Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak fiatalon lakást venni?

Figyelt kérdés
Nincs igazából semmim, lassan 25 leszek és anyámmal lakom egy pici lakásba. Albérlet árak nonszensznek Pesten. Gondolom nagy megváltást nem tudtok mondani, de szívesen olvasnék néhány ötletet, köszi
2018. jan. 30. 08:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Nagyjából? Semmi. Örökölsz, vagy gyűjtesz. Fundamenta, de azzal is 8 milliós kölcsönt kapsz csak.(de köthetsz többet, és akkor kitolódik)
2018. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj, hogy nem írtad, hogy milyen végzettséged van, mihez értesz?

Pl. ha van hozzá "bátorságod", akkor Pesten vannak olyan kórházak, ahol keresnek segédápolót és ott lakhatsz a nővérszállón (ha van hely), befizethetsz ebédre,s így a fizetésed nagy részét - ha nem vered el- félre tudnád tenni.

2018. jan. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem ártana tudni inkább azt, hogy mennyit keresel.


Ha 120e-t akkor ámr most megmondható, hogy semmilyen.

Ha jóval többet akkor már ki lehetne dolgozni egy olyan tervet, amivel X éven belül elérhető lenne egy kezdőbefizetés egy lakáshitelre.

2018. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Hol akarsz venni? Pesten? Vagy vidėken? A szomszėdos faluban most láttam egy öszkomfortos házat 1,8 milláėrt. Jó állapotú, kb csak festeni kell. Pesten kb 20+ milla lehetne. A brazilok miatt ott annyi.
2018. jan. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Lakástakarékkal gyűjtesz önerőre, aztán veszel fel hitelt.

Kb ez a lehetőséged van.

Hogy mennyi hitelt, az attól függ, hol szeretnél élni.

2018. jan. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1 éve dolgozok közgazdász diplomával 200 nettoér plusz fotózok videozok amiből átlag 50-70 összejön egy hónapban.

Lakástakarékot 11 hónapja tudnám fizetni de ha jol tudom az 4 év annyim nincs, albérletre lenne pénzem de hülyeségnek tartom, bár ha jól érzem ha menni akarok akkor albérlet, vagy külföld( örökségem 60 évesen lesz kb)

2018. jan. 30. 09:50
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

8 éve, amikor mi vettünk fel hitelt, volt olyan opció, hogy a lakástakarék szerződéskötésnél már megkapod a hitelt. És úgy fizeted a törlesztőt meg a takarékot.


Kérdezz rá, van-e még ilyen. Kicsit drágább, mintha sima hitelt vennél fel, de segítség lehet ez a kombinált megoldás.

2018. jan. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Hát bocs, nem szoktam "beszólni", de azért ez nekem enyhén szólva nonszensz, hogy havi 250 ezerrel, szülői házban élve, közgazdász diplomával minket kérdezel, milyen lehetőségeid vannak?

Ha ügyes vagy, 1 év alatt másfél- 2 millió ft-ot simán össze tudsz rakni, 2 év alatt 4 millió, ami már igen jó önerő egy lakáshoz - szóval nem értem...


Azt hittem, lényegesen rosszabb körülmények között kérdezed (semmi képzettség, csak érettségi, nettó 100 ezres fizetés, stb)- én írtam a segédápolót.

2018. jan. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha félreérthető voltam, egyáltalán nem rossz a helyzetem, sőt talán szerencsés vagyok, és én is úgy gondolom, hogy van lehetőségem elindulni csak nincs élet tapasztalatom, így fogalmam nincs, hogy mi lehet jó megoldás. Én azt, hogy nincsen semmim a vagyonra értettem.
2018. jan. 30. 10:25
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Megtakarítás gőzerővel, 2-3-4 millió összeszedése, önerő kifizetése és saját lakás vásárlása. Utána hitel törlesztés és megtakarítás előtörlesztésre, mihanarabb szabadulni a hiteltől.
2018. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!