Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság tesz a többség fotót...

Manapság tesz a többség fotót az önéletrajzára, vagy sem?

Figyelt kérdés

2018. jan. 25. 09:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10-es, nagyon jókat írtál! :-)

A belinkelt oldalak özül az egyiknél ez a hozzászólás tetszik a legjobban - kb. ilyen vagyok én is :D (1-es)


"freesleep 2014.02.17. 19:51:13


Ezek mind elég jó CV-képek, ha portrét csinálnak belőlük - nem véletlenül stockfotók.


De nem mindenki modell, nem mindenki fotogén stb. pl én sem, ezért aztán soha nem mellékelek fotót. Biztos sok interjúra nem hívnak be emiatt, de nem érdekel, mert egy feszélyezett mosolyú portréra ugyanannyian nem hívnának be, lüke regényeket képzelve az arckifejezésem mögé. "

2018. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#11-es: egy (tényleg hozzáértő) profi fotósnak az a dolga, hogy megtalálja, hogyan tud téged feloldani, ellazítani, hogy már ne azzal foglalkozz, hogy fényképeznek. ehhez persze kell egy hozzáértő fotós és viszonylag sok idő is, mert nem megy mindenkinek azonnal, nem szokott annyira olcsó sem lenni, de legalább egy jó képet azért érdemes csináltatnia magáról az embernek. és ha nem megy, akkor nem szabad feladni, tovább kell próbálni, lesz ott jó kép előbb-utóbb...
2018. jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nohát miket írtatok.... :)


8#! Ez valós kérdés, tőlem, egy mezei állampolgártól, és nem az adminok gyártották. :) Sajna valóban foglalkoztat most ez a téma.

Hát a válaszok alapján úgy tűnik az a helyzet ma is, mint tizenéve... Magam is egyetértek többségetekkel, hogy igen, tenni rá képet, ami azért jó. De most nekem annyira nincs jó képem.


10# Köszi, hamarosan elolvasom amiket linkeltél!

Na most ez a profi fotós által készített cv kép oké, rendben hogy nem kerül sokba... De itt nem csak arról van szó, hogy egy jó fényviszonyok között készült éles kép kerekedjen. Hanem hogy vállalható értelmes ábrázatom legyen rajta. Voltam már párszor életemben fotósnál igazolvány képet csináltatni, és kettő esetben csak a szerencsén múlt, hogy jó legyen rajta az ábrázatom. Többi esetben bányarém lettem... És lehetett választani pár kép közül. Igazolványra még elmegy egy béna kép, oké, majd nem nagyon mutogatom, stb. De önéletrajzra, amit magamról küldök ki tudja kiknek.... Oda csak nem teszek fel egy béna ábrázatost.

Olyan fotóst úgysem találnék, akinek lenne elég türelme, hogy sok képet csináljon, amíg egy elfogadható nem lesz... Meg nem is merném kérni. És ha kérném is, látnám az addigi szerencsétlen képeket, továbbá meg lennék hunyászkodva, hogy ugyan legyen szíves újra kezdeni, ki tudja milyen flegma hozzáállással tenné meg... úgy egyértelmű, hogy nem tudnék lazán jópofát vágni, és úgysem sikeredne jobb kép már.... Ezért nem akarok most fotóshoz menni.


Azt gondolom, hogy egy profi minőségű de bamba ábrázatú képnél jobb az, ami otthon készült, talán nem olyan minőség, de jó az ábrázat....

Tiszta hátterem van, nappali fényben végülis lehet elég korrekt fotót csinálnom. Csak legutóbb itthon sem sikerült jó képet vágnom, meg ha igen, akkor is kissé zavarosnak látom a tekintetem, pedig színjózan voltam... :D Azóta nincs is kedvem újra próbálkozni. Na de még azért fogok.

De úgy elegem lett, hogy gondoltam egyet, mi lenne, ha lehagynám a fotót ha azt nem kérik??????!!!!!!!!!! Hm?!?!?!?


Egyik képem viszont elég tűrhető, de azzal meg az a baj, hogy kissé oldalra van a testem (vállam) fordulva, és olyannak látom, mintha szelfiből lett volna kivágva. Pedig nem, több méterre tettem a fotógépet... :)

2018. febr. 2. 10:49
 14/15 anonim ***** válasza:

"saját készítésű képet, szelfit, hozzá nem értő rokonok, barátok béna képeit meg nem ajánlott használni CV-hez. a hozzáértés nagyon sokat számít. nem az számít, hogy mivel készül rólad a kép, hanem hogy aki készíti menynire ért hozzá. a portréfotóknál nagyon sokat számít, hogy milyen objektívvel fényképeznek, az objektív torzítása milyenhatással van az arc látványára, honnan és milyen pózban fényképeznek, hogyan tartod magad, hogyan és milyen fények érnek téged, stb. "


Szerintem ez bőven úl van misztifikálba. Tudod mi lesz a CV-ddel? Fogja a HR-es, kiszűri a totál alkalmatlanokat (nem kép alapján), a többit meg kinyomtatja fekete-fehérben, tintatakarékos módban a jó kis céges nyomtatón, aztán a profi fotóssal készített képed ott lesz egy nyomtatópapíron, 5*5 centiben, fekete fehéren és valószínűleg ez kerül a leendő főnököd elé.

Fontos, hogy legyen kép a CV-n és az se árt, ha egy normális képet csinálsz rá, mem olyat amin épp sört iszol péntek este, de nem fog ezen túl a képen semmi se múlni.

2018. febr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
túl*
2018. febr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!