Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rakott krumplihoz hasonló...

Rakott krumplihoz hasonló ételt szeretnék csinálni, de a krumplit helyettesíteném valamivel. Van valami ötletetek?

Figyelt kérdés
Szimplán arraól van szó, hogy ehhez van minden hozzávaló (kolbász, tejföl/tejszín, tojás, krumpli), de már két napja krumplis ételt eszünk. Így gondoltam valami rakkotast hoznék össze ezekből a hozzávalókból.
2018. jan. 5. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Padlizsán, karfiol, pattiszon, karalábé, stb.
2018. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Csicsóka, csicseriborsó, édes burgonya, padlizsán, tök
2018. jan. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Az eddig felsoroltak mellett még fött rizs vagy tészta is szóbajöhet.
2018. jan. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Kelkáposzta/kínai kel kisebb darabokra vágva vagy kelbimbó is finom, ha megpakolod kolbásszal, főtt tojással és sajtos, tojásos besamellel leöntve megsütöd. Érdemes egy kicsit előfőzni, de nem kell teljesen puhára, amíg sül, megpuhul teljesen. Nagyon jó bele egy kis őrölt szerecsendió és köménymag.
2018. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Cukkinivel szoktam ugyanúgy készíteni, mint a rakott krumplit.
2018. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Tésztával szoktam tepsis ételt készíteni, vagy kolbásszal, vagy előre megsütött húscsíkokkal. Főtt tojás is mehet bele, de pl nagyon finom párolt mexikói zöldséggel összekeverve.

Egy nagy tálban keverem össze már gyakorlatilag kész hozzávalókat, tojással elkevert tejföllel, fűszerekkel. Egy vajazott jénaiba/tepsibe terítem, a tetejét bőven megszórom reszeltsajttal.

A sajt rápirulásáig sütöm.

Maradék húsok, sonkák felhasználására is tökéletes.

2018. jan. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Nálam ilyenkor rakott karfiol jönne a képbe, az nagyon finom (bár abba nem teszek főtt tojáskarikákat, tojássárgáját keverek a tejfölbe).
2018. jan. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Hordós apró káposztával is imádom!
2018. jan. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rakott nokedli :)
2018. jan. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!