes a munka. Nem derül ki, hogy miért gondolja azt, hogy ezek a munkák kényelemről szólnának. Nem derül ki, hogy valóban ért-e ahhoz a munkakörhöz, hogy dolgozott-e ott, vagy foglalkozott-e olyanokkal, akik valóban értik, hogy miről szól a munka.


Kedve #9-es: Mesélje már el, hogy mikor lett TÖBB nő, mint FÉRFI az általad említett szakterületeken és az elmúlt (ön által meg nem nevezett számú) években milyen a nemek eloszlása az adott területen!


Ha ezt megteszi, olyan felpontozást kap, amilyet érdemel, mert akkor a kérdésre fog válaszolni és nem pedig egy oda nem illő hozzászólást fog írni.

2017. dec. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem teljesen így van. Ugyanazon területen is lehet mindkét végletre példát találni. Állami szférában kerestem melót pár éve és a hivatalvezetőasszony az állásinterjún kb örömódát zengett nekem, hogy végre egy férfi is pályázott hozzájuk, mert meglátása szerint túl sok nő dolgozik a közszférában. A másik véglet egy minisztériumi álláspályázaton történt meg velem. Beadtam a pályázatom, semmi reagálás. Három héttel később egy évfolyamtárs csajszi ismerősöm szintén pályázott. Őt már másnap fel is hívták és vitték interjúra. Utólag tudtam meg egy belsős haveromtól, hogy az adott osztály vezetője inkább a csini lánykákat részesíti előnyben. Paff, így jártam :)
2017. dec. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
48%
Mérnökként dolgozom állami cégnél, itt kimondottan a vezető kérése, hogy ne vegyenek fel nőket, mivel állítása szerint az csak elvonná a figyelmét a munkától a férfi kollégáknak. Szóval ilyen is van :)
2017. dec. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 - az erős :) De gondoltam, hogy még vannak ilyenek.
2017. dec. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!