Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell felháborodni egy...

Miért kell felháborodni egy ilyen fizetésen?

Figyelt kérdés

Facebookon hirdet az egyik munkaközvetítő cég állást.

Egy vidéki gyárba keresnek operátorokat, kiírtak minden fizetést, bónuszt, cafetériát stb. és az emberek nagyresze felvolt háborodva a fizetésen, hogy milyen alacsony.

Cafetériával és bónusszal együtt havi nettó 185.000 a fizetés, és ebbe nem számoltam bele az év végi bónuszt, mert gondolom az teljesítmény alapon működik, (akár másfél havi is lehet elvileg, szóval ha valaki nagyon jó még egy 20-ast átlagba mellérakhat a havi fizuhoz).


Én nem mondom, hogy nettó 185 ezer forint olyan kimagaslóan jó fizetés, de könyörgöm. Operátornak szerintem végzettség nélkül is felveszik az embert (nem tudom érettségi kell-e, de mai világban majdnem mindenkinek van). Ennyi pénzből már véleményem szerint meglehet élni, legalábbis én megtudnék és nem kellene nélkülöznöm.


Szóval tényleg vannak akik alulfizetett dolgozók, de akik ezen a helyen dolgoznak, nem hinném, hogy azok. Egyszerűen nem értem ezt a felháborodást, mennyi lenne a reális nyolc általános végzettséggel? 1 milió nettó?



2018. jan. 20. 22:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
37%

Igen ám csak elfelejted azt, hogy mikor a multik a közértekben versengnek a munkaerőért, akkor nem multi diktál, hanem a dolgozó.

Nem kell nyugatra menni, sokan átjárnak a Szolvákokhoz szalag munkára, 1000-1200 euróért.

Nyelvet se kell tudni.


Ha melós kell, meg fizetést kell adni, még az alja munkára is. Ma már egy takarítot se kapsz 140-150 ezer alatt.

Már a tanárok takarítanak az iskolában.


2-3 éven belül lesz egy nagyobb csőd hullám én olyan 100 ezer cégnek jósolom azt, hogy csődbe megy, vagy nagyon vissza fog esni a termelése.

4-5 éve voltak jelek erre, de nem érdekelt senki, most meg fut mindenki a melós után.

Csak tavaly 30-40% beruházás nem jött létre a munkaerő hiány miatt. Idén ez több lesz.

Nézd meg Lidl-t meg az Aldit, egyre másra nyit mindenhol, megfizeti az embereit, jól bánik velük, és már a Tesco és Auchan veszélyeztetik. A CBA-t meg megölték.

Aki fizet talpon marad, aki nem az megy a levesbe.

Pl. most a Bosch-nál vannak gondok, mert nincs ember 150 ezerért nem megy el senki melózni. Kénytelen lesz emelni, drasztikusan, vagy a milliárdok, amiket berakott annak pápá lesz.

Győrben ugyanez az autóipari cégeknél, minden munkát nem tudnak kiváltani gépekkel.


Én melósok oldalán állok, ha te a nagy cégek oldalán, akkor hajrá.

De eljött az idő, hogy a zsebébe nyúljon mindenki, ne csak egyesek.

Nálam 120 ezert az keres, aki otthon napi 4 órában adatokat vissz fel, aki bejár az irodába 8 órában, kapásból a duplája, és nem kell hozzá diploma, csak értelem.

2018. jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Én melósok oldalán állok, ha te a nagy cégek oldalán, akkor hajrá. "


Nem áll senki senkinek az oldalán. Csak ha piaci húzóerő nélkül, racionális alapokat félretéve emelik a munkabéreket, az a melósnak se lesz jó hosszútávon. Ha nem termeli ki a fizetését se, csődbe megy a cég, akkor meg ott fogunk tartani, mint 15 éve, hogy könyörögni kell egy állásért.

Mellesleg a te jóslatod pont ezt vetíti elő. No mindegy, mélyen egyikünk se ért hozzá, szóval kár is ezen rágódni.

2018. jan. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Marha érdekes ez a munkaerőhiány , mert pl. a jófogáson br. 150-180 ért keresnek GY-M-S megyébe operátorokat meg 700-1000 Ft-os bruttó órabérekért egyéb emberkéket. Vicc.
2018. jan. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Tudok olyan multit ahol valamikor áll 1-2 gyártósor, mert nincs rá ember. Fizut emelni persze nem akarnak. Akkor forduljanak fel.. :D
2018. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Csak ha piaci húzóerő nélkül, racionális alapokat félretéve emelik a munkabéreket, az a melósnak se lesz jó hosszútávon. Ha nem termeli ki a fizetését se, csődbe megy a cég, akkor meg ott fogunk tartani, mint 15 éve, hogy könyörögni kell egy állásért."


Én picit értek hozzá.

Nagyon egyszerű ha valamire nincs kereslet, nem kell termelni, mert rárohad.

Mivel kell ember a termelésbe, így van az adott termékre igény. Vagyis van húzó erő, csak egy nagyobb cég 10-15 millió hasznot tudnak kivenni egy melós után, de van, aki többet.

Ebből ad tokkal vonóval 3 milliót. 7 millió marad.

De van olyan cég 120 ezer fizetett a melósnak, és ő évi 20 milliót termelt, majd nagy nehezen felemelte 160 ezerre.

Aki nem fizeti meg az embereit kiesik a piacról, mások jönnek a helyébe, majd azok megfizetik.

A következő 10 évben szinte az össze Nyugati-ország ezzel kell szembenéznie.

Aki fizet, oda megy a melós. Mit gondolsz a németek miért engedtek be 2 millió migrit? Nem jó indulatból. Most is azon vannak, hogy munkára bírják őket.


Itthon ha nem kezdik el emelni drasztikusan a fizetések 2-4 év múlva több tízezer cég megy a levesbe.

2018. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
46%

12-es: "Ha nem termeli ki a fizetését se, csődbe megy a cég"


Csak egy példa: A legutóbbi gyárban ahol dolgoztam, volt olyan termék amiből 16-ot le kellett szerelni egy embernek egy nap, amit 200 ezer forintért adtak tovább darabonként. A fizetések pedig nem érték el a nettó 150-et. Matekozd ki. :) Amúgy ez egy éve volt.

2018. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
49%

"Csak egy példa: A legutóbbi gyárban ahol dolgoztam, volt olyan termék amiből 16-ot le kellett szerelni egy embernek egy nap, amit 200 ezer forintért adtak tovább darabonként. A fizetések pedig nem érték el a nettó 150-et. Matekozd ki. :) Amúgy ez egy éve volt."


- Kötve hiszem, hogy egyetlen egy ember munkája alapján állt össze egy kész darab.

- Kötve hiszem, hogy az a termék a nagy büdös semmiből pottyant ki, és nem dolgozott rajta x mérnök, formatervező, egyéb ember, akinek a munkáját nem kellene kifizetni.

- Anyagköltség?

- Egyéb gyártási költségek az anyagon kívül? (áram, víz, stb.)

- A szabad ég alatt dolgoztatok vagy egy épületben? Az az épület miből épült, szeretetből és jókedvből, vagy pénzből?

- Semmilyen operatív irányítók nincsenek ott? Pénzügy? Támogató szolgáltatások (porta? bérszámfejtés? takarító?)

- Adók?

- A befektett tőke költsége? Elvárt hozam? Nem szívjóságból ölnek valakik milliárdokat egy gyárba?

- Pont a milliárdos költség miatt, szinte sosem teljesen saját tőkéről beszélünk, több ezer befektető, vagy hitelező pénze lehet egy ilyen gyárban, ők se szívességből adják oda a pénzüket évekre.


Ezt végtelenségig lehetne sorolni.

2018. jan. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó: olyan dolgokra is kitértél, ami irreleváns azt a témát tárgyalva, hogy egy adott ember munkáját mennyire fizetik meg. Ha te termelsz egy hasznot, mellesleg nevetségesen magas összegben profitálnak a munkádból, akkor ne filléreket dugjanak már a zsebedbe.


Ha elmész egy állásinterjúra, és nem tetszik neked a fizetés, majd ezt megjegyzed, és erre azt mondják, hogy hát igen, tudjuk, de ne haragudj nagyon drága az áram, te akkor elfogadod szolidaritásból? Ne nevettess már...


Van egy része, amiben igazat adok, hogy mások is dolgoztak a terméken. Nyilván nem a teljes termék ára a haszon náluk, de az is biztos, hogy alacsony fizetéseket adtak az adott gyárban. A takarítók résznél meg kicsit túlzásba estél, nem gondolod? :D


A lényege amit akartam mondani, hogy 150ezer forintos fizetés, olyan városban ahol az albérlet mondjuk 100ezer forint, kicsit erős.


Amúgy az original kérdéshez, én nem háborodnék fel, szimplán nem vállalnám el.

2018. jan. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Pedig a 17-es válaszolónak igaza van sajnos.

A dolog egy termék gyártása esetén, nem olyan egyszerű, hogy kiszámoljuk mennyi készül belőle havonta, azt mennyiért adják el és akkor ebből levonjuk a szalag mellett dolgozó munkás fizetését. Jobban nem tudnám fesorolni az előttem szólónál, de a fizetésekre mindenképpen kihatnak a költségek. A takarítóval, vagy épp a villanyszámlával sem esett túlzásba. Nyilván világosban kell dolgozni, a gépek is működnek valamivel stb. a takarító pedig ha tetszik ha nem kell, és egy fix költséget jelent. Gyártás közben keletkeznek melléktermékek, illetve egy bizonyos fokú tisztaság kötelező. Nyilván más higiéniai szabályok vonatkoznak mondjuk egy bútorgyárra és egy élelmiszer-ipari gyárra, de takarító kell.

Egy kis irodában ahol az alkalmazott szabad 10 percében összesöpör, meg letörölgeti a bútorokat, ott nincs szükség takarítóra, nem jelent x százezer forint költséget minden hónapban, így az alkalmazottak is többet tudnak keresni. Ugyebár a takarító(k) konkrétan nem teremtenek értéket, nem szerelnek össze semmit, nem találnak ki új dolgokat, de ahol szükség van a munkájukra, ott ki kell fizetni.


Szóval egy vállalkozás esetében teljesen mindegy miből tevődnek össze a költségek, levonások azokat ki kell termelni és még hasznot is, hogy megérje az egész.

Na most ha magasak a költségek, magasak a fizetések és ezt az árbevétel nem fedezi, akkor csődbe megy a cég, mert nem éri meg a vezetőségnek.


Szóval ha azt mondanák egy állásinterjún, hogy nem tudunk többet fizetni, mert akkora kiadások vannak, hogy nem érné meg, akkor azt tudomásul kell venni, és annak tudatában vállalni vagy elutasítani a munkát. Lehet konkrétan egy ember fizetése még nem jelentene gondot egy gyár esetében, de ha mondjuk mind a 300 dolgozó "csak" másfélszer akkora fizetést szeretne mint amit kap, mondjuk 150 helyett 220-at, az már igen komoly többletköltség lenne. Amit nem biztos, hogy kitudna fizetni a munkáltató.

2018. jan. 26. 00:59
 20/23 anonim ***** válasza:

Csak halkan jegyzem meg, mivel már rég nem erről van szó, hogy sokan dobálóznak az alacsony bruttó bérekkel. Nálunk minden fizikai melós a 180.500 forintos bérminimumon van és hó végén hazavisz nettó 200-250 ezret. Műszak pótlékok, járulékok, adókedvezmények, készenlétek, túlórák. Összejön. Szerintem végzettség nélkül (a legtöbbnek csak 8 általánosa van) ez azért nem olyan rossz egy hófehér, tiszta, bejelentett munkahelyen, ahol nem kell trükközéstől és attól félni, hogy holnap utcára raknak, mert nincs meló.

Megjegyzem én építőmérnök vagyok, ahol a kezdőfizetés ritka elkeserítő, pedig az újépítésű létesítmények gombamód nőnek ki a földből.

Nekem szerencsém volt az állásom megcsípésével, a nettó 350 ezres fizetésemmel és a negyedévi fizumnak megfelelő prémiumommal, ugyanakkor egyáltalán nem ez a jellemző! A kortársaim alig érik el a nettó 200 ezret és igaz ez Budapestre, illetve vidékre is.

2018. jan. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!