Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen eletvezetesi tanacsotok...

Milyen eletvezetesi tanacsotok lenne szamomra, szakmunkaskent? Erdemes e valtani?

Figyelt kérdés

Fizeteseket nezve szerencses helyzetben vagyok, 1600 a netto oraberem es 25 ezer az alapberem, de kicsi emeles sztem mèg meglesz. Budapesten èlek, az alberletem , 1 szoba kijon 40 ezerbol.

Havi 200at teszek felre altalaban.


Nèmetorszagi ajanlatok: 2500 euros fizetes.+ lakhatas... Sztem sajat szobas ajanlatot is meg lehetne csipni...

25 eves vagyok...


Munchenben meg nürnbergben lattam munkat..


A munkamat nem annyira szeretem, kemenyen melozni kell, tobb muszak...



Ki mit javasolna?


2018. febr. 2. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szakmunkásként kevés a 2500. Kint is hiányszakma szinte minden.

Az átlag normális fizetés, meg 4-5 ezer körül van. Haverom villanyszekrényes, neki most ajánlottak havi 7500 eurót, meg kap a cégből is pár százalékot, ha kimegy.

2018. febr. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudnal linkelni valami fizetesosszehasonlitasi portalt?


Nem azt mondom, hogy nem hiszem el, csak fura, hogy ennyin mennenek a fizetesek... Mert a hirdetesekben 2500 euro a legteteje a szakma csucsan, az osszes tobbi hirdetes csak kevesebb

2018. febr. 4. 11:53
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, es ezt a 2500 eurot nettoban ertem!
2018. febr. 4. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Szakmunkásról beszélünk.

Van alja és van teteje. Akinek 1-2 éves gyakorlata van, az nyilván nem keres többet, mint az átlag. Ha jól emlékszem 3775 euró az átlagfizetés N.o.-ban 2017-ban, persze ez bruttó,

itt a link: [link]


De ugye itt a top manager fizetésétől, a sima kasszásig van átlagolva.

Nem egy barátomtól tudom, hogy már a románok se szívesen mennek el 2000-2500 euróért. Egy jó szakmunkás, simán megkeresi ezt itthon. Sőt többet is.

Pesten a sima segédmunkás napi 15 ezerről indul, de inkább 20 ezer, bár láttam már napi 25 ezerért is.

Akkor egy komoly szakember miért menne apróért melózni?

Unokatesóm férje asztalos, a munkája mellett havi 600-700 ezret keres. Azt mondta, szaros 2500 euróért nem megy ki, főleg úgy, hogy itthon, 6-7 hónapra előre be van táblázva.

Aki kimegy, azoknak általában nem tudnak saját vállalkozást csinálni, vagy nincs elég ügyfele.

Egy volt szomszédom CnC gépen dolgozik. Most csábította vissza a régi helye, havi 350 nettóval, de túlórákkal, meg mindennel együtt, havi 450 körül kereshet.


Rossz helyen vagy, nem tudom mit melózol, de szerintem bőven a dupláját kereshetnéd.

2018. febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hat, en cnc gepen dolgozok, ebben nem olyan egyszeru sajat vallalkozast csinalni, mint egy villanyszerelonek, vagy egy asztalosnak... Az durva, ha egy asztalos mellèkállásban keres 6-700 ezret...
2018. febr. 4. 14:57
 6/7 A kérdező kommentje:

Hat, nem tudom... Voltam sok helyen interjun, cnc szakmaban, de a fizetesek 200-250 korulig terjedtek javareszt.... Nekem itt megvan a 300am, es nem talalok mas lehetoseget, ezert gondolkozok, hogy kimenjek e nèmetbe 2500-ert, szallast biztosutanak... Megèrnè-e a váltást?

Amugy a munkatarsaimnak nincs meg a 300, mindegyik ilyen brutto 1500 korul van, potlekokkal ez 250 korul jon ki, van akiknek ennyi sincs meg... Mashol is igy mennek a fizetesek Bp teruleten, ugy tapasztaltam

2018. febr. 4. 15:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Én cnc gépbeállító/programozóként dolgozok jutalékokkal nekem is kb olyan 250-280E között mozog a fizetésem. Arra gondoltam megpróbálkoznék egy saját vállalkozással mielőtt még külföldre ’menekülnék’ ahogy te is mondtad cnc szakmában nehezebb saját vállalkozást indítani azért is szemezek az építő iparral. Olyan elképzelésem van, hogy meló mellett elvégzem a festő, mázoló sulit aztán mivel 4 műszakban dolgozom napjaimat jobban tudom pakolgatni, megpróbálnék szintén melo mellett elmenni egy mester mellé festegetni amíg meg nem lesz a kellő szakmai tapasztalatom. Bízva abban, hogy a nagy munkaerő hiány miatt, ha nem állandóan leszek mellette akkpr is alkalmaz max feketén. Amikor úgy érzem megvan a kellő tudásom megpróbálok cnc-s melo mellett egy egyéni vállalkozást ugyanis, ha jól tudom ha van bejelentett munkád és ugy vállalkozol mellette akkor kevesebbet kell adóznod. Aztán majd kiderül sikerül e :)
2018. febr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!