Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tartalék felhalmozása gyüjtöge...

Tartalék felhalmozása gyüjtögetés vagy az élet élvezése de pénzköltés?

Figyelt kérdés

Fizetés megtakarítás van.

De vágysz olyan dolgokra amire sajnálod a pénzt és így nem vagy annyira boldog.Ez nem feltétlen tárgyra értendő.

Lehet nyaralás fesztivál vagy valamilyen élmény amihez pénzt kell költeni.

22f



2018. jan. 19. 22:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnék elutazni Norvégia északi részére és megnézni a sarki fényt.

Nem ilyen tömeges buszos út érdekel, hanem repülővel, 3-4 napra ott maradni. Legalább fél millió forint lenne, és akkor még nem vettem kabátot meg csizmát ami oda szükséges.

Ennyi pénz viszont sok, kellene a lakásvásárláshoz. Szóval nehéz ügy. Pedig csak 1 hétről lenne szó, de mégis olyan lehetetlen dolognak tűnik.

2018. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hozz egy döntést, hogy mit akarsz, aztán állj bele. Ha élményt akarsz, költ arra, csak aztán ne sírj, hogy mennyi pénz ment el rá. Döntsd el, neked mi a fontosabb.
2018. jan. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
1-2 hónap mosogatással külföldön bőven meglenne a pénz, döntsd el, neked ér-e annyit.
2018. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Külföldön dolgozom.Hegesztő vagyok.

De kint is drága az élet csak "magyarosan" élve lehet félre rakni jelentős összeget.

Ha pedig hazajövök kevesebb lesz a fizetés és felélem a megtakarításom.

Most vagyok fiatal most kell élnem.De mások azt mondják haza nem jönnének ha ennyit keresnének.

Remélem valamennyire átlátható a helyzet :D

2018. jan. 19. 23:32
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Azért írtam a mosogatást, szállodáknál a szállás és kaja adott, másra pedig nem nagyon kell költeni. Aki írta a fél millás álmát, az bő egy hónap alatt összehozhatná.
2018. jan. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséges arányt kell megtalalni, az örökös kuporgatás sincs értelme, de tartalékot is kell képezni és a hosszabb távú célokat is figyelembe kell venni.


Pl. én is most állok lakás vásárlás előtt, de eldöntöttem, hogy csak akkora akkora hitelt veszek fel, ami mellett ugyanúgy futja a rendszeres utazgatásokra mint eddig és nem kell a fogamhoz verni a garast és tudok mellette még tartalékolni is.

2018. jan. 20. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Eszemben sincs mosogatni menni külföldre, nem vagyok szolga.

Van itthon rendes munkahelyem, ha külföldre mennék dolgozni az kizárólag egy normális cég lehetne, nem egy konyha.

A magyarok nem csak mosogatásra jók ám! Csak sajnos mindenki ennyit lát belőlünk: jött a csöves magyar mosogatni, takarítani.

Szerintem lépésről lépésre kell haladni. Az ember tűzzön ki egy célt és gyűjtsön rá, aztán tűzzön ki egy másikat. Nem szabad elhagyni az élményeket, ezek tesznek gazdagabbá és széles látókörűvé. Máshogy látod tőle a világot.

2018. jan. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg kell találni az arany középutat.


Kell a megtakarítás is, mert bármikor bejöhet egy munkanélküliség vagy betegség, haláleset. Sajnos még egy temetés is százezreket, milliókat visz el.


Másrészt az élet azért van, hogy éljünk és időnként költsünk arra, amire akarunk.

2018. jan. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Élmények, azokat nem tudják elvenni tőled
2018. jan. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Persze sosem egyszerű, mert nagyban függ attól, mennyi a fizetésed, bevételed.


Nem mindegy, hogy régebben kezdőként 180-at kerestem, abból 120 elment a puszta létezésre (albérlet, utazás, kaja) és havi 50-60 volt a tartalék. Most meg 350+ a fizetésem, mellette az életmódom nem változott, ugyanaz a 120 megy el, és havi szintem 200+ ezret tudok félretenni.


Na meg ugye az ember álmai, vágyai is változnak az alapján, hogy mi válik elérhetővé. Havi 50-es megtakarítással a vágyam az volt, hogy vegyek egy jobb középkategóriás telefont és egy fél milliós autót. Havi 200-al gond nélkül megvehettem egy csúcs kategóriás telefont és hosszú távon olyan dolgok váltak elérhetővé, mint drágább új autó, vagy akár egy lakás/ház.


Na meg amit mindig mondok, az arányok. Dupla fizetéssel sokszorosára nőttek a lehetőségek. Például havi 50 ezer félretételével közel 17 évet kell dolgozzak 10 millió forintért. Havi 200 ezerrel ez 4,5 évre csökken.

2018. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!