Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell felháborodni egy...

Miért kell felháborodni egy ilyen fizetésen?

Figyelt kérdés

Facebookon hirdet az egyik munkaközvetítő cég állást.

Egy vidéki gyárba keresnek operátorokat, kiírtak minden fizetést, bónuszt, cafetériát stb. és az emberek nagyresze felvolt háborodva a fizetésen, hogy milyen alacsony.

Cafetériával és bónusszal együtt havi nettó 185.000 a fizetés, és ebbe nem számoltam bele az év végi bónuszt, mert gondolom az teljesítmény alapon működik, (akár másfél havi is lehet elvileg, szóval ha valaki nagyon jó még egy 20-ast átlagba mellérakhat a havi fizuhoz).


Én nem mondom, hogy nettó 185 ezer forint olyan kimagaslóan jó fizetés, de könyörgöm. Operátornak szerintem végzettség nélkül is felveszik az embert (nem tudom érettségi kell-e, de mai világban majdnem mindenkinek van). Ennyi pénzből már véleményem szerint meglehet élni, legalábbis én megtudnék és nem kellene nélkülöznöm.


Szóval tényleg vannak akik alulfizetett dolgozók, de akik ezen a helyen dolgoznak, nem hinném, hogy azok. Egyszerűen nem értem ezt a felháborodást, mennyi lenne a reális nyolc általános végzettséggel? 1 milió nettó?



2018. jan. 20. 22:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Szóval egy vállalkozás esetében teljesen mindegy miből tevődnek össze a költségek, levonások azokat ki kell termelni és még hasznot is, hogy megérje az egész.

Na most ha magasak a költségek, magasak a fizetések és ezt az árbevétel nem fedezi, akkor csődbe megy a cég, mert nem éri meg a vezetőségnek. "


Egy magánember esetében pedig, ha nem tudja a fizetéséből a kiadásait fedezni, nem fogja elvállalni a munkát, vagyis nem lesz munkaerő, és szintén csődbe megy a cég. Lehet ezt forgatni mint a pénzérmét. :) Mivel a bérezésre kérdeztél, ebből a szemszögből véleményezem.



Tudom, hogy nem lesz tiszta haszna a cégnek az eladási árból, csak a magánembert ez nem fogja érdekelni. Nem vállalok el egy olyan munkát, ahol tudom, hogy a fizetés annyira alacsony, hogy nem tudok normális egzisztenciával élni.


Szerződéskötéskor a munkavállaló adja a munkaerőt, a cég meg a - jobb esetben - megfelelő fizetést. Ha munkaszerződést írnak alá, akkor sem térnek ki a szerződésben a takarítói vagy erőforrás költségekre, levonásként említve, mintha ha az valami közös teherviselés tárgya lenne.


A magánembert/munkavállalót marhára nem fogja érdekelni az, hogy a cégnek milyen kiadásai vannak, az érdekli majd, hogy el tudja-e tartani a családját.

2018. jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Hát akkor meg nem értem a problémát. A cég nem fog annyiért foglalkoztatni, ami nem éri meg neki. Ha ennyiért nem talál munkaerőt akkor meg vagy eladják a tulajdonosok az egészet vagy szimplán bezárnak.


Ha neked meg nem éri meg x munkát y pénzért végezni, akkor ne vállald el. A gazdaság működésének természetes és szükséges velejárója, hogy a tőkéjüket nem jövedelmező módon befektető vállalatok kilépnek valamilyen módon a piacról.

2018. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
50%
Unokatestvéremnek az IQ-ja olyan 90-100 között lehet, de még ő is megkeres nettó 300 ezret érettségi nélkül, igaz ahogy előttem is írták kereslet kínálat határozza meg a piacot. Én nem tudnék ennyi pénzből megélni, te szerencsés vagy ha neked sikerülne.
2018. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!