Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki kint takarít, mosogat,...

Aki kint takarít, mosogat, krumplit pucol, felszolgál stb. az egy idő után beragad ebbe?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ismerősöm van Ausztriában, mint a vendéglátásban. A fizetésükkel elégedettek,de sokan már jönnének haza. Van,aki lassan 10 éve van kinn, jönne haza, de itthon negyedét nem keresné meg. Más is így van, aki kint dolgozik? Én azt gondolnám, pár év alatt azért lehetne valamit felépíteni kint is, de lehet, tévedek.
2018. jan. 31. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Átlagot mondok 1500 nettóval és évente 2 havi plusz bérrel lehet mit kezdeni , pl hamarabb vesz autót valaki . Több jut jobb ruhára sportra nyaralásra , de ezzel kifújt . Azért kimenni öregen 35 felett hogy 10 évig spórolni valamire marhaság . Azoknak jó aki profi szakács CNC esztergás stb , abban a kategóriában már 5 év alatt egy lakásra meg jó gépre simán lehet félretenni szűkölködés nélkül - A hideg nyugatra menne a fene , ízetlen drága és egyre több mindenhol a befogadott-behatoló .
2018. jan. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Saját példát tudok mondani: amikor kijöttem gyorsan beálltam dolgozni, hogy legyen bevétel amíg elintézzük a papírokat is, mivel drága a lakhatás, azt csak kinti fizetésből lehet finanszírozni. 1 hónapig takarítottam, aztán 3 hónapig gyárban csomagoltam, utána kaptam normális munkát pénzügyben. Itt már nem csak pénzt tudok keresni, hanem karriert is építeni, mivel 2 év után csoportvezető lettem. Eközben vettünk egy lakást otthon. Nagy dilemma volt, hogy itt vegyünk-e inkább, de végül úgy döntöttünk nem veszünk fel hitelt, kp-ra meg csak otthon tudtunk venni. Hogy kint maradunk-e ezt nem tudom, nekünk jó munkánk van, de zavar ez a multikulti. Vágyunk is haza meg nem is. Mindenesetre bőven kell ahhoz tartalék hogy legyen értelme hazamenni. 30n
2018. jan. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Melyik országban?
2018. jan. 31. 23:47
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom Németország.
2018. febr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Egyénfüggő, több ismerősöm is volt kinn, de kifejezetten egy adott cél érdekében pénzt gyűjteni. Egyikük pl. azért, hogy egy ázsiai országba költözhessen, azóta is ott él és lett stabil munkája is, amit örömmel csinál.


Én speciel sajnálom, hogy huszonéves korom elején nem mentem ki min. egy évre, simán összejött volna belőle egy fél lakás ára.

2018. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!