Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért szokták a pályakezdő...

Gál Zoé kérdése:

Miért szokták a pályakezdő jogászokat bojtárnak hívni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 19. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz az ügyvédbojtár. Nem minden pályakezdő jogász ügyvédbojtár, de nem is minden ügyvédbojtár pályakezdő. A jogi diploma után 3 évig kell dolgoznod valahol, mindegy hol (pl. ügyvédbojtár, fogalmazó, cégjogász), hogy le tudd tenni a jogi szakvizsgát. Ha azt letetted, akkor nyithatsz ügyvédi irodát, lehetsz majd bíró (30. életévtől) stb.


De amint mondtam, aki nem minden bojtár pályakezdő, mert aki nem teszi le a szakvizsgát, az nem nyithat ügyvédi irodát, nem lehet ügyész, bíró sem, még ha 40 éves is.


Azt viszont nem tudom, hogy aki nem tesz ügyvédi szakvizsgát és már 5-10 éves ügyvédi tapasztalata van, azt bojtárnak hívják-e, de ha nem, akkor csak a tapasztalat miatt, nem azért, mert "szintet lépett" volna.

2018. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bojtár???



Milyen bojtár????



A hortobágyon lehet juhászbojtárnak hívni, azt aki vigyáz a juhokra és a nem saját nyáját őrzi.



Az ügyvédnél dolgozó szakvizsgáért hajtó jelölt, az ÜGYVÉDJELÖLT!!!!!


Pofán is vágtam volna az illetőt, ha engem valaki, annak idején lebojtározott volna ügyvédjelölt koromban

2018. jan. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Előző tényleg most hallod ezt először? Tényleg szokták így is mondani, hogy bojtár. Fura, hogy ebben dolgozol és még nem hallottad?
2018. jan. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

És azt ki mondta NEKED, HOGY MOST HALLOK ILYET ELŐSZÖR?


És nem "ebben" dolgozom, már nem.


Már túl vagyok az ügyvédjelölti időszakomon, most szakvizsgázom.

2018. jan. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor te ügyvédbojtár voltál, de már nem vagy az.
2018. jan. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért van ám itt hangnem a részedről, mert te most szakvizsgázol és szerinted a bojtárokat a "hortobágyon" nevezik.


Ezen az a legnagyobb probléma, hogy még be is vallod, hogy most szakvizsgázol és ilyen szinten viselkedsz azért, mert szinonimaként említjük a hivatalos jelzőt. Pl. az iskolában diák helyett tanuló. Na most engem aki "letanulózik" az mit képzeljen magáról?!


Szerintem egy szakvizsgára készülő ügyvédjelölt, tisztában van, hogy minek tanult az egyetemen és most miért dolgozik nap mint nap, akkor az ügyvédjelölt megnevezéstől nem kell hasra esni.

2018. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak éppen az összes jogszabály, ami érinti a szakmánkat az az "ügyvédjelölt" megnevezést használja!!!


Ez a HIVATALOS!!!



Ennyi.

2018. jan. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A nem hivatalos pedig a bojtár. Keress rá neten, millió helyen így nevezik, hogy bojtár. A hétköznapi szókincs része akkor is ha jogi szaknyelven máshogy nevezik. Ott sok mindent máshogy neveznek!
2018. jan. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy adott foglalkozásnak illik a HIVATALOS elnevezését használni, amikor beszélsz róla.



Nemcsak az adott szakmában, hivatalos iratban,vagy a médiában...hanem egyébként is.


Az, hogy sokan nem tudják, mi a hivatalos név, ill. a másoktól (laikusoktól) halott idióta megnevezést terjesztik tovább, az egy más kérdés.

2018. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Neked nem tetszik, oké. Attól még a köznyelvben elfogadott és szerintem aranyos elnevezés.
2018. jan. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!