Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell felháborodni egy...

Miért kell felháborodni egy ilyen fizetésen?

Figyelt kérdés

Facebookon hirdet az egyik munkaközvetítő cég állást.

Egy vidéki gyárba keresnek operátorokat, kiírtak minden fizetést, bónuszt, cafetériát stb. és az emberek nagyresze felvolt háborodva a fizetésen, hogy milyen alacsony.

Cafetériával és bónusszal együtt havi nettó 185.000 a fizetés, és ebbe nem számoltam bele az év végi bónuszt, mert gondolom az teljesítmény alapon működik, (akár másfél havi is lehet elvileg, szóval ha valaki nagyon jó még egy 20-ast átlagba mellérakhat a havi fizuhoz).


Én nem mondom, hogy nettó 185 ezer forint olyan kimagaslóan jó fizetés, de könyörgöm. Operátornak szerintem végzettség nélkül is felveszik az embert (nem tudom érettségi kell-e, de mai világban majdnem mindenkinek van). Ennyi pénzből már véleményem szerint meglehet élni, legalábbis én megtudnék és nem kellene nélkülöznöm.


Szóval tényleg vannak akik alulfizetett dolgozók, de akik ezen a helyen dolgoznak, nem hinném, hogy azok. Egyszerűen nem értem ezt a felháborodást, mennyi lenne a reális nyolc általános végzettséggel? 1 milió nettó?



2018. jan. 20. 22:20
1 2 3
 1/23 Gál Zoé ***** válasza:
72%
Ha nettó 300 lenne, az is kevés lenne nekik. Amíg az osztrákok jobban keresnek mint mi, nem lesz elégedett itt senki.
2018. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%

"Én nem mondom, hogy nettó 185 ezer forint olyan kimagaslóan jó fizetés, de könyörgöm. Operátornak szerintem végzettség nélkül is felveszik az embert (nem tudom érettségi kell-e, de mai világban majdnem mindenkinek van)."


Kapitalizumsban élünk, kereslet-kínálat. Nagy a kereslet, viszont már szinte nincs kínálat.

Ha azt mondom neked, hogy már lassan segédmunkás sincsen napi 18-20 ezer forintért, akkor szerinted ki megy el szaros gyárba 3 műszakba dolgozni?

Csak idén legalább 5-6 ezer építkezés fog késni átadásban 1-1,5 évet.

Egyik ismerősöm társasházon dolgozik 4 hónap késésben vannak, mert nem volt, aki fessen, burkoljon. És még legalább 3 hónap késést fognak elszenvedni.

Én például régebben vendéglátoztam, ma is felhív egy-két ismerősöm, hogy nem e tudnék valakit, mert nincs szakember. Pesten már 300-350 nettóról kezdődik a fizetés, aki ennél kevesebbért melózik, és 8 óránál többet, az valamit rosszul csinál.


A reális fizetés 200-250 ezerről indul.


De nagyon egyszerű a képlet, vagy fizet a cég, vagy lehúzza a rolót, mert nincs, aki termeljen. Már a kínaiak se dolgoznak apró pénzért, innen már csak Afrikába lehet menni.

2018. jan. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
28%
300-350 a vendéglátásra írtam.
2018. jan. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj már elcseszték a cégek ezt 6-8 évvel ezelőtt, mikor 80-120 ezrekért dolgoztattak a gyárakban. Mostanra mindenki lelépett és nem fognak visszajönni 180-ért se, ha kint 4-600-at keresnek.

Abban az időben én is úgy voltam, ha megadnak 200-at elleszek itthon, nem találtam ilyen helyen, így dobbantottam. Most már többet fizetnének de nem kell. Visszagondolva, a legjobb dolog volt az életemben, hogy, akkor nem vettek fel sehova.

2018. jan. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%

Az emberek kezdenek elszállni. Ezen akkor szoktam fennakadni, amikor néhány ismerős megkérdezi, hogy nekem komolyan megéri-e nettó 350 ezres fizuért itthon maradni mérnökként!? Nos, nekem megéri. :) Mindent megtudok teremteni magamnak és ennyi. A párom hasonló fizetést kap, ketten bőven megfelelő életet tudunk biztosítani magunknak. Nem lennék elégedettebb, ha 50-100 ezerrel többet keresnék, persze jól jönne. :)

Mára már bőven nem igaz, hogy itthon nem lehet megélni és köszönjük ezt mindazoknak, akik elmentek innen!

2018. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

"Pesten már 300-350 nettóról kezdődik a fizetés, aki ennél kevesebbért melózik, és 8 óránál többet, az valamit rosszul csinál. "


Egyrészt ez nagyon-nagyon távolról sem igaz, Bp-re se, másrészt meg egy vidéki gyárról volt szó. Tudod hány nagyobb foglalkoztató van egy 50 ezres városban? 2-3 gyár, pár hipermarket, aztán szevasz. Ott annyira nem lehet válogatni.

2018. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Sokan csinálnak valamit nagyon nem jól Budapesten... :) Azért nem a 300-350 nettó az átlag bér itt sem a gyári melósoknak.
2018. jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Odaírtam, hogy vendéglátás.


A mérnöknek, pedig itthon egy kezdő mérnöknek ennyi a fizetése. Haverom fia építész. Suli mellett mellózik, havi 200 körül keres egy irodának.

2018. jan. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Akkor bocs, félreérthető volt, azt hittem általánosságban érted azt a 300-at. Mondjuk én a vendéglátózásra sem húznám rá ezt, egy sarki büfés meg csapos nem keres közel sem ennyit, aztán mégis vendéglátózik.
2018. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy külföldön jobbak a fizetések, de akik összeszerelői munkát végeznek egy gyárban -véleményem szerint- nem tanultak annyit, hogy beszéljenek idegennyelvet.

Persze van aki anélkül is kimegy, meg van kivétel, de a 8 általános és a magabiztos tudása egy idegennyelvnek, nem jár kéz a kézben.

Azt kihagytam, hogy 50 környező településről ingyenes buszjárattal viszik a munkásokat, szóval esetlegesen még a bejárásra sem kell költeniük.

Én nem is gondolom, hogy aki kint dolgozik az nettó 185-ért hazajön, de aki itthon van és nincs jobb lehetősége, az ne húzza már a száját.


Vendéglátás egy más tészta, én egy rövidebb szakaszában az életemnek (nem is olyan régen) dolgoztam vendéglátásban. És igen, lehet 300 körül keresni, akkor is ha az embernek mondjuk nincs végzettsége. Egy hiba van csak a dologban. 8 helyett 12 óra munkával heti 6 nappal lehet ennyit keresni, és ennyi munkával a többi is fizetne ennyit. A másik lehet, hogy ez csak egy személyes rossz tapasztalat, de szinte senki nincs bejelntve, de ha be is van közel sem ennyi pénzre, és ennyi időre. Ahogy pedig látom, a multik és a gyárak nem igazán szórakoznak ezzel, hanem szépen bejelentik az embereket.

Tehát sok munkával, nem hivatalosan, jól lehet keresni felszolgálóként, pultosként stb.


Bejelntve, hivatalosan, 8 órában meg 200 körül egy gyárban, végzettség nélkül. Aztán, hogy túlórázni mennyire van lehetőség azt nem tudom, hogy ha valaki még többet szeretne.


Mérnökként nem feltétlen rossz a 350 nettó, függ attól is melyik területe az országnak, milyen mérnök, mennyi tapasztalattal, beszél-e az illető nyelveket. Lehet jobban is keresni mérnökként ez tény, sokkal rosszabbul meg mondjuk pályakezdőként.

2018. jan. 21. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!